Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

PZU- rezygnacja z AC w trakcie trwania umowy (polisy)


Gość p2

Rekomendowane odpowiedzi

witajcie,

wiecie jak jest z rezygnacją z AC po opłacie połowy składki ? mam polisę zakupioną w lutym. w sierpniu przyszedł czas na zapłacenie drugiej składki (bo płatność w dwóch ratach co 6 m-cy). Nie zapłaciłem drugiej składki, rozumiałem to jako rezygnacja z polisy AC. I myliłem sie :( Teraz dostałem jakieś pismo windykacyjne z info, że zalegam.

Dzwoniłem do przedstawiciela PZU, on mówi, że nie można zrezygnować z polisy zakupionej na rok (muszę opłacić dwie składki i dopiero złożyć rezygnację). Nie wierzę mu :)

Jeżeli znacie się na tych regulaminach, proszę o wiadomość.

 

Oczywiście rezygnuję z AC bo po szkodzie okazało się, że nic mi nie daje :zly:

 

pozdrawiam

paweł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

napewno można odstąpić od umowy w przeciągu 30 dni od momentu jej zawarcia oczywiście opłacając te 30 dni. a co do dokładniejszych informacji musisz dokładnie zapoznać się z OWU.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety PZU ma rację , umowę zawierasz na cały rok , ustalasz też ilość rat i musisz je płacić , możesz jedynie nie przedłużyć umowy na następny rok i nie musisz ich o tym wcześniej informować .Nie ma teraz żadnego okresu wypowiedzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nieopłacenie kolejnej składki po wezwaniu ubezpieczającego do zapłaty, spowoduje ustanie odpowiedzialności TU za ubezpieczenie w terminie 7 dni od wezwania - niema mowy w zapisie o zaprzestaniu opłat :D

gdy brak wezwania do zapłaty ubezpieczycielowi przysługuje składka za cały okres ubezpieczenia ;)

w przypadku szkody nie obowiązuje już wymagalnośc składki za cały okres ubezpieczenia AC :diabel:

tak z PZU :

§ 16.

 

1. Umowa ubezpieczenia rozwiązuje się:

 

1) z upływem końcowego terminu określonego w polisie,

 

2) z chwilą wypłaty odszkodowania za szkodę polegającą na całkowitym zniszczeniu lub utracie pojazdu, a także z chwilą wyczerpania sumy ubezpieczenia określonej w polisie wskutek wypłaty odszkodowania (odszkodowań),

 

3) w razie nie zapłacenia raty składki - z upływem terminu płatności składki określonego w polisie,

 

4) z upływem 3 dni roboczych od daty przeniesienia własności (zbycia) pojazdu, chyba że przeniesienie własności pojazdu następuje w wyniku umowy między właścicielem, a inną osobą określoną we wniosku jako użytkownik/posiadacz pojazdu,

 

5) z dniem odstąpienia od umowy ubezpieczenia.

 

2. W razie rozwiązania się umowy ubezpieczenia, o którym mowa w ust.1 pkt 3 PZU S.A. może ponownie udzielić ochrony ubezpieczeniowej w ramach tej samej umowy, na wniosek właściciela pojazdu bądź osoby zawierającej umowę na jego rzecz, po przedstawieniu pojazdu do oględzin oraz opłaceniu zaległej raty (rat) składki.

 

[ Dodano: Nie 30 Lis, 2008 18:22 ]

a tu jest swieże i link do pobrania : http://www.pzu.pl/?nodeid=produkt_pzu_sa&a...mp;prod_id=1706

 

 

§ 17. Jeżeli umowa ubezpieczenia jest zawarta na okres dłuższy niż

6 miesięcy, ubezpieczający ma prawo odstąpienia od umowy

ubezpieczenia w terminie 30 dni, a w przypadku gdy ubezpieczający

jest przedsiębiorcą, w terminie 7 dni, od dnia zawarcia

umowy. Odstąpienie od umowy ubezpieczenia nie zwalnia

ubezpieczającego z obowiązku opłacenia składki za okres,

w jakim PZU SA udzielał ochrony ubezpieczeniowej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...