Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[N16] Klocki tyl


Gość Robert K.
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Hey !!!

Ostatnio kupilem klocki Lucas na tyl celem wymiany.

I co się okazalo, powyzsze klocki maja 82.2mm, a oryginane sa dlugosci 83.8mm i jeżeli bym zalozyl te klocki, to by mi podczas jazdy po nierownosciach stukaly (kiedys się uzytkownicy na to skarzyli) po czym by wyrobilyby sie mocowania tych klockow !!!

Podzwonilem po wszystkich mi znanych sklepach i wszedzie klocki do Almery (lucasy, ABSy, Juridy,Remsa itp.) na tyl mialy 82.2 mm !!!! Dopiero w ostatnim sklepie mieli klocki o dlugosci poprawnej, czyli 83.8mm, a sa to klocki jakiejs malo mi znanej firmy RH i maja symbol 0234300, hmm wykonane byly bardzo dobrze, kazdy klocek w oddzielnej folii !!! i byly sruby.

Jak na razie po przejechaniu 1500km zachowuja sie poprawnie i nie piszcza.

Ciekawe, jakiej dlugosci klocki sprzedaja serwisy ??? ;-))) A moze znacie klocki innej, lepszej firmy, ale o dlugosci 83.8mm ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja ostatnio przerabialem ten temat , zapieklo mi klocki na tyle a stare byly juz spekane wiec wymienilem na nowe. Kupilem kashiyamy (100zl) a co do rozmiaru to sie nie wypowiem , gdyz wzialem stare i nowe dobralem na zasadzie przymiarki (ale stare nie stukaly wiec chyba dobrej byly dlugosci). Co ciekawe klocki te nie figurowaly jako odpowiednie do tego modelu ale do primery ,do n16 w katalogu klocek wygladal inaczej :shock: , ale ten od p11 bodajze byl identyczny :lol:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moze znacie klocki innej, lepszej firmy, ale o dlugosci 83.8mm ?

 

jasne, że znamy....Ferodo o numerze FDB707, Lucas GDB3092, Textar 21545 15,6, ATE 1304605986, Lockheed LP0617....katalogowo z P10 i P11....też miałam z nimi problemik jakiś czas temu ;-) z katalogu wychodzą inne ;-) ...nio i mówimy o 1,8...bo 1,5 tysz ma inne ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, kapucha.........teraz zerkam w katalogi, Lucasy i Ate, które podałam mają 82,2.....a po zamiennikach takie numery wyskoczyły....jak narazie z tej całej stawki Ferodo są na bank te, i na bank mają 83,8 ;-) chyba trzeba jeździć do sklepu z miarką po klocki ;-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecam orginalne klocuszki. Chociaż w serwisie są strasznie drogie, można kupić taniej u naszego kolegi Pawła (Paweł~~).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie no, kapucha.........teraz zerkam w katalogi, Lucasy i Ate, które podałam mają 82,2.....a po zamiennikach takie numery wyskoczyły....jak narazie z tej całej stawki Ferodo są na bank te, i na bank mają 83,8 ;-) chyba trzeba jeździć do sklepu z miarką po klocki ;-)

 

Klocki Ferodo FDB707 o których pisze Monia kosztują w InterCars-ie 109 PLN i są całkiem niezłe (kolega brał je do swojej N16 1.8 )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ile one kosztuja ?

W Lublinie mi zaspiewali 352 zl !!! :)

 

Domyślam się, ze to cena tylko za klocki na jedną oś :?: A ja oryginały na przód i tył razem z blaszkami zapłaciłem 370 zł. W serwisie krzykneli ponad 600zł plus koszt wymiany.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klocki Ferodo FDB707 o których pisze Monia kosztują w InterCars-ie 109 PLN i są całkiem niezłe (kolega brał je do swojej N16 1.8 )

 

się zgadzam, pełne zadowolenie ;-)

 

nie wiem jak jest z tyłem, ale z przodu oryginalnie miałam Lucasa.....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...