Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Nissan Serena 2.0 D odzyskiwanie mocy


Gość QXs
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Z tym silnikiem dużo nie zrobisz. Dolot trochę można rozluźnić ewentualnie dać większe wtryski, można też próbować uturbić (co nie będzie takie proste) i tyle. Uzyskasz przyrost mocy i spalania. Poszukaj na forum w dziale Sunny były próby z podkręceniem silnika cd20 bo taki zapewne masz u Siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aby troszeczkę go odmulić, to zmienić dolot (trochę spadnie spalanie i nie będzie kopcił), oczywiście silnik sam w sobie musi być w dobrej kondycji, Można spróbować z wydechem, lecz trzeba by było robić od kolektora po koniec, jeszcze nikt tego nie próbował i nie wiadomo ile mocy w tym drzemie :027: Jeszcze zależy jaki masz typ tego silnika, ze zwykłą pompą wtryskową czy sterowaną elektronicznie (chyba oznaczenie CD20e).

 

[ Dodano: Czw 30 Paź, 2008 21:45 ]

a i zaślep egr :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czopochrup Osobiście mam 2 litrową benzynke ale Ojczulek śmiga 2 litrowym diesielkiem i myślę że z dolotem się pobawie. Możecie podać linki do aukcji z jakimiś stożkami i z jakąś w miarę giętką rurką do umocowania go ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

QXs dobrze dobierz stożek i zamontuj tak aby ciepłego powietrza nie dostawał, poza tym giętka rura odpada, musi być sztywna, ponieważ drgania jakie pochodzą od silnika, przekładają się na rurę wytwarzając niekorzystny rezonans. Rura musi być sztywna i dobrze zamocowana.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Nissan Serena 2.0 D 93r. Jak przyspieszyć ten samochod strasznie sie muli - jest wolny ??

 

pelus1 taki temat już był i wiele o tym pisano. Ale po co czytać, co tam regulamin. Połączyłem z takim samym tematem. Diabeł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

No z tym odmuleniem to tylko dobra regulacja pompy stożek i koniec niestety ale silnik nie do odmulenia za to odwdzięcza się niezniszczalnością i możliwością naprawy w szczerym polu. Ale za temat się zabieram za miesiąc. Moje wozidło microlot idze do mojem Matuli a ja odkupuje Serenkę od Ojczulka więc pewnie się za to zabiore. Na razie we wtorek idzie do mechaniora na wymiane wszystkich części gumowych w przednim zawieszeniu, sprzęgło i regulacja pompy po wymianie rozrządu. Dam znać co i jak za miesiąc jakie efekty przyniesie stożek ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...