Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Ściąganie kiedy pojawią się koleiny na drodze - c


Gość Malantin

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Auto zaczyna lekko ściągać, kiedy jest nierówna droga, szczególnie kiedy jadę po koleinach, z czego to się może brać? Ciągnie mi kierownice w rękach:( Na równej drodze jest dobrze, idzie równo. Zbieżność była robiona na letnich oponach niedawo, ale je wyrzuciłem, bo były już istotnie zużyte i nierówno - zewnętrzne krawędzie były starte mocniej. Na nich auto pływało totalnie w koleinach, teraz na zimowych jest o niebo lepiej, ale jednak nadal reaguje w koleinach.

Czy w Primerze P12 ustawia się kąty kół? Co może być przyczyną takiego zachowania?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dokładnie ja mam tak samo na równej drodze jest ok a gdy tylko są koleiny to się zaczyna masakra to na bank jest wina szerokich opon jak już pisali inni forumowicze jak masz węższe opony to załóż i się przejedź po koleinach na pewno będzie ok

:diabel2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam Semperit Sport-Grip M+S w rozmiarze 205/60/16 92H, więc dokładnie taki rozmiar, jak producent zaleca. Ciśnienie 2,4-2,5 w każdym kole. Wydaje mi się, że to się dzieje kiedy koło zewnętrzną krawędzią wjeżdża na koleinę (czyli z dołka na górkę). I dziwne werażenie przy zakrętach ostrych że auto się uślizguje, ale to może wina świeżego śniegu na drodze, sam już nie wiem. Z chęcią posłuchałbym wypowiedzi kogoś na żywo, kto już ma dłużej P12 i wie, jak powinna się na drodze zachowywać.

Poprzednie (letnie) opony miały istotnie zniszczone zewnętrzne krawędzie, pojechałem na zbieżność i ustawili ją, podobno dobrze. Nie wiem teraz, czy zniszczenie tych opon było spowodowane złą zbieżnością czy może coś innego jeszcze jest i teraz zimowe mi się zniszczą, to mnie martwi.

Może podpowiecie, gdzie w Warszawie (Bemowo) można podjechać i z kim pogadać, żeby obejrzał autko i coś podpowiedział? Mam je dopiero od miesiąca i zielony jestem z Primery, a podoba mi się i chciałbym nim pojeździć parę latek. To już wersja po liftingu :)

ps.

wieshaq, przy zbieżności oglądali spód, podobno nie ma żadnych luzów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie robiłeś zbieżność nie mówili Ci nic że coś ma luzy itp.

Podjedź na jakąś stację diagnostyczną niech sprawdzą ci zawieszenie kosztuje to ok.30/40 pln. jeżeli masz wątpliwości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...