Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144/W11.144] dziwne kody błędów OBD II


and_pec

Rekomendowane odpowiedzi

P1206 Injector Circuit Open / Shorted - Cylinder #6 podejrzewam, że codzi o pierwszy przecież jest 4 cylindry

P1612 nic z tego nie czaję na rozpisce nie ma takiego kodu

 

check mi zapala się i gaśnie, a i auto potrafi na ciepłym zdechnąć. Właśnie wymieniłem rozrząd i z tego co wyczytałem to pasowałoby ustawić też pompę

 

Co oznacza ten drugi kod, a może to B1612 Wiper Rear Mode Select Switch Circuit Open, niech mi to ktoś przetłumaczy. Dodam że z poduszkami wszystko OK a kody na B chyba dotyczą poduszek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jesli dobrze odczytales kody to P1612 miesci sie w tym zakresie:

P1610 - 1615 1610 - 1615 NATS MALFUNCTION Refer to EL section.

Czyli cos nie tak z alarmem. Wedle podrecznika ten kod to:

CHAIN OF ECM-IMMU

NATS MALFUNCTION

P1612

Communication impossible between ECM and IMMU

 

Czyli komunikacja niemozliwa miedzy ECM a immobilizera(?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki knpo 67 wyświetlemiach w końcu jakaś odpowiedż. Może to jakiś stary kod z tym NATSem bo wszystko OK z nim.

Zalałem werwy w piątek i póki co od soboty nic się nie świeci. Kody wykasowałem sam drutem bo tylko tyle można tam nim zrobić. Przestaję jeżdzić na EKO, bo po tym chyba te problemy.

 

Z jakiej rozpiski korzystasz bo z tej na forum przypiętej do Primery to mic tam nie ma na ten temat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z serwisówki po angielsku do P11.144 - dział elektryczny. Gdzieś na forum jest link do jej ściągnięcia.

A ten drugi błąd to po tłumaczeniu to jakiś błąd wtrysku - zwarcie obwodu albo coś, ale nie wiem skąd wziąłeś ten numer i tłumaczenie bo za bardzo go nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wziołem z tej samej strony co ty manual :) poniżej jest napis kody OOBD2 http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=37837

Zajrzę jeszcze do manuala, a jak już pisałem zmiana paliwka i narazie spokój

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 5 miesięcy temu...

Witam

 

Tez mam problem z kodem 1612

jak byłem ze dwa razy na kompie diagnozowali to jako "coś " z immo, błąd immo.

skasowali, potem pojawiał się tylko 0420 czyli błąd kata

przez jakiś czas sam sobie ten błąd kasowałem i pojawiał się tylko kilka razy sam 0420

 

dzisiaj znowu oprócz 0420 pojawił się błąd 1612

zastanawia mnie jedno,

po zakupie autko miało odłączoną syrenę alarmową (prawy tylny bok) którą podpiąłem, ale z tym błędem auto już kupowałem

osobiście wydaje mi się, że przy zamykaniu drzwi - autko mnie "kopie"

jakby gdzieś było zwarcie jakieś albo coś, nie zawsze ale ostatnio zwróciłem na to uwagę, ze to nie raczej jakieś "wyładowania elektrostatyczne".

 

tyle że wszystko działa, dioda od immo po zamknięciu pilotem mruga ok 20 sek po czym pracuje mrugając co parę sek. alarm działa i jak trzeba wyje ...

 

jak to sprawdzić co mu nie pasi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...