Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] PROBLEM Z KLIMATYZACJA


Gość jaar30

Rekomendowane odpowiedzi

witam..od jakiegos czasu slychac powtarzajace sie jakby metaliczne stuki..myslalem ze to slychac rozrzad ale nie..okazuje sie ze to stukanie pojawia sie cyklicznie co jakis czas gdy wlaczona jest klima...ma to zwiazek jak sadze ze sprezarka, moze lozysko? bede wdzieczny za wskazowki i ewentualne porady w celu usuniecia usterki...nadmienie ze wszystko dziala sprawnie tylko ten niepokojacy metaliczny odglos pozdrawiam(WP11-1998)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naciągnij dobrze pasek. Właśnie on potrafi tak chrobotnąć czasami a nie piszczeć jak to zwykle bywa przy paskach.

 

tak tylko ten dzwiek przypomina jakby falowanie zaworow, jest to takie metaliczne cykanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te paski to lepiej sobie posprawdzaj dobrze, żebyś nie miał takiej bidy jak ja, że mi w końcu chłodnica strzeliła bo się nie chciało wymienić od razu. Napinacz od paska klimy masz od spodu. Trzeba najpierw poluzować nakrętkę od rolki. z tego co pamiętam to klucz 14 a do napinacza 12. Łatwo go wymienić bo jest jako pierwszy. koszt 20 zeta.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam podobny problem z moją klimatyzacją tylko nie jest to metaliczne cykanie a raczej tyrkanie(co dziwne najlepiej słyszane w srodku auta).Około pół roku temu występowało sporadycznie i tylko przez kilka sekund po uruchomieniu klimy,teraz jest o wiele głosniejsze (najbardziej tyrka przy zimnym silniku) i tyrka praktycznie cały czas(monentami ciszej lub głosniej ,jakby dzwięk był falujący) .Klima działa sprawnie ale cos jednak jest nie tak. Prosze o porady ponieważ jestem zmuszonyoddać samochód do serwisu w UK wiec koszty moga buć spore a i podpowiedziec co maja wymienic naprawde nie zaszkodzi, ot taki kraj.Pozdrawiam i z góry dziekuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...