Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Stłuczka,co zrobić?od czego zacząć?


Gość marsdorf
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.Jestem teraz za granicą i samochód pozostawiłem na parkingu przed blokiem,nie mam AC tylko samo OC w PZU. Jakieś 40 minut temu dzwoni do mnie kolega ze jakiś chłopaczek wjechał mi w bok mojej primery.Na miejscu jest (na całe szczęście) kolega zatrzymał sprawce i zadzwonił po moją dziewczyne i po policje.Wracam do domu 10 listopada i teraz problem w tym czy zgłaszać szkode do PZU telefonicznie w poniedziałek czy dopiero jak wrócę?Proszę o rade co i jak robić,to pierwsza taka moja nie miła przygoda i nie mam zielonego pojęcia od czego zacząć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

trzeba szybko zgłosić chyba nawet telefonicznie bo inaczej nie dadzą ci pieniędzy,jest chyba na to 48 godzin albo coś takiego,najlepiej zadzwoń do twojego ubezpieczyciela on ci wszystko wytłumaczy ale nie radzę zwlekać bo ubezpieczyciele to banda szukają tylko jakichś haków by nie dać ci pieniędzy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

nie wprowadzaj ludzi w błąd kolego larosa

 

Najlepiej zgłosic szkodę w terminie 2 tygodni od powzięcia informacji o szkodzie.

 

Maksymalny termin to 3 lata przy szkodach komunikacyjnych.

 

 

Musisz najpierw ustalić gdzie jest ubezpieczony sprawca i w jego ubezpieczalni zglosić szkodę.

 

Jesli nie wiesz gdzie jest ubezpieczony ale znasz nr rejestracyjny, to możesz warunkowo zglosić u swojego ubezpieczyciela (tam gdzie masz OC) z zaznaczeniem że nie wiesz gdzie jest ubezpieczony sprawca. Jeśli sie okaże że jest on w PZU to dobrze, ale jeśli się okaże że w innej firmie to trochę potrwa. Będziesz musiał albo wycofac szkode z PZU i zgłosic ja na nowo u ubezpieczyciela sprawcy, albo poprosić PZU o przeslanie tam dokumentów szkody.

 

W PZU zgłasza się szkody dzwoniąc pod nr telefonu 0801102102 ze stacjonarnego telefonu.

 

Trzeba naszykować nr polisy sprawcy, nr rejestracyjny pojazdu sprawcy, pesel sprawcy imię i nazwisko, tak samo dane kierującego pojazdem sprawcy. Swoje dane (dowod osobisty, rejestracyjny, prawo jazdy tez dobrze naszykowac do zgloszenia).

 

Upoważnienia odbioru odszkodowania, ewentualnie nr konta, sposób rozliczenia (kosztorys czy rachunki) wybierzesz juz w jednostce przy podpisywaniu dokumentów.

 

Towarzystwa ubezpieczeń nagrywają rozmowy więc radzę nie ściemniać.

 

Po zgłoszeniu szkody i zanotowoaniu numeru umów sie ze sprawca na wspólną wizytę jak najwcześniej w jakiejś najbliższej jednostce CLS PZU, żeby przy Tobie sprawca podpisał odpowiednie dokumenty które normalnie sa wysyłane pocztą. Nawet jeśli była na miejscu policja, lepiej wziąc sprawce ze soba do ubezpieczalni (szybciej dostaniesz kasę)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Policjant powiedział,że notatka służbowa będzie do odebrania we wtorek na komendzie i że najlepiej jechac z tą notatką prosto do PZU. Chłopaczek z malucha dostał 700zł mandatu 200zł za stłuczke 500zł za brak prawka.Dziś dziewczyna posłała mi kilka zdjęc i nie jest tak źle jak myslałem przedni błotnik drzwi lusterko i chyba jeszcze drzwi tylnie ale nie jestem pewien bo zjecia złej jakosci a autko troszke brudne.Ile plus minus moze kosztować taka naprawa?

 

1001241largevb3.jpg

w800.png

 

1001256largeei7.jpg

w800.png

 

1001245largesx6.jpg

w800.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli była policja , to nie ma problemu. Na komendzie muszą podać i dane sprawcy i nr polisy
Nie dokońca prawda podają tylko Imię i Nazwisko, Ubezpieczyciela i nr polisy.
Ile plus minus moze kosztować taka naprawa?
Wymiana i malowanie 2 lub 3 elementów ok 1000pln nie licząc nowych elementów. Raczej w szpachlowanie bym się nie bawił.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

marsdorf, szkode nalezy zglosic niezwolcznie, ustawowo do 3 lat... Chodzi tu o to zeby zabezpieczyc pojazd przed dalszymi uszkodzeniami- np rdza na uszkodzonych elementach.

 

Policja powiedziala juz rozumiem ze ubezpieczenie sprawcy jest w PZU takze tam sie kieruj. W ciagu 7 dni od zgloszenia telefonicznego musisz stawic sie do jednostki z PZU z dokumentami wozu, dowodem os., notatka policji. Jezeli od zgloszenia w ciagu 7 dni nie bedziesz w kraju to osoba ktora bedzie zalatwiac sprawe musi miec notarialne upowaznienie .

 

P.S. jezeli sprawca faktycznie jest ubezpiecozny w PZU to stratny na tej stluczce nie bedziesz :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość cornholio78

możesz zgłosić szkodę tylko podając nr rej sprawcy. Rejestrator znajdzie pokrycie ubezpieczeniowe na dany dzień bez problemu na podstawie samego nr rej. pod warunkiem że auto jest ubezpieczone w tej firmie do ktorej sie udasz.

 

W niektórych regionach policjanci dają notatke na drugi dzien rano "do ręki" poszkodowanemu, a w niektórych nie chca dawac co oczywiście jest niezgodne z prawem i z zaleceniem KGP.

 

A np na Slowacji policjanci pisza i drukują notatki na miejscu zdarzenia i od razu wręczają je uczestnikom.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

w poniedziałek bedzie rzeczoznawca wiec sie okaże co i jak :D

 

[ Dodano: Czw 20 Lis, 2008 23:26 ]

a wiec tak: do wymiany przednie drzwi i lusterko

do pomalowania lusterko przedni błotnik drzwi przednie i tylnie i tylni błotnik

wycenili na troszkę ponad 4,5 tyś zł brutto czyli na ręke coś koło 3,5tysiąca dużo czy mało?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...