Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

ESP - jak to dziala i kiedy?


Gość Wojjtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

Wlaśnie kupilem x-traila 2004.2.2cdi. W jakim trybie napedu dziala ESP? Czy dziala również w trybie auto i 4x4? Kiedy używać AUTO a kiedy 4x4? Czy w trybie AUTO spala wiecej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP czyli system kontroli trakcji jest bezpośrednio powiązany z ABS czyli układem hamulcowym wiec powinien działać przy wszystkich ustawieniach napędu ale mogę się mylić :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ESP czyli system kontroli trakcji jest bezpośrednio powiązany z ABS czyli układem hamulcowym wiec powinien działać przy wszystkich ustawieniach napędu ale mogę się mylić :P

 

Bardzo sie nie mylisz, ESP dziala przy 4x2 i Auto natomiast nie dziala przy Lock - sprawdzilem na sniegu.

Prawdopodobnie przy 40km/godz bo tyle jedziesz na lock ESP i tak by sie nie zalaczyl

Szerokosci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

X do kierowcy;) :

AUTO: ciagne 4x4 bez wzgledu na warunki, ale tylko do 40 km/h

LOCK: Ciagne cały czas na 4.

 

Auto- spala wiecej w miescie, na trasie praktycznie nie zauwazalnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
X do kierowcy;) :

AUTO: ciagne 4x4 bez wzgledu na warunki, ale tylko do 40 km/h

LOCK: Ciagne cały czas na 4.

 

Auto- spala wiecej w miescie, na trasie praktycznie nie zauwazalnie.

 

Coś się chyba koledze szanownemu pomiksowało, albo nie do końca zrozumiałem intencje. W trybie AUTO moment nie jest cały czas przekazywany na obie osie, ale cały czas na przód. Jeśli wystąpi uślizg kół na przedniej osi to dopiero wtedy dołączana jest tylna za pomocą sprzęgła wiskotycznego w centralnym dyfrze. Co podobno powinno być też sygnalizowane miganiem jakiejś kontrolki powoli (zdaje mi się, że 4WD). I o ile kojarzę z instrukcji, albo gdzieś z internetu z opisu systemów 4x4 Nissana to tak może działać do prędkości 90km/h. Potem będzie już tylko przód. Ale za tą prędkość to sobie nie dam ręki obciąć ;)

 

W trybie LOCK moment jest przekazywany po równo 50/50 do obu osi w sposób ciągły. I to działa do prędkości 40km/h (albo mniejszej może nawet). Jak auto rozpędzi się ponad 40km/h to wiskoza się automatycznie rozpina i system przełącza się w tryb AUTO.

 

Pozdrawiam,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1. W AUTO rozdział następuje automatycznie w zależności od warunków drogowych (podział w stosunku 100:0 (2WD) do 50:50 (4WD)

2.Układ samoczynnie przełącza z LOCK do AUTO jeżeli prędkość zwiększy się lub wynosi około 10 km/h. Nie spowoduje to wyłączenia się lampki kontrolnej 4WD LOCK.

3.Układ samoczynnie przełącza na AUTO w przypadku jazdy z dużą prędkością. Spowoduje to wyłączenie się lampki kontrolnej 4WD LOCK.

Tak piszą w instrukcji.

 

Pozdr,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
1. W AUTO rozdział następuje automatycznie w zależności od warunków drogowych (podział w stosunku 100:0 (2WD) do 50:50 (4WD)

2.Układ samoczynnie przełącza z LOCK do AUTO jeżeli prędkość zwiększy się lub wynosi około 10 km/h. Nie spowoduje to wyłączenia się lampki kontrolnej 4WD LOCK.

3.Układ samoczynnie przełącza na AUTO w przypadku jazdy z dużą prędkością. Spowoduje to wyłączenie się lampki kontrolnej 4WD LOCK.

Tak piszą w instrukcji.

 

Pozdr,

 

Ad. 3 Ta "duza predkosc" przy ktorej gasnie 4WD LOCK to jest ponizej 40km/h. Nie wiem, czy dokladnie tyle, bo mam wrazenie, ze gdzies w instrukcji widzialem tez, ze to ma byc 25km/h. Sprobuje sprawdzic przy okazji to moze uda mi sie stwierdizc empirycznie. O ile pamietam na testowym T31 faktycznie gaslo w okolicy 40km/h na liczniku.

 

pzdr.,

M.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...