Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Łańcuchy a napęd na 4


Gość aaron22
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

kiedyś czytałem, że w volkswagenach syncro lub 4motion należy zawsze jeździć na takich samych oponach, nawet zapas musi być w oryginalnym rozmiarze, bo jeżdżąc na cienkiej dojazdówce psuje się sprzęgło wiskotyczne odpowiadające za przełożenie napędu na drugą oś.

To samo jesli chodzi o łańcuchy - powinny być na wszystkie koła.

 

Czy ktoś się orientuje czy w X-trailu jest tak samo?

Jeśli chcę jeździć na zapietych napędach w trybie "lock" lub w trybie "auto" (czyli w systemie podobnym do tego montowanego w VW- jak myślę), i jednocześnie w łańcuchach, to czy powinien mieć komplet na wszystkie koła?

 

ot, takie pytanie trochę z innej beczki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli LOCK oznacza całkowicie zablokowany centralny dyfer to możesz jeździć na łańcuchach na jednej osi.

 

Nie wiem jak jest w pozycji bez drugiego napędu. Ciągnie przód? Jak tak to zakładasz na napędzane koła.

 

 

Ale tak na marginesie - najlepiej mieć 4 łańcuchy. Najłatwiej i najbezpieczniej się jeździ. Na łańcuchach na tylko jednej osi potrafią się cuda dziać :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też tak uważam. Jaki jest sens zakładać łańcuchy i jeździć w trybie AUTO.

 

To albo są ciężkie warunki i zapinam LOCK , a jak nie idzie to LOCK i łańcuchy ( najlepiej na 4 buty) .

 

Jak będziesz miał tylko jedną parę to LOCK i też pójdzie , ale trzeba mieć świadomość , że albo będzie nadsterowny albo podsterowny - zależy na którą oś założymy żelastwo.

 

A przede wszystkim uważać na latające łańcuchy - szczególnie gdy je zakładamy na zakopany samochód i ludziska jeszcze pomagają wypchnąć. :kosci:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W moim poprzednim autku Hondzi CR-V, producent, servis i zdrowy rozsądek nakazywał zakładanie łańcuchów na 4 koła, więc w X / b.podobna zasada działania napędu/ też radziłbym zakładać na wszystkie 4 .

pzdr.

 

dzemik - pozdrówki to dla mnie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pozdrówki to dla wszystkich - spoko, każdy się na to w mniejszym lub większym stopniu nabierał :D

 

Co do CRV - ona miała stały napęd na 4 kółka z czymś blokowalnym między osiami, jakbyś założył tylko na jedną oś to byś toto spalił.

 

 

W X-trailu jest chyba całkowita blokada międzyosiówki, więc można zakładać na jedną oś. Tylko jaki jest sens męczenia się, jak łańcuchy znowu aż takie drogie nie są.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzemik jaja sobie smaży :D

 

CR-Vka ma napęd na przednią oś stały i w razie uślizgu któregoś z przednich kół następuje załączenie tyłu przez sprzęgło wiskozowe ;) Nie było możliwości włączenia blokady bo jej nie było.

 

W X-ie taka jest możliwość więc wypadałoby założyć - jeśli już - 4 łańcuchy.

Lepiej 4 niż się zdziwić ;)

 

pzdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

dzemik jaja sobie smaży :D

:D:D:D

.

W X-ie taka jest możliwość więc wypadałoby założyć - jeśli już - 4 łańcuchy.

Lepiej 4 niż się zdziwić ;)

 

pzdr

 

a ja tak sobie myślę , że można zrobić sobie małą próbę ( jak tylko dotrze do potrzebujących łańcuchów zima) i potrenować na śnieżnej polanie - latanie z łańcuchami na tylnej albo na przedniej osi.

 

a potem na dwóch osiach.

 

 

a ja dalej smażę :mikolaj:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja tak sobie myślę , że można zrobić sobie małą próbę ( jak tylko dotrze do potrzebujących łańcuchów zima) i potrenować na śnieżnej polanie - latanie z łańcuchami na tylnej albo na przedniej osi.

 

a potem na dwóch osiach.

 

Jestem za a nawet przeciw :D tylko trza by znależć polanę z gumowymi drzewami lub treningi zacząć na boisku np. do kosza ;) najlepiej w hali, bo parkiet ślizgi :D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...