Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

nissan sunny Y10 spalanie 17 litró gazu - strasznie dużo???


Gość piotrek_1987

Rekomendowane odpowiedzi

Gość piotrek_1987

Witam

Po zakupie nissanka sunny kombi z instalacją gazową, silnik 1,6 gaźnik myślałem że bedzie bardziej oszczędny. Spalanie w mieście przy ekonomicznej jeździe (nie więcej niż 3000 obrotów) wychodzi 17 litrów gazu - wydaje mi sie troche dużo. Wymienilem świece, filtry powietrza kable od świec i nic to nie dało, w serwisie gazownik wyregulował mi gaz i powiedział że powinno być mniejsze - ale nic to nie dało. Może to być przyczayna sondy lambda - po jej odpięciu spalanie było takie samo. (sonda jednoprzewodowa) Czym może być spowodowane tak wysokie spalanie. Może to jest wina czegoś z instalacji gazowej? Serdecznie dziekuje za jakąś porade ( w trasie dziś spalił mi 12,5 litra... przy stałej prędkości około 90-100km/h)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hmmm ja jeżdzę coprawda primerką w10 ale z tym samym silniczkiem również na gaźniku.

U mnie spalanie w samym mieście wychodzi w granicach 11-14 litrów zaleznie od stylu jazdy. W trasie wychodzi w granicach 8-9 litrów przy rozsądnych prędkościach rzędu 90 -120 km/h. Instalka BRC raz na około 10 tysiecy wymieniane świece , filtr powietrza i oczywiście regulacja gazu.

Może bierze u Ciebie gdzies lewe powietrze , jest troche przewodów podcisnienia ktore mają swoje lata i wymagają wymiany.

Druga z mozliwości to umiejetności gazowników ... ?

Resztę uzupełnią koledzy ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem ch... nie gazownik.Tez tam mialem i to w 1,4 na gazniku-regulacje u gazownikow i zawsze to samo-chlal jak smok i 20 dychy za regulacje w plecy.Pozniej metoda prob i bledow blos+ wlasnoreczna regulacja i przy ostrym katowaniu w miescie lyka mi max 11 a jak gaz lepszy sie trafi to 10.Trasa7-8 przy normalnej jezdzie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek_1987

dziś byłem u innego gazownika, spraedził i powiedział że nic nie trzeba regulować bo wszystko jest ok... Na pytanie czemu tyle pali powiedzial że ten samochód tak ma - po czym rozmowa sie skończyla (dobrze że kasy nie brał bo w końcy nic nie przestawił) chyba trzeba samemu sprubować to wyregulować - mam jedo pytanie na ten tema - wiem że reguluje sie tym pokrętłem który jest na weżu, i czy tylko tam czy gdzieś jest taki drugi zawór do regulacji???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wg mnie jak gazownik mowi ze nie ma co regulowac to nie ma i mzoesz robic tylko gorzej

wymien moze jeszcze przed tym filtr powietrza, sprawdz cisnienei w oponach

jak jezdzisz po meiscie to to tez bedzie wiecej palilo

 

z tego co wiem to ten silnik 10l benzyny na luzie lyka wiec powiedzmy jak mu deptasz w gaz w korkach to wtedy tyle moze wychodzic

nalezy tez zwrocic uwage ze gaz zawsze jest minimalnie muszczany nawet jak samochod stoi na postoju (zawsze jak sie maske otwiera to smeirdzi gazem)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a regulował go pod analizatorem spalin czy tylko względem sondy lambda ?? często bywa przy takich instalacjach że sonda swoje a na analizatorze cuda wychodzą :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość piotrek_1987

raczej tylko na analizatorze spalin, włożył cos w wydech, kazał wsiąść do śrdoka samochodu i trzymać go na 3000 obrotów, coś tam kręcił pod maską i tyle...

 

[ Dodano: Sro 03 Gru, 2008 14:29 ]

i do końca nie wiem czy sonda jest sprawna - tylko podobno sonda na gazie jest odłączana? (emulowana czy jakoś tak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

piotrek_1987, nie daj sobie wciskać kitu, że "ten typ tak ma". 12,5 l na trasie to może spalić moja 3-litrowa krowa, a i tak trzeba ją wtedy trochę podusić. A moja poprzednia Primera 2.0 w automacie spalała do 10 l w trasie, z instalacją II generacji.

 

Przede wszystkim, czy sprawdzałeś spalanie na benzynie? Chodzi o to, czy silnik jest w należytym stanie.

Z tego co piszesz to masz I generację, czyli jedynie regulacja na parowniku i na wężu doprowadzającym gaz do miksera? Bez komputerka? Cóż, możesz odwiedzić jeszcze innego gaziarza albo sam próbować. Tyle że bez analizatora to może być trudne.

Jeżeli silnik jest ok, a Ty zamierzasz trochę pojeździć tym autem, to polecam montaż blos-a: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=13868

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...