Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Przycisk i dioda pod przednią szybą


Gość blick
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

czy ktoś z szanownych klubowiczów wie może do czego służy "to coś" na zdjęciu:

1295.jpg

 

Jest zainstalowane pod przednią szybą, za kierownicą, jest to przycisk i czerwona dioda. Dioda miga po zamknięciu samochodu z pilota. Zauważyłem, że w niektórych Notach tego nie ma, tylko jest zaślepka.

Być może to do alarmu, ale w takim razie po co ten przycisk?

 

Z góry dziękuję za odpowiedź i pozdrawiam

blick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, jest tam przycisk i jak go nacisnę to ta dioda mrugnie i tyle :/

Jak zamknę drzwi pilotem w kluczyku to dioda przez parę sekund świeci ciągłym światłem, a potem miga raz na około 2 sekundy.

Ciekawe :029:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli dioda jest obok przycisku, to masz alarm Cobra i tym przyciskiem wyłączam alarm (pin kod)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie kłania się instrukcja obsługi Nota,nie czytacie! Rozdz.4 str14,jest to czujnik temperatury wewnętrznej klimatyzacji,pomaga utrzymać stałą ,zadaną temperaturę,a dioda sygnalizuje działanie alarmu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki Wiesiek i Jacko29 :)

Faktycznie znalazłem u siebie w instrukcji - u mnie jest rozdz. 4 str.11, ale na swą obronę dodam, że tego podrozdziału nie przeglądałem ponieważ traktuje on o klimatyzacji automatycznej - ja natomiast mam manualną :!:

No i właśnie po co taki czujnik w klimatyzacji manualnej? Choć być może wyprodukowali całą partię z takimi czujnikami i do części robili klimę automatyczną, a do części nie i w tych ten czujnik po prostu nie jest do niczego podłączony?

 

Mam też jeszcze inne pytanie, na które nie znalazłem odpowiedzi w instrukcji, otóż przy przekręceniu "pokrętła sterowania przepływu powietrza", czyli tego pokrętła po lewej na "szybę", albo "szyba i nogi" to automatycznie włącza mi się klima.

Po części rozumiem ten zabieg, tzn. że jak kierowca włącza nadmuch na szybę to chce ją odparować, a do tego najlepsza jest klima. Ale przecież można sobie wyobrazić, że kierowca chce nadmuch na szybę przy dobrej pogodzie i niezaparowanej szybie i nie chce klimy.

Jak myślicie czy to o to chodzi? Czy to dobre, żeby samochód myślał za kierowcę?

Wolałbym jednak sam o tym decydować, a może ktoś znalazł sposób jak to wyłączyć?

 

pozdrawiam

blick

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak się domyślam masz typ -model acenta,bo visia tego nie posiada a już na pewno nie w tym miejscu.Od acenty to już jeden krok do tekny i stąd ten guzior na desce.

Co do odparowania, to może i w lato jest to mało przydatne to "myślenie",ale od tego jest przycisk "wyłącz",natomiast w zimie zanim ty zdążysz pomyśleć o odparowaniu układ już to robi za Ciebie,a to wydaje mi się o wiele bezpieczniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacko29,

przeczytałem właśnie instrukcję autoalarmu Cobra, o którym wspominał Wiesiek i wszystko ułożyło się w logiczną całość :)

Otóż "to coś", to jak własnie pisał Wiesiek "panel sterowania" autoalarmem Cobra i na pewno żadnego czujnika nie ma, a w to miejsce spryciarze założyli ten "panel".

W skrócie: tym przyciskiem można uzbroić i rozbroić alarm w sytuacjach np. wyczerpanie baterii w pilocie itp, wpisując kod PIN, a dioda potwierdza prawidłowe wpisanie cyfr i tam inne rzeczy.

Dzięki Wiesiek za naprowadzenie :)

 

Jak ktoś miałby pomysł co z tym automatycznym włączaniem klimy przy przełączaniu nadmuchu na szybę to bardzo proszę o pomoc.

Dzięki!

blick

 

p.s. Jacko, właśnie doczytałem Twój dopisek, Tobie też się tak dzieje z tą klimą?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Yeah, dokładnie to "coś" to od alarmu cobra - można rozbroić PINem a poza tym ilość mrugnięć sygnalizuje co się działo z alarmem po jego zadziałaniu.

A klima już niestety tak ma że się włącza nieproszona :D i nic nie da rady zdziałać w tym temacie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 6 miesięcy temu...

Tym przyciskiem możesz zaprogramować własny kod PIN . Samochody nowe mają ustawienie standartowe coś w stylu 1234 (teraz nie pamiętam dokładnie) jak w komórkach, i powinieneś go zmienić na swój.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

powiedzcie kiedy rozrząd w notesie 1.5 dci należy wymienić?

Po 5 latach lub 120kkm(w zależności co upłynie prędzej)pasek napinacz i co bardzo ważne przy okazji nową pompę wody\tu masz przyklad takiego zestawu:

http://allegro.pl/ro...1995834612.html

a tu bez pomy wody

http://allegro.pl/rozrzad-nissan-note-1-5-dci-1-5dci-oryg-i2046046884.html

Edytowane przez manix
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

radzę odżałować dodatkową kasę i wymienić również pompę - to wprawdzie typowe działanie prewencyjne, jednak w przypadku awarii "starej" pompy cały zabieg trzeba powtórzyć praktycznie od nowa,żeby się do niej dostać (robocizna!!!)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...