Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Czarna skrzynka


Gość Poltergeist

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o czarnych skrzynkach do samochodów? Czy w przypadku aut osobowych ma to sens?

Urządzenie rejestruje obraz przed maską i w środku (2 kamery), ma czujniki wstrząsu i przyspieszenia, zapisuje prędkość, pozycję i trasę na podstawie danych z GPS.

Zapis odbywa się w pętli (first in, first out), na karcie SD (2 GB ok. 90 min, 8GB - 370 min).

W przypadku wykrycia "zdarzenia" lub naciśnięcia guzika, zapis jest zabezpieczany przed kasowaniem.

Program służący do odczytu, podkłada mapę z Googla...

 

Tutaj krótkie demo. (niecałe 4MB)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

ciekawe ciekawe przydaloby sie powiem szczerze. ja dzis bym gosciowi w tylek wjechal a dlaczego ?? bo idiota jechal bez swiatel po ciemku... zapewne przed policja nie byloby tlumaczenia bo kto w d**e bije ten koszty kryje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Całkiem fajny trick gdybym miał coś takiego przed i w trakcie wypadku to pewnie już było by po sprawie a tak czekam aż policja coś ruszy dalej, a tak bym miał dowody na to że zostałem staranowany przez Tira, a nie próbowałem taranować Tira :559: jak sugeruje jego kierowca.

Fajnie by było gdyby jeszcze rejestrowała użycie hamulca i kierunkowskazów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...