Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Magnatec strasznie szlamił a jak szlam zatykał sitko smoka to silniki się zacierały  :bezradny:

Dzisiejsze Castrole Titanium,FST Edge w silniku zachowują się poprawnie,  ale ja tam tego oleju nie wleje  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja w Belgii spotkałem się z taką praktyką w ASO Mitsubishi:

Olej wymieniasz co 10 kkm a filtr oleju za następne 10 kkm potem znowu za 10 olej I za kolejne 10 filtr.

Ile jest warty filtr po przepuszczeniu starego oleju ,a ile ojej przepuszczony przez nowy filtr?

Jednym słowem zawsze w silniku masz syf.

Edytowane przez Sky
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtrowa tragedia bo nowy olej przepala się już po 3000 a co dopiero 10000 !!

Ja zmieniam olej jak tylko usłyszę głośniejszą pracę mej klawiatury :) ,i filtr całe 18zł Mann Filter .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ASO Bydgoszcz/Osielsko (Yamma) od początku/zakupu leją 10W40 (2.0 benzyna).

Edytowane przez -BOSS-
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Mój przed zakupem był serwisowany w jednym z warszawskich serwisów i też od początku miał lany 10W40. Ja też zalałem takim i wszystko jest OK.

 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przecie to ulep nie olej, latem jako tako w starszych konstrukcjach ,ale zimą kiler klawiatur .
Leją bo taniej im wychodzi w kosztach serwisowych.
Do HR16DE nie można lać 10W tylko 5W bo konstrukcja na wąskich kanałach olejowych!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edwardzie , ale w tutejszym salonie jak zapytałem jakim olejem zaleją mi silnik HR16DE to też powiedzieli że 10W40 więc to Nissan zaleca taki typ oleju .

Ja na początku zalałem 5W30 , ale po lekturze kilku źródeł doszedłem do wniosku że zaaplikuje tym razem 5W40 z militeciem .

Ponoć ten półsyntetyk 10W40 lepiej współpracuje z łańcuchem rozrządu , ale ten problem miały Qq z pierwszej serii przed FL .

Słyszałem (na własne ucho ) :) że na półsyntetyku silnik był odrobinę cichszy , tyle że kolega myślał ostatnio iż podjechałem elektrycznym bo zaskoczyłem go od tyłu , głupio to zabrzmiało :) ale wiecie o co chodzi :)

generalnie do wszystkich swoich aut leję pełne syntetyki 5WXX , raz tylko zalałem Castrola 0W30 do starego japończyka i po 10K km wymieniałem popychacze bo przestały trzymać ciśnienie .

W sumie 50€ za butelkę 5L syntetyka , a 35€ półsyntetyka to niewielka różnica .....

Edytowane przez Fergul11
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10W40 jest  do starszych jednostek silnikowych!, jak ktoś daje sobie wlewać w serwisie do konstrukcji na 5W ulepa 10W to jego osobista sprawa  :bezradny:

Fergul silnik ciszej ci  pracował bo został ulepiony :)

Serwisy przemilczę temat lania ich oleju z ich tabel bo oni podlali by też do Elektrycznego LEAFa 10W40 na zwoje aby szybciej prąd przewodził .

Fergul NISSAN do tej jednostki zaleca lanie 5W30 .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Czyli co? Jeśli serwis nissana przez 5 lat zalewał 10W40, auto przejechało 140kkm, to ja mam raptem przejść na 5W30?

 

Pozdrawiam.

Edytowane przez bhtom
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zmienia się ale w drugą stronę w zależności od przebiegu  :)

Jestem ciekaw jak pracuję ten twój HR16DE  po 5 latach na 10W40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W motorze MR20DE zalewam MOBIL SUPER 3000 5W30.

Spełnia wszystkie normy zalecane przez Nissana.

Zero dolewek od wymiany do wymiany. Na razie jest OK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam serdecznie,


 


Qashqai 2,0 benzyna  MR20DE  EURO 5.


 


Ja zalałem  Shell helix ultra ect c3 5W30 i do tej pory nikt mi nie odpowiedział czy wybrałem dobrze :(


 


 ETC C3 jest do diesli z dpf  i benzyn z trójdrożnym katem.


 


Co sądzicie o oleju którym mi zalali ? Czy jest odpowiedni ?


 


Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem wlewaj bez tych debilizmów ECT C3 C2 kupuj zwykły 5W30 do benzyny  :)

Silnika nie popsuje ,ale zlej szybciej  tak przy 8000-9000 tyś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Witam serdecznie,

 

Qashqai 2,0 benzyna  MR20DE  EURO 5.

 

Ja zalałem  Shell helix ultra ect c3 5W30 i do tej pory nikt mi nie odpowiedział czy wybrałem dobrze :(

 

 ETC C3 jest do diesli z dpf  i benzyn z trójdrożnym katem.

 

Co sądzicie o oleju którym mi zalali ? Czy jest odpowiedni ?

 

Pozdrawiam

 

Wybrałeś dobrze (co wcale nie znaczy że najlepiej).

P.S. Celowo napisałem ten post, żeby zobaczyć reakcję kol. Edek01.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jednak nie zobaczyłem.

A nadziwić się nie mogę, że zagorzały, wieloletni, zwolennik oleju Mobil1 10w/50 dzisiaj uważa, że olej 10W/40 to "ulep" i poleca 5W/30.

Natomiast co do "debilizmów" to uważam, że do QQ najodpowiedniejszy jest, wg ACEA, olej  A5/B5 C2 (zgodnie zresztą z instrukcją obsługi).

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yan_2007  ależ oczywiście że lałem  od 1995r do 2015r  do wszystkich silników Mobil1 5W50   a nie 10W50 bo był super miał jakość  :)

Mobil1 ma w doooopie Polskę a takim sposobem ja teraz mam go w Dooo  , ostatnio zalałem 5W50  i po 4000 km szklanki zaczęły klepać  :angry:

Przeszedłem na 5W30  Elf Evolution 900 SXR  nie żałuję wyboru- silnik cyka pięknie zrobił się żwawszy, spalanie kapkę spadło a stan oleju trzymam do MAX  :spoko:

Yan_2007 ja nigdy nie lałem 15W 10W  ja piątkę z przodu bardzo lubię  ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A do 1.6 po FL Elf Evolution Full-tech FE 5W30 będzie odpowiedni? Taki miałem zalany przez serwis po poprzednim właścicielu i takim też zalałem.

 

Wysłane z mojego MotoG3 przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez zadaniel
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Olej Elf Evolution FE 5W/30 (dawniej Solaris) jest zasadniczo przeznaczony do silników Diesla.

Nie jest to duży błąd  ale proponuję przy następnej wymianie przejść np. na olej stosowany przez kol. Edek01 czyli ELF 900 SRX.

Edytowane przez Yan_2007
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...