Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Jaki olej do Qashqaia?


Gość Krisbu
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

A czym się różni silnik motocykla od silnika w aucie , to motor i to motor :) jeśli to tylko nie dwusuw ! 

...

Krzywdy silnikowi nie zrobisz tym preparatem ! 

...

Znam takich co jeżdżą na tym po zalaniu około 100km i też raczej nie skarżą się że silnik niedomaga .

niektorzy producenci wytwarzaja specjalne plukanki do motocykli majac na uwadze ochrone okladzin mokrego sprzegla

stosujac motocyklowa do auta krzywdy nie zrobisz, odwrotnie - niewykluczone

 

silniki tych aut od razu nie wybuchna ; ) ale za klikadziesiat tysiecy km, nowy wlasciciel bedzie sie udzielal na wielu forach zadajac pytanie: 'co moze byc przyczyna...?'

 

BTW czasem hydrocracki z dobrymi dodatkami sa lepsze niz PAO bez dodatkow albo z kiepskimi

 

pozdrawiam

Edytowane przez borge
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Motul 8100 Eco-Clean c2  ???

 

a Motul i Millers to nie "hydrokraki" ??? :)

Eco clean byl rok temu w tym wlany Fe tanszy i tez odpowiedni

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niemieccy mechanicy z Rostocku wywodzą się ze starej szkoły mechaników obsługujących "rostoczańskie" ubooty. Podobnie jak mechanicy z Kassel, gdzie w zakładach Henschla produkowano "Tygrysy".

Ogólnie łączy ich jedno - nie przywiązują wagi do stosowanych olejów, gdyż wywodząc się ze wspomnianych wyżej szkół, wychodzą z założenia iż żywot przykładowego okrętu podwodnego czy czołgu jest dość krótki (szczególnie na polu walki) więc dobry olej im nie potrzebny. :D

Zmierzam więc do tego, że ja osobiście niemieckim mechanikom bym nie ufał w kwestii doboru oleju. :D;)

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i dochodzę do wniosku że to jakaś mania i urojenia z tymi olejami,każdy wie lepiej i nie słucha co mówi druga strona,stara dobra szkoła mówi powąchaj, pomacaj,porównaj i zalej (nie robaka :-)) ).Kierowca z doświadczeniem i znający swoje autko pozna po dźwięku i pracy silnika czy to smarowidło jest dla jego pupilka i mało ważne czy to będzie nazywać się srotos,lotos czy inna mogiła,i tak z jednej fabryki wychodzą rożne etykietki a przy wymianie co 10'tys. nie zarżnie się silnika na amen,choć podejrzewam że i tacy spece się znajdą. Olej nie kupuje się na placu od Pana Kazia tylko z pewnego źrodła a znani producenci nie pozwolą sobie na machlojki,raczej podniosą cenę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kierowca z doświadczeniem i znający swoje autko pozna po dźwięku i pracy silnika czy to smarowidło jest dla jego pupilka 

Tylko po tym dźwięku to ja poznaje kiedy trzeba zlewać olej bo już silnik głośniej cyka ,a i byle czego nie sprawdzonego dobrymi opiniami  nie wleje  :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupisz sprawdzony, świetne opinie wlewasz i słyszysz że coś nie tak,jeździsz dalej bo może się poprawi,czy zlewasz i dajesz ten ostatni co był niby gorszy a jednak lepszy. Koszt operacji dużo niższy niż operacja silnika,dlatego wspomniałem o tym słuchaniu. Ekspertem nie jestem ale wiem że jak potrafisz czuć autko d......pą i słyszeć sercem to odwdzięczy się wielokrotnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To osiągnąłem ten stan nie pośladków a pleców i serca, jest ciężej bo nie potrafisz bagatelizować byle szmeru, o stukach nie wspomnę :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego czasem zazdroszczę osobnikom, którzy pierdykną drzwiami, odpalają swojego potwora i jadą bezstresowo, nie przejmując się ani tym jak jadą, po czym jadą, a nawet czym jadą. :D Taki błogi stan jazdy i podziwiania krajobrazów przez szybę.

A ty człowieku jedziesz i czujesz doopą każdą dziurę, każde ugięcie opony, każdą fałdę na drodze, każdym członkiem ;)  wychwytujesz najdrobniejszy stuk, który niczym strzał z karabinu wierci ci w głowie, widzisz najdrobniejsze drżenie blach nadwozia, a węchem wyczuwasz najmniejszy niedobór liczby oktanowej w benzynie. :D

I jeszcze myślisz za innych na drodze. :lol:

I jak tak jechać, jak w ogóle żyć, powiedzcie? :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I tu się zgadzam w pełni Ci od pierdyknięcia drzwiami mają klawe życie,papierek na podłodze, napoik rozlany szybka brudasek a że puka stuka trzeszczy,warczy,  tak ma być   :thumbsup: 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ma jechać i tyle,jak mój szef mawia, a ze filtr nie zmieniany 3 lata ,aż w zimę mu zamarzł?Mowi_ No i co ? Wstawiłem do ciepłego, pół dnia i odmarzł.

Mnie szlag trafia jak go widzę a auto to z rok myjni nie widziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak czytam i dochodzę do wniosku że to jakaś mania i urojenia z tymi olejami,każdy wie lepiej i nie słucha co mówi druga strona,stara dobra szkoła mówi powąchaj, pomacaj,porównaj i zalej (nie robaka :-)) ).Kierowca z doświadczeniem i znający swoje autko pozna po dźwięku i pracy silnika czy to smarowidło jest dla jego pupilka i mało ważne czy to będzie nazywać się srotos,lotos czy inna mogiła,i tak z jednej fabryki wychodzą rożne etykietki a przy wymianie co 10'tys. nie zarżnie się silnika na amen,choć podejrzewam że i tacy spece się znajdą. Olej nie kupuje się na placu od Pana Kazia tylko z pewnego źrodła a znani producenci nie pozwolą sobie na machlojki,raczej podniosą cenę.

Zgadzam sie.. najgorsza jest jednak sprawa jest z podróbkami, w hurtowniach z których nawet sklepy biorą już są podróbki i kto wie co tam wtedy sie wlewa do silnika... Najbezpieczniej kupić polski olej, bo tego nie opłaca się podrabiać :-) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sie poważne zastanawiam nad Orlenem, Lotosem.

 

Wysłane z mojego HUAWEI GRA-L09 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja osobiście po przestudiowaniu pewnego rosyjskiego forum olejowych maniaków, którzy kupują oleje tylko po to by poddać je dokładnym analizom laboratoryjnym, doszedłem do wniosku, że z rodzimej produkcji olejowej śmiać się nie będę, bo niektóre z olejów Lotos czy Orlen mają całkiem niezłe, a nawet dobre parametry w stosunku do często droższej konkurencji.

A skoro przyznają to nawet ruskie, które ostatnio miłością polityczną do nas nie pałają, to tym bardziej czas chyba zacząć szanować lokalne produkty, które mają jeszcze jedną, niepodważalną zaletę. Ano taką, że nikt ich nie podrabia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolega, który prowadzi sklep motoryzacyjny tez je u siebie wlewa..

 

Parametry moze i odrobinke gorsze niz renomowane oleje ale lepsze to niż podróbka z garażu bo tam to nikt nie wie co wleja. Najczęściej podrabiany Mobil, Shell, Castrol

 

Wysłane z mojego LG-V500 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam, jeździłem na Orlen Platinim Max Expert Platinum  swoim 407 sw i nie mogę złego słowa powiedzieć. norma euro 6 wiec spoko.

Teraz dokupiłem QQ 2010 przebieg 105 000 , serwisowany w KMJ Kaszubowskich Gdańsk  i tam ciągle zalewali go Shell 5w30.

Edytowane przez lis.gdansk
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

" Millers Oils - firma, która pod szyldem "olej syntetyczny" zawsze produkowała olej na bazie PAO (lub PAO i estrów w olejach sportowych). Firma, która w swojej ofercie ma oleje półsyntetyczne XFE-PD 5w40 czy XSS 5w30, które inne firmy bez wahania nazwałyby "syntetykami". Po tanie oleje zapraszam na stacje benzynowe lub do supermarketu, w moim sklepie znajdziecie tylko produkty, co do których jakości mogę być pewien w 100%. Do takich zaliczają się również niektóre produkty Motula, Valvoline, Liqui-Moly, czy Mobil1 (wybrane produkty "

http://motoroils.pl/dlaczego.html

 

Gdzie ten sklep ? Ten co w linku ?

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest u nas w Szczecinie też.Już kiedyś dawałem link.Teraz jestem w pracy ale jak by co to mogę Ci podeslac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, wiem, mam :). Tak jak pisałem - gdzieś mi przez głowę przeleciała myśl, że może oto otworzyłeś sklep z chemią - bo tak mi to zabrzmiało. Nie zauważyłem cudzysłowu :D :D :D

  • Upvote 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam,

 

Co sądzicie o oleju PENRITE ENVIRO+ 5W30?

Zastanawiam się nad tym olejem. W ASO proponują tylko Shella

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...