Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Licznik dzienny


Gość dziadziol
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość dziadziol

Witam

Jestem posiadaczem Primery P12 z 2005 1,9 od dwóch dni ,narazie rozszyfrowuje auto ,przede wszystkim wyświetlacz i jego funkcje , ale na temat .Od rana szukam jakiejkolwiek informacji o zerowaniu licznika dziennego przejechanych kilometrów.Po prostu zatankowałem do pełna i z przyzwyczajenia chciałem nacisnąć guziczek aby w liczniku pod prędkościomierzem wyszły zera .Tylko tam nigdzie nie ma tego dynksa do duszenia.W instrukcji na rysunku jest pokazany guzik do zerowania i coś do ściemniania deski rozdzielczej, a ja tego nie mogę znaleźć.Może to starość lub robi się to w inny sposób.Prosze pomóżcie ,chciałbym noc spędzić w łóżku , a nie przy komputerze.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, to jest umieszczone 2 takie czarne dzyndzelki wystajace pod predkosciomeirzem, jeden jest do sciemniania podswietelnia zegarow w zaleznosci ile razy sie wcisnie drugi sluzy do zerowania licznika "dziennego"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość TataFilipa

Dokładnie tak, jak pisze slavek_ny.

 

Jak spojrzysz na zegary to pod wskaźnikiem temperatury i paliwa zobaczysz dwa "patyczki".

Pierwszym od lewej (poprzez naciskanie) ustalasz intensywność oświetlenia zegarów.

Drugim poprzez krótkie wciśnięcie przełączasz liczniki dziennego przebiegu - są dwa "A" i "B".

Jeśli "wdusisz patyczek" i przytrzymasz to wyzerujesz aktualnie wyświetlany licznik.

 

Powodzenia w dalszym rozpracowywaniu!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadziol
Dwa czarne "patyczki" z prawej strony(kliknij w zdjecie dla powiekszenia)

 

Obrazek

 

Ja mam zupełnie inaczej zegary ,wydaje mi się że wskaźnik temperatury jest po lewej stronie natomiast ilość paliwa jest po prawej licząc od prędkościomierza. :(:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dwa czarne "patyczki" z prawej strony(kliknij w zdjecie dla powiekszenia)

 

Obrazek

 

Ja mam zupełnie inaczej zegary ,wydaje mi się że wskaźnik temperatury jest po lewej stronie natomiast ilość paliwa jest po prawej licząc od prędkościomierza. :(:

 

a to calkiem mozliwe,bo ja mam auto anglika :D,ale widzisz juz o jakie "patyczki"chodzi wiec wiesz gdzie szukac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość dziadziol

Naprawdę nie mam żadnych patyczków lub guziczków jak kto woli , ale już doszedłem jak to się robi - po prostu wchodzi się w menu komputera i z tego poziomu zeruje się licznik dzienny.Mimo to wielkie dzięki za zainteresowanie tematem i chęć pomocy.

Nie mniejszym uważam temat za zamknięty.

Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość rafalfloyd1

Zapewne Klubowicz ma wersje po liftingu- 2005 lub młodszą, tam są inne zegary. Rozświetlają się dopiero po włączeniu zapłonu jak w lexusach i nowszych toyotach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zapewne Klubowicz ma wersje po liftingu- 2005 lub młodszą, tam są inne zegary. Rozświetlają się dopiero po włączeniu zapłonu jak w lexusach i nowszych toyotach.
no tak wynika z jego podpisu pod nickiem,ale jestem ciekaw jak to wyglada
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no tak wynika z jego podpisu pod nickiem,ale jestem ciekaw jak to wyglada

 

Kilka razy widzialem te nowe zegary. Moim skromnym zdaniem stare sa bardziej eleganckie. Te po liftingu sa takie... takie bardziej w stylu "modern" czy NFS :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

primera od końca 2004 roku ma inne zegary i kierownicę (ładniejsze)

do wyzerowania licznika dziennego wciśnij info wyświetli się trip A i trip B wybierz trip A reset wciśnij enter i po sprawie.

Wyświetlacz - wciśnij settings wybierz display -enter-brightness /contrast-enter i ustaw jak ci się podoba

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...