Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

NAWIGACJA W KOMÓRCE


Gość sk

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem w T31 z nawigacją w telefonie komórkowym. Telefon bez problemu ( Nokia N82) automatycznie łaczy się z radyjkiem , i wszystko chodzi oprócz komunikatów głosowych nawigacji. Jak rozłączę telefon od radia , to oczywiście komunikaty głosowe nawigacji słychać z głośnika telefonu , ale jak tylko połączę telefon z radiem , to rozmowy telefoniczne idą przez radio, natomiast komendy głosowe nawigacji są niesłyszalne ani z gółośnika telefonu ani z głośników radia.

Czy ktoś ma jakiś pomysł na rozwiązanie tego problemu?

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

Ja też miałem ten sam problem i ten telefon,ale właśnie przed chwilą rozkminiłem temat.

Po prostu trzeba wyznaczać trasę w navi przed podłączeniem się do zestawu głośnomówiącego-u mnie od dzisiaj, komendy głosowe działają bez problemu :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Czy możesz dokładniej opisać jak to zrobiłeś. JA uruchomiłem nawigację w telefonie wyznaczyłem pkt doecelowy , tak że nawet usłyszałem w telefonie komędę " skręć w prawo" , potem uruchomiłem silnik , w radiu pojawił mi sie sygnał że jest połączone z komórką , ale nawigacja z komurki już niestety nie odzywala sie przez głośniki radia. Może coś robię nie tak?

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No niestety muszę Cię zmartwić,od tego pamiętnego dnia kiedy napisałem ten entuzjastyczny post udało mi się powtórzyć ten numer tylko 3 razy.

Nie wiem od czego to zależy,uaktualniłem oprogramowanie w komórce,zainstalowałem najnowszą mapę garmina i komendy głosowe działają średnio raz na 20 połączeń z autem.

Ciekawe czy przy korzystaniu ze słuchawki bluetooth jest tak samo? Jak znajdę to przetestuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no i czar prysł. A już myślałem że jest jakieś rozwiązanie. Serwis Nikii mnie odesłał do gościa który zakłada zestawy głośnomówiace do Nokii , on z kolei przypuszcza że nasze radia nie obsługują pliku w jaki są przesyłane polecenia nawigacji, ale do końca sma nie był pewien.

Napisz jak znajdziesz rozwiązanie.

sk

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...