Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Paliwo do T31


Gość Redamix

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanko odnośnie paliwa do T31.

Ostatnio spotkałem się na Orlenie z ropą do której jest dodawany składnik bio ale w ilości mniejszej niż w biodieslu i nazywa się ekodiesel :027: ....

Wiem że do silnika T31 nie wolno lać paliwa z dodatkiem rzepaku, ale w tym momencie mamy 3 rodzaje diesla. :<

1 normalny diesel np Verva

2 ekodiesel z małą ilością dolewki

3 biodiesel normalna /chyba 5%/ dolewka rzepaku

aaa no i jest jeszcze zimowy diesel.

 

Zalałem ostatnio ekodiesel i nic się nie stało / pierwsze śliwki robaczywki ;) /.

Czy macie może jakieś problemy z wyborem paliwa czy może ja się zerwałem ? :027:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam pytanko odnośnie paliwa do T31.

Ostatnio spotkałem się na Orlenie z ropą do której jest dodawany składnik bio ale w ilości mniejszej niż w biodieslu i nazywa się ekodiesel :027: ....

Wiem że do silnika T31 nie wolno lać paliwa z dodatkiem rzepaku, ale w tym momencie mamy 3 rodzaje diesla. :<

1 normalny diesel np Verva

2 ekodiesel z małą ilością dolewki

3 biodiesel normalna /chyba 5%/ dolewka rzepaku

aaa no i jest jeszcze zimowy diesel.

 

Zalałem ostatnio ekodiesel i nic się nie stało / pierwsze śliwki robaczywki ;) /.

Czy macie może jakieś problemy z wyborem paliwa czy może ja się zerwałem ? :027:

 

Jezdze coprawda T30 dci 136 KM ale nie lal bym zadnego eco..... wszystko jedno czy 5% czy mniej rzepaku w nim. VW np. odrazu mowi swoim ( jezdzilem tez VW dieslem) ze eco moze polozyc silnik a raczej pompy wtryskowe. Obawiam sie ze to dotyczy tez silnikow Nssana ( nawet jesli to renault)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Ja niestety z ekologią zapanbrat nie jestem. Jeżdżę na Orlenowskiej Vervie. Spalanie mniejsze, silnik o wiele przyjemniej pali i ogólnie czuć komfort z jazdy związany z dynamiczną i jednakową pracą silnika.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja niestety z ekologią zapanbrat nie jestem. Jeżdżę na Orlenowskiej Vervie. Spalanie mniejsze, silnik o wiele przyjemniej pali i ogólnie czuć komfort z jazdy związany z dynamiczną i jednakową pracą silnika.

 

Aż muszę Ci przyznać rację. Od jakiegoś czasu leje Verve / kurcze reklama :D:D / i faktycznie autek jeżdzi lepiej, równiejsza praca silnika i lepszy bucik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...