Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

uboga mieszanka


Gość pisiek.mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pisiek.mlody

na benzynie wszystko ok sonda pracuje ale na lpg jest problem wolne obroty sonda chodzi ale jak zaczynam jechac to sonda staje na ubogiej jedna wartosc czy but czy delikatnie jak wyrzuce na luz to zaczyna pracowac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A wymieniałeś ostatnio filtr powietrza ??

jeśli masz takie objawy to możesz mieć zapchany filtr gazu, zapchany parownik, coś nie tak z mikserem lub nie za ciekawy gaz w butli :P radził bym wybrać się do gazownika i wszystko dobrze posprawdzać :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisiek.mlody

u gazownika byłem mówi wszystko ok (przecież na postoju chodzi normalnie) i rozkłada ręce ostatnia jego diagnoza to pada silnik i nie ma siły wyssać gazu filtry nawet wyjąłem na próbę efekt taki sam cos tłumaczył o przytkaniu dolotu i będzie ok wiec mu powiedziałem żeby sobie założył maskę gazową i pobiegał spalanie w normie trochę mało mocy jak to na lpg czyli wszystko ok. tylko czemu jak jadę to spada na uboga

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak montujesz nowy filtr powietrza to autko ma mniejsze podciśnienie w dolocie i zasysa mniej gazu (UBOGO) a jak wyjmiesz filtr to efekt jest jeszcze gorszy :P

najlepiej weź taśmę klejącą i zaklej jakieś 60% otworu dolotu powietrza do filtra powietrza i zrób jazdę próbną jeśli będzie lepiej to masz alba za mocno przykręcony gaz na wężu albo za duży mikser w dolocie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisiek.mlody

Już jestem po próbie tak jak pisałeś ale dopiero jak zakleiłem jakieś 80% ustawił się przy nauka na jakieś 100 i zaczęła sonda pracować tak jak powinna mikser bocian chyba jedyny jaki możliwy do 2.0 czyli jedynym rozwiązaniem blos ale czy sonda przy nim będzie pracować w czasie jazdy

ps. na wezu mam silniczek krokowy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no jak zamontujesz blosa to krokowiec musi zniknąć z węża :) ale jak troche sie pomęczysz to da sie ustawić Blosa tak by sonda oscylowała nawet podczas jazdy oczywiście w danym zakresie obr.

można też zamontować Blosa z krokowcem i podłączyć go pod elektronikę :D ja osobiście tak miałem w micrusie :) musze zapodać fotki jak ten patent wyglądał :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...