Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ksenony do Note


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Esjot,czytałem,czytałem to wcześniej i to co zapodałeś w linkach również i mniej więcej sens mojej wypowiedzi wcześniejszych jest taki sam,tylko pozostaje zawsze pewna doza niepewności skoro nie wolno to kto zezwala na obrót i dopuszczenie na rynek skoro nie zgodne z przepisami.Dziwi mnie również to że te pseudo zestawy są produkowane w krajach o wyższej kulturze drogowej,są montowane i dopuszczane do ruchu.Jak zwykle prawda gdzieś musi leżeć po środku ,kierowcy jeszcze nie dorośli do tego aby logicznie modyfikować auto ,a ministerstwo nie nadąza ze zmianami w przepisach i jak to bywa w takim przypadku ,..każdy sobie rzepkę skrobie ,a cierpią na tym inni użytkownicy.

Esjot pytasz dlaczego diagności nie znależli tych wytycznych ECE,a po co?,skoro w nich jest zawarty sens stosowania świateł i homologacji,a nasze ministerstwo poszło po najmniejszej linii oporu i po prostu nie wydając żadnych dyrektyw na piśmie nakazuje stosowanie wymogów ECE również do samochodów używanych,czyli ksenon+ spryski +automat poziomowania +prawidłowa wiązka światła,ot co ! Spelnisz te wymogi i nie ma problemu z podbiciem dowodu.(słowa diagnostów)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

esjot - cytuję jedno z opracowań które sam wyszperałeś: "nielegalne jest samodzielne przerabianie halogenowego reflektora na reflektor ksenonowy" - To chyba czyni sprawę jasną. Pozostaje więc albo (cyt.) "pozafabrycznie montowany może być tylko kompletny ksenonowy zestaw reflektorowy. W jego skład wchodzą homologowane reflektory (na przykład opatrzone symbolem E1 na zewnętrznej szybie), automatyczny system poziomowania lamp i układ oczyszczania szyb (oba są obowiązkowe do świateł mijania) zgodnie z regulacją ECE R48 i europejskimi Kodeksami Drogowymi). (koniec cyt.) albo wymiana auta. Dopóki nie zostanie wyprodukowany homologowany zestaw takiego oświetlenia do Note nasza dyskusja pozostaje czysto akademicką.

I rzecz moim zdaniem niezmierne ważna (znowu cytat z twoich materiałów) "Jazda samochodem nie posiadającym ważnego dopuszczenia do ruchu prowadzi do poważnego ograniczenia odpowiedzialności ubezpieczyciela za spowodowane szkody" - innymi słowy - rozsądnie myślący kierowca powinien się liczyć z tym, iż w przypadku spowodowania szkody drogowej i udowodnienia,że bezpośrednią przyczyną zdarzenia było np. oślepienie poszkodowanego - może z własnej kieszeni płacić za likwidację szkody. A to chyba cena dość słona - choć jak widać na drogach takich ryzykantów nie brakuje

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to kto zezwala na obrót i dopuszczenie na rynek skoro nie zgodne z przepisami

antyradary też są sprzedawane, ale nie wolno ich stosować w samochodzie jeźdzącym po drogach publicznych. Po polu oczywiście można jak i takie ksenony.

 

Dalej proszę o linki do wyrobów firm uznanych, bo ja takich zestawów nigdy nie widziałem - legalnych markowych firm i moim zdaniem homologowanych nie ma. Proszzę podaj linki to wyprowadzisz mnie z błędu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://www.moto.allegro.pl/item519547069_p...ony_ksenon.html

akurat ta oferta dotyczy przeróbki reflektorów wyposażonych w H1 i H7 a więc nie dot. H4, poza tym nie ma tam słowa o homologacji, jest jedynie enigmatyczna informacja że zestawy posiadają certyfikaty ISO 9001, E4, SASO, E26 oraz CNAB?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar,tracę siły,czy trzeba nazwać ,czarne jest czarne ,a białe jest białe?Co to ja Kaczyński jestem?,są do H4 tzw bi-ksenony i takowe miałem założone na próbę i oprócz poprawy świecenia nie było żadnych zmian w strumieniu światła ani odblasku.Jutro zaczynam montaż spryskiwaczy ,a po niedzieli jestem umówiony na ksenony,bi-ksenony,żebyś się nie czepiał.Jeżeli wiązka będzie spełniać wymogi to możecie mi.... :diabel2: i dyskutować dalej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

postaram sie

 

To staraj się dalej, bo to nie jest zestaw firmy philips tylko zestaw z żarówkami firmy philips :P

Przecież tam pisze orginal HID light source co chyba znaczy orginalne (rozumiem, że Philips) HID źródło światła. Wiem że philips robi "żarówki" ksenonowe i to jest to, a miałeś dać linka do oryginalnego zestawu do przerobienia H4 na HID np Philips.

Próbuj dalej.

Aha w autoświecie sprzed kilku tygodni była publikowana wypowiedz firmy philips i jescze jednej, że używanie ich marki na takich zestawach na allegro to jest zwykłe nadużycie.

Postaram się znaleźć ten text.

Jeżeli wiązka będzie spełniać wymogi to możecie mi.... :diabel2: i dyskutować dalej .

Tak wiem, jak tylko spotkam note z xenonami to obiecuję że będę świecił długimi, a może i trąbił :okulary2:

 

[ Dodano: Sro 14 Sty, 2009 18:51 ]

Już znalazłem fragment tego textu z auto świata:

 

"Wystarczy chwilę poszukać, aby w internecie lub w prasie znaleźć ogłoszenia firm sprzedających zestawy pozwalające na montaż ksenonów w miejsce standardowych żarówek halogenowych. Kosztują one zaledwie ułamek ceny, jaką trzeba zapłacić za układy oferowane przez producentów aut. Sprzedawcy twierdzą, że ich produkt ma wszelkie możliwe atesty. Zaufanie klientów ma wzbudzać fakt, że elementy zestawu pochodzą z renomowanych firm takich, jak Philips czy Osram. Zbyt piękne, żeby było prawdziwe? Niestety tak!"

 

http://www.auto-swiat.pl/wydania/artykul.asp?Artykul=8407

ale poszukam wypowiedzi firmy philips bo nie mam tego numeru, żeby robić skan

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Esjot ,męczysz się nie potrzebnie ,starasz się udowodnić mi oczywistą oczywistość i co z tego?Wszyscy grzmią jakie to nielegalne ,kiedyś trzecia lampa stopu też była nielegalna ,nawet bardzo.Wszystkie tak zwane specjalistyczne czasopisma wyrywały sobie temat byle tylko zaistnieć i co?Mówisz że w zestawach są tylko żarniki oryginalne f-my Philips,więc pytam się Ciebie skoro tak gorliwie szukasz ,dla czego Philips produkuje zamienniki ksenonowe za H1,H4,H7 i inne skoro tak zabroniona jest ingerencja w reflektory ,poszukaj :) może znajdziesz sobie odpowiedż.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kosztują one zaledwie ułamek ceny

o ile dobrze zauważyłem (allegro) to zestaw kosztuje poniżej 200 PLN i składa się z dwóch "żarówek" ksenon, kabli i przetwornic. Potem nieco bełkotu,że mają jakieś tam certyfikaty i homologacje (ciekawe- od kogo? chyba z Chin) fajne fotki itp. Jeden wielki szwindel. Zresztą zobaczcie sami:

http://www.allegro.pl/item530057156_zestaw...kosc_super.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar ,dziecko drogie wróć do mojego postu gdzie wyliczałem koszta takiej zmiany,i przeczytaj sobie jeszcze raz powoli i dokładnie,bo jak tak dalej pójdzie to z waszych postów będzie można wysnuć wniosek że aby oświecić lampy muszę użyć gniazdka w ścianie!

OK! jest chińszczyzna i tego jest mnóstwo,ale NIE O TYM MOWA!

Aha,jeszcze jedno żebyście mieli asumpt do dyskusji:Na jednym z Niemieckich programów o motoryzacji jeden z diagnostów ADAC wyraził opinię popartą przez rzeczoznawców że wymiana żarówki na zapłonnik ksenonowy ,jeżeli nie powoduje ingerencji w budowę reflektora nie może być brana pod uwagę jako zmiana konstrukcji reflektora.Ważne jest tylko utrzymanie wiązki świetlnej w założonym przepisami wymiarze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No wiem wesoło się zrobiło. :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jasne ,jak dam radę a będzie pasiło to wrzucę parę fotek,na razie muszę założyć system zmywania nie wychylę się bez tego,a to trochę potrwa.Jestem umówiony na próbę zestawu well-done ,próba gratis i ew montaż ,koszt ok700zeta zobaczymy czy da się prawidłowo ustawić .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dla czego Philips produkuje zamienniki ksenonowe za H1,H4,H7 i inne skoro tak zabroniona jest ingerencja w reflektory ,poszukaj :) może znajdziesz sobie odpowiedż.

Ale problem polega na tym że philips nie robi zamienników tylko same palniki :P

Sam poszukaj, może na stronie philipsa?

Jak to było że by białe było białe a czarne carne czy jakoś tak...

Nie ma zamienników ksenonowych firmy philips w miejsce H4, H7 itp. Są to oprawki wykonane do palników philipsa gdzieś w chinach

Ja już nie będę więcej szukał, bo ja mam pewność i wiem,że Ty wiesz, ale co z tego. Być może, że będziesz miał wiele nieprzyjemności po założeniu tego Gówna z allegro, być może że spotkasz chociaż jednego policjanta, który się do tego doczepi, albo że pojedziesz za granicę i tam będziesz miał problemy, albo chociaż na przeglądzie. A gdybyś raził innych to mam nadzieję że nikt nie będzie oszczędzał długich świateł do migania Tobie.

Tuning i modernizacje samochodu to coś naprawdę wspaniałego, ale żeby nie robić innym użytkownikom dróg krzywdy.

Widzisz możesz założyć bardzo małą kierownicę która też nie będzie przepisowa, ale to by była tylko Twoja sprawa, nie narażałbyś innych użytkowników. Ale tak samo wkur.. mnie jak ktoś przyciemnia tylne lampy do tego stopnia że ja nie mogę rozpoznać jego manewru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I widzisz na nic były moje wynurzenia,na nic moje stwierdzenia że jak nie będzie pasować to nie założę,musiałeś szukać tego co już dawno było znalezione ,musiałeś przepisać to co już dawno było napisane i o czym się tutaj mówiło,musiałeś udowadniać że chińskie badziewie to chińskie badziewie ,musiałeś wszystko to zrobić żeby zrozumieć to co powiedziałem ,że jak się nie da to nie ,nikomu na złość robił nie będę,bo sam jestem kierowcą,a WSZYSTKO TO CO SIĘ CHCE ZROBIĆ TRZEBA ROBIĆ Z GŁOWĄ!!!

Myślę że temat wyczerpaliśmy :) :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i koledzy nie wytrzymałem ,...pozwolę sobie zamieścić kilka fotek wykonanych po wymianie żarówek H4 na żarnik bi-ksenon nie wytrzymałem i założyłem wcześniej by pokazać jak bardzo niektórzy z was się mylą co do ksenonów.

b46ac46ada4f371amed.jpg

ad95eb13a1bcfb3fmed.jpg

Na tych zdjęciach widać jak wyrażnie zaznaczona jest linia światłocienia na szkłach,a poniżej miejsca montażu przetwornic

fd836333722a13a8med.jpg

667e04511dea5a3bmed.jpg

A na tym zdjęciu choć nie oddaje w całości tego co jest w rzeczywistości widok świateł na ścianie w garażu

c180cd0675572a5fmed.jpg

Muszę wam również powiedzieć że byłem na stacji diagnostycznej i opłaceniu regulacji diagnosta sprawdził światła nic nie regulując .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bosko!!!Rewelka!!!Lewa strona oświetla samochody nadjeżdżające do wysokości atrapy(około) nie wyżej! Pięknie widać tablice nadjeżdżających samochodów,zero reakcji innych kierowców,nawet ze strony mijanej policji(mam ich w pobliżu)Kupowałem w firmie LUCART z 12-to miesięczną gwarancją na wszystkie podzespoły,ponoć o ile można wierzyć sprzedawcom jest to zestaw który jest również montowany w Hondach(niby Japoński ale cena ok 450zł)Ale,nie zakłóca radia fabrycznego i kompa w samochodzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wytrzymałem

gratuluję uporu i dowodu że można - przynajmniej od strony praktycznej, mam nadzieję, że nie spotkasz na swojej drodze nadgorliwca z ruchu drogowego który zakwestionuje stronę formalną :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dar ,może ,do odważnych świat należy ale powiem Ci że mam znajomych w policji i zwracają uwagę zazwyczaj jak są żle ustawione ,a tu raczej mowy o tym być nie może,jak się by uparł to wymienić żarówki to jest 5 minut .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...