Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan altima 2006 r straszne drgania kierownicy przy hamowa


Gość kchl

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Serdecznie -0 niedawno kupiłem nissana altime 2.5 S 2006 rok, Coś się dzieje przy hamowaniu z większej prędkości strasznie drżykierownica , wręcz szarpie. Co może być przyczyną?? Myślałem , że krzywe tarcze - przetoczyłem je ale to nie ustało. Bardzo prosze o rady - Pozdrawiam i z góry dziękuję - Krzysiek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tarcze to jedna sprawa, czasami przetoczenie nic nie daje i trzerba nowe zalozyc. sprawdz czy klocki rowno zdarte. czy przy hamowaniu auto jedzie na wprost? ile maszmil przejechanych? moze to drazki kierownicze badz ball joint??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

znajomy ma taki sam problem w renault lagunie wymienił tarcze klocki i dalej to samo,zawieszenie tez ostatnio przeszło gruntowną wymiane.nawet zmienialismy koła z tyłu na przód ale to tez nie wina opon.Hmm....co jeszcze sprawdzić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki wielkie za podpowiedzi

Przy hamowaniu samochód jedzie prosto , nieściąga go na żadną stronę, przejechane ma nie całe 30 tys mil. Może ktoś zna jakiś sklep internetowy gdzie można kupić tarcze do altimy. Spróbuje wymienić tarcze i klocki i zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
Gość Strażak Sam

kchl! Piszesz, że przeszlifowałeś tarcze, ale czy po szlifie założyłeś nowe klocki czy stare do tych tarcz? To pierwsza rzecz a druga, to załóż jeszcze raz inne nowe tarcze (innej firmy) razem z nowymi klockami, jeśli dalej będzie to samo musisz sprawdzić pompę, czy jej szlag nie trafia. Miałem podobne problemy w Mondeo i po wymianie pompy i jakiegoś tam zaworu problem zniknął. Polecam sklep w Warszawie Nippon Motors na ul. Radzymińskiej- mają przystępne ceny i niezłej jakości produkty. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Strażak Sam

Besel! Musiałeś więc albo "spalić" lekko tarcze, jak troszkę szybciej gdzieś pojeździłeś albo po ostrym hamowaniu wjechałeś w kałużę i się troszkę pogięły. Ja najpierw przeszlifowałem tarcze, ale dało to krótkotrwały skutek, więc kupiłem nowe i temat zaniknął. :)

 

[ Dodano: Sro 04 Lut, 2009 08:17 ]

Oczywiście mam na myśli tracze w MURANO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może też być lekko skrzywioną piasta i będą bardzo podobne objawy jak przy krzywych tarczach. Zacznij od wymiany tarcz i klocków, jak to nie pomoże to sprawdz dokładnie zawieszenie i ukl. Kierowniczy no i wspomniane piastu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...