Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

I przegląd


Gość buli107

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie, wiem że temat był poruszany, ale może warto byłoby , abyście ( Ci co już robili ) opisali w jednym poście materiały dostarczone do serwisu przy pierwszym przeglądzie. SAm mam ten problem, za tydzień pierwszy przegląd i chciałbym zminimalizować koszta i wziąć ze sobą swój olej, filtry itp. Może napiszecie jakie "konkrety" kupiliście :?: Pomożecie :?: Pomożecie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr oleju do Diesla tylko produkcji Manna. Można na oleju zaoszczędzić , ale filtr oleju musi być z 1 ligi. ( nie naszej :D )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A więc tak...Przegląd zrobiony, usterki wyeliminowane, czas 5h ( przydało by się wygodne wyrko ). Żadnych uwag do serwisu ( Zielona Góra ), rzeczowo i solidnie. Gniazdo zapalniczki było luźne-naprawione. Maska piszczała- nie piszczy już. Zamek wlewu paliwa wypolerowany. Światła wyregulowane ( po zmianie żarówek nierówno świeciły ). Przy okazji stwierdzono kończące się klocki ( zostało jakieś 4k ) oraz silniczek podnoszenia lewej przedniej szyby do wymiany - grzeje się. Łączny koszt przeglądu 939,10zł na co złożyło się :

A - Koszta własne - materiały :

1. Mobil 1 5W30 - 7l - 251zł

2. Płyn hamulcowy - 19zł ( nie musiałem , ale chciałem )

3. Filtr oleju Knecht - 23zł

4. Filtr kabinowy ( 2szt ) - 65zł

5. Filtr powietrza - 49zł

----------------------------------------------------------------------

B - Koszta serwisowe :

1. Uszczelka korka spustowego - 5,06zł

2. Robocizna ( przegląd ) - 527,04

----------------------------------------------------------------------

Tak więc łącznie wyszło mi 939,1zł. Ale jest rzecz bardziej radosna. Po odliczeniu VAT cena spada do 769,76zł, a po uwzględnieniu zmniejszenia podatku dochodowego ostateczna rzeczywista cena przelądu wynosi 623,50zł :D Oczywiście w przypadku gdy autko jest na firmę :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Materiały wziąłem ze sklepu, oszczędność spora . Olej Mobil 1- 5W30, filtr oleju Knecht, reszty nie pamietam, ale nie było żadnych uwag ze strony serwisu. Pewnie zamawiając z netu mozna by jeszcze parę złotych zaoszczędzić. Niestety czas mnie gonił dlatego wziąłem ze sklepu. I tak ponad 2 stówki w kieszeni. Na przykład filtr oleju - serwis 58zł, kabinowy - serwis 154zł, powietrza - serwis 96zł. O oleju nie wspomnę. Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...