Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

emulacja sondy tytanowej


Gość pisiek.mlody

Rekomendowane odpowiedzi

Gość pisiek.mlody

Podłączyłem dodatkowa sondę zwykłą tylko do lpg (bo posiadam tytanową i za wolno pracowała tak tłumaczył gazownik) chodzi ok.. Ale został mi przewód z emulacji sondy z tego co mi wiadomo to sonda tytanowa zmienia wartości oporowo a nie napięciowo i się zastanawiam czy go podpinać w zasadzie to jak ja podpiąć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

sonda tytanowa jest tak zwaną sondą rezystancyjną.

Sterownik podaje 5V na przewód sygnałowy zaś sama sonda zmienia rezystancje wzgędem masy w zależności od składu spalin.

czyli np mieszanka uboga Rezystancja niska (zwarcie do masy) napięcie spada do 0V

mieszanka bogata Rezystancja wysoka (przerwa ) napięcie utrzymuje się na poziomie 5V

 

pamiętaj jednak że są dwa rodzaje sond tytanowych typu A pracujące w zakresie od 0V do 5V oraz typu B od 5V do 0V

 

najlepiej jak podepniesz taki emulator LINK

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisiek.mlody

czyli emulacje z bingo zostawic w spokoju a podpiac mu osobno jeszcze jedną

a nie sensowniej bylo by podpiać orginalną emulacje z bingo na przekazniku zeby chodziła tylko na gazie +pod zawór z gazu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w bingo musisz ustawić sondę 1V bo rozumiem że taką masz zamontowaną :)

w tym momencie emulacja też będzie od 0V do 1V co będzie powodowało wywalenie CHECK ENGINE wiec musisz odciąć przewód emulacji sygnału sondy lambda wychodzący z bingo a podpiąć w to miejsce oddzielny emulator o zakresie 0V do 5V

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość pisiek.mlody

W bingo jest ustawiona 0-1v i chodzi ok. a oryginalna jest normalnie podpięta tak jak fabryka kontrolka się nie zapaliła ani razu przejechane jakieś 1000 km z tego 400 trasa 600miasto obroty ok. na Pb i lpg montować teraz czy jak się 1 raz zaświeci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przydało by się podpiąć pod ECU i zobaczyć jak wygląda multikorekta mieszanki :/ błędów może nie nałapał bo jakieś tam zmiany wskazań na sondzie lambda widzi (emulacja) ale to wszystko jest w ubogich mieszankach i mapa pewnie będzie się rozjeżdżać :/ montować nie musisz ale żeby to było dobrze zrobione to ten emulator 0V-5V by się przydał no chyba że wcześniej uzbierasz na tytanową sondę xD

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...