Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

CB Radio przeniośne


Ziutek

Rekomendowane odpowiedzi

Zastanawiam się nad radiem CB. Ponieważ korzystam z dwóch samochodów przydałoby się radio przenośne typu np: http://www.allegro.pl/item492489161_cb_rad...ow_faktura.html Ma ktoś z was doświadczenia z takim sprzętem? Jak się sprawuje, na ile wystarcza bateria, jaki ma zsięg itp? Czekam na wypowiedzi.

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ziutek, Proponował bym Ci np.

Uniden 520 xl + President Indiana (Lub Wilson'a)

Robisz zasilanie na wtyk do zapalarki.

 

Reczniaki to jakby to określić, radia "turystyczne", do mobila za bardzo się nie nadają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Reczniaki to jakby to określić, radia "turystyczne", do mobila za bardzo się nie nadają.

Nie wiem jak inne, ale miałem okazje używać tego Alana w aucie. Nie nadają sie napewno ze standardową anteną, ale jest możliwość podpięcia magnesówki co czyni go "normalnym" CB-Radiem

Jak dla mnie "+" tego radia: rozmiar, wszystkie klawisze pod ręką.

Z rzeczy mniej przyjemnych "-": chyba nie posiada żadnych filtrów lub bardzo słabe, brak RF-Gain.

Co do baterii, to w zestawie powinna być przejściówka pod wtyczkę zapalniczki, więc ten problem odpada :-)

Fakt że to było moje pierwsze radio jakiego używałem i za bardzo nie potrafiłem się nim obsługiwać/regulować tak aby było dobrze.Trochę mnie to zraziło, ale teraz jakoś sobie radzę(coprawda już z innym radiem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie każdy potrafi to radio przystosować do pracy w naszym kraju i dlatego często spotyka się te trx'y nie przestrojone prawidłowo czego skutkiem są trudności w porozumiewaniu się.

jaki ma zsięg

W głównej mierze to zależy od anteny i poprawności wykonania instalacji antenowej.

Bardzo dobrym rozwiązeniem jest zestaw zaproponowany przez DJSzmer.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko OK tylko ten zestaw nie mieści mi się w torbie :). W testach piszą o konieczności podłączania anteny zewn. przy korzystaniu w samochodzie ponieważ sama buda skutecznie izoluje sygnał. Szkoda. Jak nie będzie innego wyjścia to trzeba będzie kupić to o czym mówicie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W testach piszą o konieczności podłączania anteny zewn. przy korzystaniu w samochodzie ponieważ sama buda skutecznie izoluje sygnał

Oczywiście - klatka Faradaya. Miałem okazję pracować na alan 42 (bez multi) i napiszę, że bez rewelacji. Jego właściciel już myśli o zmianie na inne radio.

ten zestaw nie mieści mi się w torbie

Kup unidena i do niego większą torbę :one: .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja polecam radio CB Alan'a 101 lub Alan'a 110 + antenę "magnesówkę" z wyjściem pod zapalniczkę (nie montuję radia w samochodzie na stałe)- zamontowanie radia trwa co najwyżej 3 min. Sam jeżdżę różnymi samochodami i po prostu przekładam radio z anteną (zestaw kosztował mnie niecałe 400zł - czyli tyle co na tej aukcji , a działa bardzo elegnacko). Wg. mnie nie warto kupować innych zabawek..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...