Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Spryskiwacz tylnej szyby wlacza przednie wycierac


Gość tomirek

Rekomendowane odpowiedzi

Na szukajce nie znalazlem wiec pytam tu.

Ostatnio zauwazylem dosyc nietypowe zachowanie spryskiwacza tylnej szyby.

Po pchnieciu przelacznika do przodu normalnie wlacza sie tylna wycieraczka i spryskiwacz. A u mnie dodatkowo zalaczaja sie przednie wycieruchy (same bez spryskiwacza) i jak mam wlaczone swiatla to spryskiwacz reflektorow.

Dzieje sie tak za kazdym wlaczeniem tylnego spryskiwacza (oczywiscie spryskiwacz reflektorow wlacza sie tylko raz na kilka spryskan).

 

Co ciekawe gdy pociagne przelacznik do siebie celem wlaczenia spryskiwaczy przedniej szyby albo pchne go do gory (jednokrotne machniecie przednimi wycieruchami bez wlaczania spryskiwaczy) to potem jest juz dobrze i tylny spryskiwacz nie uruchamia przednich wycieruchow. Ale przy kolejnej jezdzie znowu jest tak samo.

 

Ma ktos pomysla co to jest? Jakies zabrudzenie stykow przelacznika czy co? W sumie to nawet nie jest upierdliwe bo z tylnego spryskiwacza od wielkiego dzwona korzystam ale ciekawi mnie co to moze byc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja rada taga aby sobie nie zawracać tym głowy. Ja mam samochód od dwóch lat i do tej pory nie wiem jak włączać tylnią wycieraczkę bo jej po prostu nie używam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomirek szef w miał podobny przypadek i pomogło przeczyszczenie właśnie przełącznika wycieraczek wg ASO

 

dzieki, a ktos ma moze jakis manualik albo podpowiedz jak rozebrac to ustrojstwo :)

 

Edit. Samo sie naprawilo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...