Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka systemu pracy silnika


Gość bahik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkich,

mam nissana x-trail z 2005 r benzyna 2,5 - zapaliła mi się na stałe kontrolka systemu pracy silnika, czy ktoś ma doświadczenia co to może oznaczać? Instrukcja sugeruje co prawda wizytę w ASO, ale może to nie jest nic poważnego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam nissana x-trail z 2005 r benzyna 2,5 - zapaliła mi się na stałe kontrolka systemu pracy silnika, czy ktoś ma doświadczenia co to może oznaczać? Instrukcja sugeruje co prawda wizytę w ASO, ale może to nie jest nic poważnego?

 

Sporo ludzi coś takiego dniagnozuje jako "błąd komputera" czytaj- nic poważnego. Ciężko powiedzieć...(może to być wtyczka koszt 30 zł a może sterownik silnika 4 000 )Pojedziesz do ASO skasują Cię 100 zł i wiesz na czym stoisz, możesz pojechać do miejscowego znachora mechanika jak ma sprzęt to za 40 zł to zdiagnozuje choć może to zrobić błędnie. Piszę na swoich doświadczeniach opisze je gdy sprawę doprowadzę do końca.

Podsumowując nie lekceważ tego typu błędów poprostu nie biorą się z niczego.

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
Witam wszystkich,

mam nissana x-trail z 2005 r benzyna 2,5 - zapaliła mi się na stałe kontrolka systemu pracy silnika, czy ktoś ma doświadczenia co to może oznaczać? Instrukcja sugeruje co prawda wizytę w ASO, ale może to nie jest nic poważnego?

 

 

Czesc ja mam to samo, palacy sie blad silnika. Bylem na komputerze i mi pan pwiedzial ze to przeplywomierz powietrza, wymienilem i nic. A najgorsze jest to ze co jakis czas znika i kilka dni sie nie zapala poczym znowu i tak juz pol roku. Z samochodem oczywiscie nic sie nie dzieje i nie wiem co o tym myslec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam wszystkich,

mam nissana x-trail z 2005 r benzyna 2,5 - zapaliła mi się na stałe kontrolka systemu pracy silnika, czy ktoś ma doświadczenia co to może oznaczać? Instrukcja sugeruje co prawda wizytę w ASO, ale może to nie jest nic poważnego?

 

 

Czesc ja mam to samo, palacy sie blad silnika. Bylem na komputerze i mi pan pwiedzial ze to przeplywomierz powietrza, wymienilem i nic. A najgorsze jest to ze co jakis czas znika i kilka dni sie nie zapala poczym znowu i tak juz pol roku. Z samochodem oczywiscie nic sie nie dzieje i nie wiem co o tym myslec.

 

Zawsze powino się zdiagnozować taki błąd.

Pan jest bardzo inteligentny, albo robi Cię w jajo, albo Ty nie potrafisz wyegzekować usługi.

A co jeśli będziesz z wizytą u Pana i za każdym razem gwiazdor będzie Ci mówił że jakaś część inna padła ? Będziesz wymieniał do skutku? :D

Jedź do porządnej ASO gdzie zrobią Ci diagnostykę z prawdziwego zdarzenia i usuną awarię a nie jeżdzisz po partaczach i znachorach.

Najlepiej podjechać wtedy gdy kontolka się świeci.

Dywagacje co może być przyczyną są nie na miejscu tak mi się wydaje, bo może to być równie dobrze wpływ ocieplenia klimatu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak. Jeżdżę na gazie i zasadniczo to pomogło mi rozwiązać problem z palącą się kontrolką, choć nie do końca.

 

Z pierwszym razem, jak się zapaliła auto miało przegląd w ASO, gdzie oprócz zapłacenia 200 zł dowiedziałam się, że mam do wymiany katalizator za 13 tysięcy! (plus robocizna...).

Ot, cały "błąd". System to pokazał.

 

Pojechałam więc do gościa, który zakładał mi w aucie gaz i okazało się, że wystarczyło zubożyć mieszankę gazu i problem zniknął. Co prawda po miesiącu wrócił, pojechałam ponownie do gaziarza, zresetował system, podregulował gaz i jak na razie wszystko jest ok.

 

A z katalizatorem w takim stanie jak w moim 3-letnim aucie mogę spokojnie przejeździć następne 20 lat!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,

 

mam podobny problem (właśnie założyłem nowy temat), po wizycie w serwisie (za 70 pln :) a nie 200) wiem że to katalizator i mi powiedzieli że wymiana to ok 4,5 tys pln. Miły pan skierował mnie na to właśnie forum że może tu coś znajdę i powiedział, że podobno w benzynach przy przebiegu ok 75 tys. to dosyć częsta usterka. Muszę powiedzieć że z zapaloną kontrolką jeżdżę już ok 2 miesiące i niestety znacznie wzrosło mi spalanie (ok 10-15%). Szukam jakiegoś innego rozwiązania niż wymiana katalizatora na oryginalny, niestety na razie nic nie mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

to jedynie pozostaje ci kupno katalizatora z jakiegos rozbitego auta, na allegro sa 2 Xy, z ktorych goscie sprzedaja wszystko, zadzwon.

2 rzecz...to po prostu wykasowanie bledu z komputera, i zrobienie tak zeby sie nie wlaczal.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...