Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...

zakupiłem takie coś przez pomyłkę później dopiero patrze że to do motocykla czy mogę to użyć do silnika benzynowego nissan qashqai?

Dzwoniłem do przedstawiciela liqui moly i powiedział ze spokojnie mogę wlać ma te same właściwości co te do samochodów tytlko mniejsze opakowanie jest..

post-93529-1444085464,4435_thumb.jpg

Edytowane przez kaarolek1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Karolek1 zapytałeś wczoraj za 20min dwunasta na SB o tę płukankę , dałem Ci odpowiedź , 

Użyj , będzie pan zadowolony , LM to renomowana firma jeżdżę na ich olejach i stosuję tę płukankę regularnie przed każdą wymianą oleju .

bmw-with-no-oild-changes-sludge-in-engin

I podejrzewam że nie mam takiego zjawiska w silniku :)

90327156ca8f11e28faf22000a1f99f9_7.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czym się różni silnik motocykla od silnika w aucie , to motor i to motor :) jeśli to tylko nie dwusuw ! 

Skład płukanki ,jak wspomniał Twój mech. jest albo taki sam , albo podobny , jedynie pojemność opakowania , do aut jest około 500ml choć do końca nie jestem pewien.

Krzywdy silnikowi nie zrobisz tym preparatem ! 


PS; miałem podobne obawy gdy lałem to pierwszy raz :) , ale gdy mój mech , zdjął pokrywę zaworów do uszczelnienia gniazd świec i zobaczyłem czystość panującą na dźwigienkach i wokół , postanowiłem zawsze zalewać taką płukankę czy to LM , czy STP .


Napisane jest na opakowaniu , "wlać do silnika i pozostawić silnik pracujący na biegu jałowym na 10-15 min" 

Znam takich co jeżdżą na tym po zalaniu około 100km i też raczej nie skarżą się że silnik niedomaga .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Od zawsze używam 5w40 ale wczoraj oglądałem test w tv jak zachowuje się olej 0W30 przy mocnych minusowych temperaturach w trakcie rozruchu przenika szybciej i jest lepiej smarowany ale mam lpg i gdzieś czytałem,że najlepszy jest 5w40/uniwersalny i znoszący wysokie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Witam,  co sądzicie o olejach Liqui Moly, czy ktos z doświadczenia moze podzielic sie opinia na ten temat ?

 

Na stronie producenta rekomendowany Top Tec 4600  c3,   toptec 4300 brak , mam benzynke 1.6

Edytowane przez deny9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Liqui Moly, to ja bym zalał TAKIM.

Te wymienione przez Ciebie oczywiście silnikowi szkody nie zrobią, ale to zwykłe "hydrokraki" czyli oleje produkowane w technologii syntetycznej czyli idąc dalej, to więcej w nich minerała niż syntetyka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny syntetyk PAO kosztuję swoje :)  

Ja tam zmieniłem jednego kozaka  M1 5w50 na drugiego kozaka Elf Evolution 5W30 900 SXR w składzie Milicjant :)  i Torpeda ciszej cyka  :P

Edytowane przez Edek01
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tylko kilka z wielu postów kol. Edek01 na temat olejów 5W/30

.I nagle taka zmiana?  :whistle:

 

Edek01, dnia 03 Sty 2015 - 17:54, napisał:snapback.png

Dobrze 5w30 super pompowalność ale jaki cienki film oleju na metalowych częściach gówniana ochrona.

Nie dość że 5W30 szybko odparowywuje ,szybko się zrywa cieniutki film oleju przy pałowaniu i po ochronie .

Nie ma żadnych właściwości uszczelniających prędzej przeciekowe pokrywą zaworów.

 

Napisano 17 sierpień 2015, 11:17

Przez wyeksploatowane świece to spalanie wzrasta i dynamika silnika spada bo jest kiepskie spalanie .

A zużycie oleju od wyeksploatowania silnika a najbardziej pierścieni tłokowych a 5W30 w tym pomaga a nie zapobiega!!

W instrukcjach różne rzeczy piszą a życie pokazuje co innego   :)

Ja do takiego samego jak twój silnika leje 5W50 i silnik pięknie pracuje,spalanie nie wzrosło a jest chroniony przed wyeksploatowaniem jednostki!

A by pierścienie nie powiedziały mi pa pa to trzymam stan oleju przy Max bo tylko z takim stanem silnik jest w pełni chroniony   

 

Napisano 17 sierpień 2015, 15:55

Karolek 5W30 przy takim przebiegu jaki masz to nie jest dobry pomysł   :)

 

Napisano 15 wrzesień 2015, 17:41

Ja leje  Mobil1 od 1994r  nigdy w żadnym samochodzie się nie zawiodłem klasa sama w sobie   :D

 

 

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pełny syntetyk PAO kosztuję swoje :)

Ja tam zmieniłem jednego kozaka M1 5w50 na drugiego kozaka Elf Evolution 5W30 900 SXR w składzie Milicjant :) i Torpeda ciszej cyka :P

Też jestem w szoku, przecież to zalecany przez producenta olej, sam takiego używam i jak na razie wszystko w porządku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli Liqui Moly, to ja bym zalał TAKIM.

Te wymienione przez Ciebie oczywiście silnikowi szkody nie zrobią, ale to zwykłe "hydrokraki" czyli oleje produkowane w technologii syntetycznej czyli idąc dalej, to więcej w nich minerała niż syntetyka.

tak tak wiem.... przestudiowalem  całe 53 strony tematu o olejach :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edi w końcu zauważył, że świat poszedł do przodu. :D

No a ja stałem w miejscu to cofałem się  :D

 

Nie chodzi o markę oleju ale o klasę lepkości.

Dużo nie zszedłem z lepkości bo teraz mam indeks 170  :P

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edek nie wierze!!!!!!!!

Drugi raz zalalem Motulem 5W30.Zadowolony

Motul 8100 Eco-Clean c2  ???

 

a Motul i Millers to nie "hydrokraki" ??? :)

Edytowane przez deny9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Millers Oils - firma, która pod szyldem "olej syntetyczny" zawsze produkowała olej na bazie PAO (lub PAO i estrów w olejach sportowych). Firma, która w swojej ofercie ma oleje półsyntetyczne XFE-PD 5w40 czy XSS 5w30, które inne firmy bez wahania nazwałyby "syntetykami". Po tanie oleje zapraszam na stacje benzynowe lub do supermarketu, w moim sklepie znajdziecie tylko produkty, co do których jakości mogę być pewien w 100%. Do takich zaliczają się również niektóre produkty Motula, Valvoline, Liqui-Moly, czy Mobil1 (wybrane produkty "

http://motoroils.pl/dlaczego.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...