Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Instalacja Agis&BRC sequent&STAG 300


Gość lukasz1983
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość lukasz1983

Witam szukałem na forum i nie spotkałem sie jeszcze z opiniami na temat instalacji AGIS, krotkie informacje sa pod linkiem

http://nomar.boo.pl/agis.htm

z tym że prosiłbym bardziej obeznane osoby o przyblizenie informaacji na temat tej instalacji w porównaniu z BRC czy STAG, czy ktos juz posiadal taką instalacje i czy spotkaliście sie z opiniami o tej instalacji?W Lublinie proponuja taką instalacje za 2400, jak myslicie czy warto?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stag-300 to bardzo dobry sterownik i do tego bardzo popularny, więc nie ma problemu ze znalezieniem serwisu.

Możesz też dokupić interfejs do komputera i samemu pobawić się w ustawienia. Soft jest dostępny na stronie producenta. Dodatkowo na tej samej stronie jest forum użytkowników, gdzie można popytać w razie problemów. Ogólnie rzecz biorąc, dla Staga support jest największy :)

 

Ale oprócz sterownika ważny jest też dobór reduktora i wtryskiwaczy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niedawno tez stalem pzred wyborem instalacji gazowej ;) klubowicze polecili mi Staga i Brc sequent. O tej instalacji Agis szczerze prawie nic nie slyszalem, O stagu i Brc duzo pochlebnych opinii. Duzo klubowiczow jezdzi na instalacji Stag- i nie narzekaja- ja w swojej mam Brc sequent 24 - zrobilem juz 20k km i jezdzi na niej bezproblemowo- jedynym mankamentem sa glosne zaworki- slychac je pod maska - ale ten typ zaworkow ponoc tak ma. Jezeli mialbym wybierac miedzy agis a stagiem- wybralbym staga- ze wzgledu na opinie innych uzytkownikow tej instalacji i ilosc zakladow wyspecjalizowanych w naprawach i montazu tej instalacji.

Pozdrawiam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość johny_fellow

Jak wybierzesz porządny zakład to żałować na pewno nie będziesz.

Ja mam instalkę od kwietnia i zrobiłem na niej narazie tylko ok. 13tkm. Jedno co przy niej robiłem to wymiana filtrów po 10tkm. Mimo, że zakład zaleca po 15tkm ja wolę robić to wcześniej.

No i oczwyiście podstawowe sprawy typu wymiana oleju etc. ale o tym chyba nie muszę wspominać

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość lukasz1983

No własnie jeżelei chodzi o dobry zakład to tu najgorszy problem, dlatego bede zmuszony założyc inna instalacje niz brc bo szczerze powiedziawszy to w moim miescie nie ma dobrego zakładu (z opini na forum) jezeli chodzi o brc. Dobrze, ze forum istnieje to przynajmniej nie wpakowałem sie w problemy, dlatego wole zobaczyc co napisza specjalisci :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość mdzalewscy

czy jakiś AGIS, czy STAG czy KME, BRC to w sterownikach żadna różnica ! ! !, warto jednak kierować się dostępnością serwisu dla danego sterownika i taki AGIS to wynalazek, który w przypadku pogniewania się z naszym gazownikiem (bardzo możliwe) będzie kłopotliwy w serwisowaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oj nie powiedział bym :P w sterownicac praktycznie niema rużnicy wszystkie wykonują te same funkcje ale rużnice w sofcie są dość znaczne a od tego zalezy jak dokładnie gazownik będzie mógł ustawić dawkę co w puźniejszym czasie odbije sie na spalaniu i żywotności silnika :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wtryskiwacze!!! pamiętać nie tylko że stag, zenit czy diego bo to tylko sterowniki, które są porównywalne, a właściwy dobór wtryskiwaczy często decyduje czy auto daje rade czy nie, i aby auto "jezdziło" może się skończyć na ich wymianie czyli dodatkowy koszt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

miałem staga 300... a należę do wymagających - zmieniłem na agis'a po niecałych 10m-cach jazdy... więcej opcji. Polecam Agis

 

co złego się działo na stagu300 że zmieniłeś sterownik?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może nie od razu "złe", ale wypierdział mi wydech przy hamowaniu silnikiem (brak funkcji cut-off, a niestety mój nissanik nie odcinał do końca (pisałem o tym obszerny post)). Ponadto AGIS potrafi obsłużyć więcej funkcji niż stag (to już opinia gazownika - ja nie miałem okazji sprawdzać i porównywać). Ponad to nie wiem, że stag300 ma możliwość podpięcia kości pamięci i samemu regulować na tym, co pamięć zapisała :)

Minus Agisa - trudność w ustawieniu rezerwy i wskazań kontrolki :) (i tak patrzę na licznik zawsze)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

z tego co wiem to różnica jest jedynie w obsłudze linie CAN a z tym cut-offem to ci chyba gazownik na ściemniał :/ sterownik LPG odwzorowuje wszystkie czasy otwarcia wtryskiwaczy sterownika PB nakładając jedynie procentową korektę wiec cut-off lub dotryski też są uwzględnione tylko pewnie regulacja była przesadzona lub silnik już był podjechany :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Naściemniać nie miał po co - wymiana komputera była w ramach reklamacji, bez żadnej dopłaty... więc miał po prostu dodatkową robotę za free... U mnie czasy wtrysków przy hamowaniu silnikiem były na tyle krótkie, że listwa i tak i tak musiała się otworzyć na dłużej (choć najkrócej, jak potrafiła), przez co pierdział. Stan silnika potwierdzony przez serwis nissana w Poznaniu - bez zarzutów :) regulacja nie pomagała (2 m-ce regulacji)...

Ale gdyby nie to, że nie było u mnie całkowitego 0,00 przy hamowaniu silnikiem, to polecam stag'a - zero problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...