Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Jak zdjąć gałkę dźwigni zmiany biegów w P12?


Gość jmaciek
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Temat poruszany już parę razy w działach P10 i P11, niestety niczego o P12.

 

Chciałbym wymienić sobie mieszek przy dźwigni zmiany biegów, bo oryginalny materiał już się lekko rozwarstwił. Kupiłem sobie elegancki skórzany zamiennik, wziąłem się do demontażu, a tu niespodzianka - gałka ani drgnie.

Nigdzie na forum nie ma jednoznacznie napisane, że w P12 też może być przyklejony gwint, więc zadzwoniłem do ASO, a tam gość powiedział, że w P12 się odkręca i żebym próbował dalej. Na koniec dodał, żebym mocno trzymał drążek, żeby czegoś w skrzyni nie przekręcić. :)

Ponieważ nie znam się na tym co jest w środku postanowiłem odpuścić i zwrócić się Was. Wie ktoś jak to zdjąć? Czy może być tak jak w P10 i P11, że gałka jest jednorazowa? :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że próbowałem - to właśnie napisałem. Chodzi o to, że nie idzie, a ja nie chciałem kręcić na siłę, bo nie chcę niczego rozwalić. :) Co do mieszka i ramki, to oczywiście już rozpracowałem. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba użyć siły-nieraz dużo i odkręcić w lewą stronę. I nie bój się, niczego nie urwiesz. Ja użyłem do tego celu klucz hydrauliczny, wcześniej gałkę okręcając tkaniną :!!: co by jej nie uszkodzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie też nie chciało się odkręcić. Ale owinąłem szmatą i żabą poszło. Trzeba duuuuuużo siły.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki! Czy gałka nadawała się jeszcze do czegoś po tym zabiegu. :)

 

U mnie się nadaje. Nie jest luźno, nie odkręca się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, chłopaki! Teraz skoro nie bałem się już niczego rozwalić, złapałem porządnie za gałkę i bez użycia żadnych narzędzi odkręciłem. Ma się tę parę! :)

 

To okazało się być najłatwiejszą częścią przedsięwzięcia - potem siedziałem 30 minut i starałem się ładnie ułożyć mieszek w ramce. W końcu się udało, ale nie wiem, czy przy normalnym używaniu materiał nie będzie wyłaził. Jeśli tak, to podkleję go w newralgicznych miejscach. Z resztą oryginalny mieszek także był fabrycznie przyklejony/zgrzany. W każdym razie w moim samochodzie mam pierwszy skórzany element, a jego zapach roznosi się po całym wnętrzu! :)

 

GAŁKA W P12 NIE JEST PRZYKLEJONA I WYSTARCZY MOCNO ODKRĘCIĆ W LEWO (dla kobiet - w stronę kierownicy) :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Odświeżę lekko temat, czy znacie wymiary gwintu gałki w P12? Czy do wymiany nadają się jakieś uniwersalne czy szukać oryginalnej?

 

 

pozdrawiam

 

edit: chodzi o skrzynię 5 biegową

Edytowane przez Frost
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

o tez bym wymienil galeczke :) btw ile moze kosztowac nowa w servisie :(???

 

ponoć nowa w serwisie kosztuje ok 450zł :( Strasznego babola strzelili z tymi wycierającymi się gałkami :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

swego czasu wymienilem galke na tuningowa jacky sport - ale niestety byla dozo wyzsza niz oryginal - mocowana 3-ma imbusami na dzwigni - po jakims czasie wrocilem do oryginalnej

 

na allegro mozna kupic znacznie taniej ale nie zawsze jest super jakosc...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...