Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Podatek 13,6% powyzej 2L


Gość J3lonek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Mam pytanie jezeli chodzi o podatek powyzej 2l ktory wynosi 13,6% , obiło mi sie o uszy ze jesli kupimy auto i po opinii rzeczoznawcy nie ma one silnika to nie płacimy tego podatku, ma moze ktos z tym tematem jakies doświadczenie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Mam pytanie jezeli chodzi o podatek powyzej 2l ktory wynosi 13,6% , obiło mi sie o uszy ze jesli kupimy auto i po opinii rzeczoznawcy nie ma one silnika to nie płacimy tego podatku, ma moze ktos z tym tematem jakies doświadczenie ?

 

podatek od czego? od litrów?

 

co to znaczy: "po opinii rzeczoznawcy nie ma one silnika" , bo nie kumam. One ją?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatek na auta które mają powyzej 2 litórw i są sprowadzone to 13,6% od wartosci giełdowej, chodzi mi o to ze jesli kupisz auto np. nissana 350z i jest bez silnika czy tez płacisz taki podatek jesli auto nie ma silnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

podatek na auta które mają powyzej 2 litórw i są sprowadzone to 13,6% od wartosci giełdowej, chodzi mi o to ze jesli kupisz auto np. nissana 350z i jest bez silnika czy tez płacisz taki podatek jesli auto nie ma silnika?

 

mówisz o tzw. akcyzie w UC?

tam możńa iśc dopiero jak się ma papier z przeglądu rej. A przegląd nie pzrejdzie bez silnika. :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o akcyzie w skarbówce czyli podatek. jestes pewien z tym przeglądem ? bo zawsze jak placilem jakies podatki za auta itp to nigdy przeglądu nie chcieli , w koncu to podatek jest od kupna auta ... wątpie z tym przeglądem jakas sciema ;)

 

czekam na dalsze odp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak o akcyzie w skarbówce czyli podatek. jestes pewien z tym przeglądem ? bo zawsze jak placilem jakies podatki za auta itp to nigdy przeglądu nie chcieli , w koncu to podatek jest od kupna auta ... wątpie z tym przeglądem jakas sciema ;)

 

czekam na dalsze odp.

 

ostatnio dwa ściagałem dla siebei i jest taka procedura.

po sprowdzeniu jedzie się do przeglądu. wowczas ma sie 5 dni kalendarzowych (ważne) na złozenie wniosku do UC (akcyza), możńa równeiz przze agencję. W tym czasie robi się tłumaczenia . Później VAT, Gmina i juz Tak było w Warszawie jak i na obrzerzach Warszawy. Ja płaciłem coś ok. 280 pln. za jeden, a drugi jeszcze po staremu tez cos tak wyszło. teraz jest tak, z epatrzą jakie sa ceny na rynku a nei na umowę. I to jest głupie, bo wiadomo, ze u nas jest drożje jak się kupuje u nas a taneij jak np. w niemczech. Ale to sa i tak drobiazgi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na auta ktore idą z usa przez niemcy tez jest taka proccedura? a jak jest jak kupisz auto rozbite ? dopiero po naprawie idzie na przegląd?

przed nie przejdzie przeglądu. Jak jest rozbite to pierwsze naprawa a później przegl. rej. i akcyza. Od przegl. rej. licza się dni a nie od sprowadzenia. Przynajmniej ja tak mialem w lipcu i w sierpniu.

 

poprawka.

od wrzesnia przeglądu rej. nie trzeba do złożeni awniosku do UC, ale do odbioru zaswiadczenia tak. I druga sprawa taak, że 5 dni kalendarzowych to teraz liczy sie od momentu przekroczenia granicy. A jak wiadomo granice sa otwarte. Ale silnik to widac z papierów pojazdu. Inaczej nie przyjma wniosku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

jest tak, ze jak ściągasz auto rozbite to możesz zrobić przegląd tzw. zerowy, w którym diagnosta potwierdzi numer podwozia, nadwozia i z takim przeglądem idziesz do UC. Termin 5 dni liczy się od przekroczenia granicy (czyli w rzeczywistości od przeglądu rejestracyjnego, który datą potwierdza obecność samochodu na terenie którejś tam już RP).

Potem bierzesz rzeczoznawce, żeby wycenił auto powypadkowe i z tym do UC i zapłacisz mniejsza akcyzę.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...