Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] ukręcona śruba co robić


Gość Sarkas01

Rekomendowane odpowiedzi

proszę o sugestie, podpowiedź co można zrobić. wymieniałem w mojej primerce p12 2.0 benz uszczelkę pod pokrywą zaworów (trochę się pocił) i niestety dokręcając ostatnią śrubę ukręciła się i gwint został w bloku, reszta odpadła czyli główka z częścią bez gwintu. Na razie niby się nie poci, nie cieknie, ale wiadomo że coś muszę z tym zrobić. poradźcie jak wyjąć pozostały w kawałek gwintu, niestety ani kawałek nie wystaje, to co się odłamało akurat wypełniło otwór do wkręcania śrub. myślałem, aby jakoś spróbować rozwiercić ale czy to się uda, czy nic nie uszkodzę, może znacie jakiś sposób jak rozwiązać ten problem. Ponadto skąd wziąć taką śrubę, czy tylko pozostaje szrot co nie będzie łatwe bo przecież najczęściej sprzedają silnik z osprzętem i nikt nie wykręci mi śrub. proszę o porady, pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kup albo pożycz wykrętaki, wiercisz małą dziurę w tej urwanej śrubie, dobierasz odpowiedni wykrętak i wykręcasz urwany kawałek.

 

Otaguj temat bo będzie kłódka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wez punktak ustaw go pod kontem i uderzaj mlotkiem tak aby wbijajac sie w srube jednoczesnie wykrecal ja

 

ewentualnie mozesz zrobic tak jak pisal koega wyzej czyli wywierasz dziurke gwintyjesz ale sruba lewostronna i odkrecasz

sruba ktora wkrecisz bedzie sie jakby skrecala czyli jak dojdzie do konca to dalej sie nie wkreci a tamta sruba sie wykreci

 

ewentualnie jest jeszcze jeden sposob czyli przyspawanie do tej sruby jakiejs innej albo jakiegos imbusa czy czegos i wykrecenie

 

a na przyszlosc uzywaj dynamometru :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja użylem wiertarki z lwymi obrotami i oczywiscie lewym wiertlem .

To nie pomoglo ale potam mialem mozliwosc nagwintowac taki sam wymiar i wkrecic nowke srube o oryginalnch wymiarach.

 

przyspaswanie nakretki lub sruby tez dobre wyjscie

 

[ Dodano: Sob 08 Lis, 2008 10:23 ]

sarkas -ja to miałem w kolektorze wydechowym w POlonezie -wiec pewnie mozesz tak zrobic, wiertakrą wywiercic dziure -prawie na wielkosc śruby i potem nagwinotwac -lekko pójdzie bo to praktycznie oczyszczenie gniazda(myślę ze masz dojscie)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy wykrętakach nie trzeba gwintować, wiercisz dziurę i wykrętakiem wykręcasz ją w lewo, wykrętak to coś podobnego do lewego wiertła, tylko w kształcie stożka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzięki wszystkim za sugestie i podpowiedzi, na początek zamówiłem wykrętaki i jak będę miał chwilę wolną to zadziałam jak opisaliście, serdeczne dzięki, hej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...