Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

olej do vanette


Gość slimaktlen2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Instrukcja pisze o kilku rodzajach w zależności od klimatu i idzie to tak

silnik LD 20-II , typ oleju API CE ,CCMC PD2 lub po naszemu 10W30 dla zimnego otoczenia lub 20W40,20W50 dla klimatu umiarkowanego i ciepłego.

POJEMNOŚĆ Z FILTREM 5,7 L

POJEMNOŚCBEZ FILTRA 5,2 L

choć z tym to trzeba się osobiście zmierzyć i zacząć od 5l i dolewać.

Skrzynia biegów API GL4 , pojemność 2,1 l

Producenta niestety nie znam ,ale ja mam począwszy od silnika, kończywszy na tylnym moście produkty firmy Castrol.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla zimnego klimatu nawet sae 5W-30. Dla ciepłego jak wyżej.

Typ oleju API CD. Na temat ilości było duzo juz napisane na forum. Instrukcja swoje, a praktyka swoje. :D

Skrzynia biegów jak napisał SFCTOMEK.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slimaktlen2

Witam co do rodzaju to wiem,ilość na miare ale mi chodzi o producenta.Castrola to już w życiu nie użyje,kiedyś zalałem vw po kaitalce magnatekiem-silnik sie skończył zanim się dotarł.Kiedyś oglądałem silnik który poszedł na śmietnik a nie do remontu po magnateku-cały był oblepiony w srodku syfem "managnetryzowanym" od oleju,warstwa miała 0,5 cm.Słyszałem że fabrycznie były produkty Agrip?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do fabrycznych to zależy, gdzie produkowali pojazd. Z tego co wiem w Europie to Hiszpania i Włochy. Oczywiście Japonia i chyba Ameryka południowa.

W poradach eksploatacyjnych jest sporo na temat olejów. Ja osobiście polecam Valvoline. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Książke pojazdu mam w pracy , sprawdze z ciekawości co tam lali bo była prowadzona do chwili aż auto przyjechało z Berlina. U nas jak poprosiłem żeby mi wpisali wymiane oleju zostałem potraktowany litościwym spojrzeniem panów w warsztacie, czytaj nie ma pan innych problemów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slimaktlen2

SFCTOMEK bardzo jestem ciekaw co masz w książce pojazdu.Pytam tak o orginał ponieważ kiedyś znajomy policjant opowiadał mi że gość robił zgłoszenie kradzieży auta chyba jakiejś toyoty coroli która miała silnik benzynowy i ponad milon kilometrów na liczniku.Był pierwszym właścicielem i auto było cały czas serwisowane w aso, a miało coś około 10 -12 lat.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja sam uzywam Oleje Ptrocanada - bardzo dobre oleje. Jeśli ktoś z kolegów jest ze Szczecina mogę po znajomości załatwić w cenie hurtowej. Do swojego Nissana i Citroena leję oczywiście syntetyk. Obydwa samochody mają przebiegi ponad 200 tyś. i nie dolewam ani grama oleju pomiędzy wymianami. W przypadku olejów nie ma znaczenia co poleca producent, ważne jest to aby trzymać się specyfikacji lepkościowo jakościowej którą podaje produjent oraz aby nie wlewać olejów od bylejakich producentów i olejów majacych złą opinię (np. o Castrolu też słyszałem kilka neatywnych opini). Najlepiej jeździło mi się na Mobilu i PetroCanadzie. Jeśli silnik nie jest zajechany to należy stosowac mozliwie jak najdłuzej syntetyki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slimaktlen2

Witam wg mnie orginalny olej jest najlepszy ,zalejcie np fiata "czymś" innym niż tym włoskich wynalazkiem.Przesiadanie się na oleje po "jakimś" przebiegu to też nieporozumienie-chodzi o gęstość oleju i grubość poduszki olejowej na penewce.Ale to moja opinia,SFCTOMEK zerknołeś może do książki srewisowej co lali w niemczech?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wywołałem pewnie konsternacje w salonie Auto Schneider w Berlinie dzwoniąc tam dziś z pytaniem jakiego producenta oleje są w silnikach aut opuszczających salon. Pierwsze pytanie pana było a czy coś się dzieje ? No i musiałem mu wytłumaczyć że używam Serene zakupioną w jego salonie, że jest forumj , że jest pytanie , a Serena się buja bez zarzutu. No więc auta Nissana opuszczają salony z olejami marki Nissan czyli produktami tylko przez Nissana stosowane. Producent zaleca jako zamienniki produkty Castrol i Total. Moja Sarna jeżdziła na Castrolu do 40 tyś potem BPVisco , ja używam jak już pisalem Castrol. Wymiany były co 12 tyś ale przynajmiej raz w roku. Od 19.01.2001 daty sprzedaży do 14.08.2001 auto przejechało 15 tyś km i takie tam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja kupiłem swoją Serene od pierwszego właściciela w Niemczech którym była kobieta. Serena od początku jeździ na oleju LIQUI MOLY 5W-40 (potwierdza to książka serwisowa) i tak jest do dzisiaj , wymiana co 15 tyś. kilometrów i jak na razie bez problemu .Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...