Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ksenony do Note


JACKO29
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Jak bedziesz na spocie to obejrzysz :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No więc byłem dziś w miejscowej komendzie policji, gdzie przeprowadziłem dyskusję z kierownikiem sekcji ruchu drogowego. Facet potraktował mnie poważnie, przy mnie telefonował do Wydziału Ruchu Drogowego KWP, gdzie ponoć mają konkretne wytyczne w tym temacie. Wiadomości dobrych dla Ciebie JACKO raczej nie mam :/ Policja to instytucja, która dość sztywno trzyma się przepisów, co niekoniecznie i nie zawsze musi iść w parze z logiką czy zdrowym rozsądkiem. Według mego rozmówcy montaż wkładów ksenon do klosza reflektora halogenowego jest niedozwolony (pomijając już kwestię spryskiwaczy czy układu samopoziomowania) bo CAŁY reflektor (a nie oddzielnie wkład czy klosz ) musi być homologowany jako reflektor ksenonowy. Innymi słowy - jeśli reflektor halogenowy - to tylko żarówka halogen (H4,H7 itd) Pytałem więc dalej - zamiana fabrycznych reflektorów na halogenowych na reflektory ksenonowe możliwa jest tylko dla wybranych modeli aut, do których oferuje się homologowane zestawy montażowe (np. VW Golf, Fokus, Mercedes klasy E, BMW "piątka", Audi A3). Oferta ta stale się poszerza. Nie można kupić auta z reflektorami halogenowymi i zmontować reflektora ksenonowego, który nie jest specjalnym zestawem akcesoryjnym, co będzie po zatrzymaniu takiego kierowcy - odpowiedź jest jednoznaczna - dowód rejestracyjny zabiera pan policjant wystawiając tymczasowy jedynie na dojazd do garażu i zleca ponowne badanie techniczne (jak sądzę - ma ono wykazać, że taki reflektor jest niezgodny z przepisami - ciekawe co będzie jeśli nie wykaże?) No i na koniec dowiedziałem się, że auto z takim wynalazkiem będzie traktowane jako niesprawne technicznie (brak właściwego oświetlenia) Więc od strony formalno-prawnej wygląda to kiepsko

 

[ Dodano: Pon 19 Sty, 2009 14:32 ]

tygodnik MOTOR nr 4/2009 (dzisiejszy) - jakby na zamówienie dla celów naszej dyskusji - str. 34 - jest obszerny artykuł test uniwersalnego zestawu ksenonowgo. Polecam jako lekturę uzupełniającą :)

 

[ Dodano: Pon 19 Sty, 2009 14:41 ]

no i to jeszcze wyszperałem : http://forum.vw-passat.pl/showthread.php?t=15742

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czytam tak światłej literatury (może i żle?)więc oświetl mnie jak ten test wyszedł,bo wiem że lubisz udowadniać swoją rację :)

 

PS.Nie czytam nie dla tego że nie lubię ,tylko że większość opracowań w takich pismach jest wykonanych na zlecenie i zazwyczaj jest wszystko na nie(skąd ja to znam? :D )niewiele z tego wynika a płacić kasę za jeden udany artykuł w roku ?,...nie ma sensu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:oops: Hmmm,no dzięki,tylko jazda na takich reflektorkach jest ryzykowna,mimo iż pięknie się wiązka układa i nie oślepia,ale jak pisał i udowadniał Dar,może znależć się jakiś upierdliwy .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

JACKO, Jeżeli dla policji tak ważne sa światła w samochodzie to dlaczego jeździ po mieście tyle samochodów z przepalonymi żarówkami :(?

Czy widać od razu, że to są xenonki, czy się trzeba poprzyglądać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No tak tylko nie nam o tym decydować ,niejednokrotnie ktoś jeżdżąc na normalnym oświetleniu bardzo oślepia bo ma żle ustawione światła,i robi więcej szkody użytkownikom niż ci którzy pozakładali ksenony(dzisiaj się za godzinkę przekonam namacalnie,jadę z kumplami na rekonesans)

No barwa światła jest ciut inna lekko wpada w błękit,ale nie są to niebieskie światła jak niekiedy widać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pies kichał czy Twoje ksenony JACKO mają homologację i czy są legalne czy tez nie są. Jestem pod ogromnym wrażeniem Twojego garażu. Czy ja dobrze widzę że na półeczce masz wieżę? Aż muszę Cię zapytać czy masz tez barek? :D Bo jeżeli tak to pisze się na wizytę. Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Edo to pojechałeś :D:D:D ,oczywiście w takim pomieszczeniu przyborniki muszą być :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dla policji tak ważne sa światła w samochodzie to dlaczego jeździ po mieście tyle samochodów z przepalonymi żarówkami :( ?

odpowiedz jest prosta - bo policja sama często jeździ z przepalonymi żarówkami - osobiście widziałem wczoraj policyjną astrę z jedną pozycją z tyłu :D

 

[ Dodano: Wto 20 Sty, 2009 08:45 ]

oświetl mnie jak ten test wyszedł

test wypadł tak jak to ująłeś - na "nie" i nie powołuję się na nigo po to aby cię odwodzić od twojego pomysłu a jedynie po to abyś miał pełny obraz sytuacji

 

[ Dodano: Wto 20 Sty, 2009 08:50 ]

Czy widać od razu, że to są xenonki, czy się trzeba poprzyglądać?

jeśli policjant widzi np. 15letnie audi "beczkę" świecącą na niebiesko - nie trzeba geniusza aby się zainteresować. Jeśli to jedno z współcześnie produkowanych aut (np Note) trzeba już nieco się interesować techniką samochodową aby wiedzieć, że akurat to auto na chwilę obecną nie ma homologowanych zamienników produkowanych jako komplety. Jeśli droga jedzie auto w których takie zamienniki występują - trzeba przyglądać się już uważnie (sprawdzić czy ma spryskiwacze reflektorów, co akurat jeszcze o niczym nie świadczy, wreszcie ustalić czy klosz reflektora ma homologację dla świateł ksenon) Pierwszy lepszy sierżant z drogówki pewnie będzie za krótki - chyba że ich szybko podszkolą. Choć znając ich realia to długa droga :) więc na razie można eksperymentować chyba bz większego ryzyka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Dar,wszystko co piszesz to jest recht,prawda i trudno się z Tobą nie zgodzić i trudno się nie zgodzić ze stwierdzeniami redaktora w motorze opisującego test świateł i nie chcę tutaj polemizować że mój jest ok! a inny be!, nie.Tylko wybrano do testu reflektor 10cio letni może i dobrze bo też widuję i wyzywam na ciuli ze światłami jak w wozie drabiniastym co oświetlają wszystko ,tylko nie drogę.Ale do rzeczy,ja też mam wahania czy zostawić te światła czy przejść na zwykłe,otóż wybraliśmy się z kumplami na przejażdżkę we cztery samochody ,zrobiliśmy prawie 70 kilometrów po różnym terenie i właśnie tu zaczynają się moje rozważania.Jeżdzili oni w moim ja w ich samochodach i to co stwierdziłem,światła są mocne ,nie da się nie zauważyć jadącego za sobą takiego samochodu,ani jadąc z naprzeciwka ,aczkolwiek NIE OŚLEPIAJĄ!!!,ani nie powodują efektu przymrużenia oczu.Po prostu widać że samochód ma mocniejsze światła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

też mam wahania czy zostawić te światła czy przejść na zwykłe

ja zaryzykowałbym na Twoim miejscu jazdę z nowymi lampkami , w końcu poświęciłeś sporo trudu i niegc pieniędzy - przetestujesz przy okazji policję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O pieniądze nie chodzi,mam wymówione w razie gdyby nie pasowało ,a nawet gdyby co by,mogę jeszcze puścić na alledrogo,tutaj Dar chodzi o spokój własnego sumienia,że nikomu nie przeszkadzam ot co.A policaje? jak popatrzeli na światla nie mieli zastrzeżeń ,zmieniali zdanie dopiero jak powiedziałem co to jest,ale też byli zdziwieni że tak to dobrze wygląda.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dopiero jak powiedziałem co to jest,ale też byli zdziwieni że tak to dobrze wygląda

więc przynajmniej na razie spokojnie możesz eksploatować nowe oświetlenie :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Odświeżę ten temat troszkę,otóż jak pisałem wcześniej o Takich wydawnictwach jak Motor,śmiem twierdzić że moja teoria tendencyjności się potwierdza,po publikacji artykułu nt.ksenonów w nr.4 wysłałem maile na redakcję i na osobisty adres redaktora z opisem i zdjęciami i z prośbą o jakąkolwiek odpowiedż,i co?,zero!!!Żadnej odpowiedzi!Mam więc prawo twierdzić że artykuły te są sponsorowane i pisane pod czyjeś dyktando i tendencyjne.Nie zmienia to również faktu że opisane tam fakty rzeczywiście zaistniały,bo sam widuję samochody z ksenonami świecącymi Panu Bogu w okno,ale brak odpowiedzi ze strony pisma utwierdza mnie w moim przekonaniu,bezcelowego wydatku 1.90 :D:P na to pismo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masz rację ,ale może jestem złośliwy ale na te ichnie wypociny nawet szkoda 1.90.

A ksenony ,spisują się znakomicie,jestem na etapie kompletowania spryskiwaczy ciśnieniowych,jak zrobię puszczę foto z całości i z opisem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...