Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Problem z automatyczna skrzynią biegów


Gość andri23

Rekomendowane odpowiedzi

Witam....

 

Posiadam Primere z 2002 roku 1,8 automat i wraz z problemem :-)

 

Podczas jazdy wszystko jest ok, ale jak mam włączony bieg "D" jazda i zatrzymuje się na światłach, czy zanim ruszę to na wciśniętym hamulcu auto całe drga.... jak przełączę na luz drgać przestaje, jedynie podczas wciśniętego hamulca na biegu jazdy!!! Czy ktoś wie może co jest tego przyczyną????

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam civica w automacie i żadnych drgań nie ma

czy na R lub 1,2 (primera tak ma?) masz tak samo jak na D trzymajac hamulec?

a jak utrzymują Ci się obroty tzn, czy są takie same na poszeczególnych położeniach skrzyni z wciśniętym hamulcem?

 

[ Dodano: Czw 27 Lis, 2008 22:40 ]

zobacz jeszcze poziom oleju w skrzyni i jak jest mało to dolej

znajomy mechanik mi mówił, że się dolewa a nie wymienia, nie sprawdzałem tego u kilku więc nie wiem, czy to na 100% prawda

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam primer p12 z cvt i rowniez na D i hamulcu drzy a obroty ok 650 a na N 850, myslalem ze to normalne bo przeciez na D ciagnie jak na biegu. to moje pierwsze auto w automacie i nie mam doswiadczenia w tej kwesti i do dzisiaj myslalem, ze to normalne. moze ktos wie jak powinno byc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sarkas01, te 650 obr/min to trochę mało

hunda 1.5 zgazowana ma na P około 1100 a na D z hamulcem 1000, czyli pewnie wolne obroty za niskie masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam primer p12 z cvt i rowniez na D i hamulcu drzy a obroty ok 650 a na N 850, myslalem ze to normalne bo przeciez na D ciagnie jak na biegu. to moje pierwsze auto w automacie i nie mam doswiadczenia w tej kwesti i do dzisiaj myslalem, ze to normalne. moze ktos wie jak powinno byc

 

mam CVT i obroty masz prawidlowe. P12 z CVT obroty 1100 ma tylko przy zimnym silniku, zaraz po tym jak juz ma prawidlowa temperature schodzi do obrotow 650 przy D i przy N 850, i dobrze bo przynajmniej nie zre paliwa a te obroty sa ok.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sunny001, ale jak telepie to są za niskie a jak są za niskie to leci dół silnika i wtedy lipa z oszczędności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sunny001
sunny001, ale jak telepie to są za niskie a jak są za niskie to leci dół silnika i wtedy lipa z oszczędności

 

ale co telepie ???? , jaki dół silnika???? nie rozumiem wogóle o czym piszesz. Powyżej odpowiedziałem koledze iż obroty ma takie jak powinien zgodnie z instrukcją i praktyką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

telepie znaczy drży tak jak to andri23, napisał

dół silnika to wał i panewki.

zgodnie z instrukcją jest 650 obr/min?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...