Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Tania nawigacja 4,3" - jakies pomysły ?


Gość danielc81
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość danielc81

Witam,

Chcę kupić niedroga (400-500zł) nawigację 4,3” i chciałbym zapytać o poradę, opinie. Nawigacja ma się dać łatwo odblokować lub ma być fabrycznie odblokowana (chce wgrać automape lub mapemap i TomToma jakbym kiedyś jechał za granicę). Nigdy nie miałem nawigacji, ale miałem styczność z kilkoma firmami. Chciałbym, żeby było urządzenie sprawiające jak najmniej problemów (awaryjność, zawieszanie), miało uchwyt na szybę, podłączenie pod zapalniczkę i zasilacz sieciowy. Chyba standardem jest teraz odtwarzacz MP3, obrazków i filmików wiec o tym już nie pisze.

 

Zastanawiam się nad kilkoma modelami (firmami), w nawiasie ceny na ceneo na dziś :

- Akira MM-4301 (349zł), ale sam nie wiem - nie przekonuje mnie ta firma …

- NavRoad NR410 (419zł) – z tego co wiem to dosyć łatwo wgrać Automapę ale ma słaby procesor i nie wiem jak to bedzie działaś (przeliczanie mapy itd, podobno tez gubi sygnał)

- Garmin nuvi 205W (499zł) - problemy z odblokowaniem, nie wiem czy sie da.

- Lark GPS FreeBird 43.0 (375zł na miejscu w sklepie) - ale boje sie awaryjności, czytałem rożne opinie ...

 

Moj faworyt to Lark GPS FreeBird 43.0 (sklep jest na miejscu w razie awarii, fajne funkcje i łatwość odblokowanie)

 

Jakieś pomysły ? Co Wy byście wybrali i dlaczego? Może jeszcze coś innego (np jakiś model Mio, choć wiem ze tu trzeba wydac juz z 600 zł, lub pentagram)

 

 

Pozdrawiam

Daniel

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja ze swojej strony moge polecic: http://allegro.pl/item499651477_nowa_cena_...jow_odblok.html . Kupilem ja jakos w marcu od tego czasu zjezdziala ze mna jakies 20tys km po europie i polsce (na automapie najpierw 4.1 potem 5) i musze powiedziec ze jest naprawde udanym zakupem. Dobra czytelnosc, latwosc odblokowania (podczas uruchomienia trzymasz gorny przycisk i zamiast programu gopala uruchamia sie windows). Do tego fajny i wygodny rysik. Szczerze polecam :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moje zdanie jest takie, że lepiej dołożyć kilka stów i kupić Palmtopa z GPS. Jak się dobrze poszuka to można trafić też jakiś model z Wifi za 800 - 900 PLN, wtedy funkcjonalność takiego urządzenia jest dużo większa i nie ogranicza się tylko do nawigacji. Coraz więcej miast i centrów handlowych ma hotspoty dzięki czemu w podróży bez problemu odbierzemy pocztę przejrzymy forum czy ogłoszenia nie tracąc czasu na szukania kawiarenki. A i z wgraniem jedynie słusznej według mnie mapy na POLSKĘ - Automapy nie ma problemu.

 

Jeśli koniecznie ma to być urządzenie tylko do nawigacji i ma to być jak najtańsze rozwiązanie to polecam firmę GARMIN, to chyba najlepsza z tych tanich firm i najmniej awaryjna.

 

Warto się jednak zastanowić bo za jakiś czas może się okazać że nawigacja to dla nas za mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale mi nie jest potrzebny palmtop za 900 zł, tylko nawigacja za 400zł :)

kupisz gówniane urządzenie za 400zł a za dobre mapy będziesz musiał dać 2gie tyle bo te standardowe beda prowadziły cie w las albo po polach :> pzdr :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość danielc81

Witam,

Jednak kupiłem GPS Pentagram Nomad 5210 i jestem baaaardzo zadowolony :)

Urządzenie świetnie wykonane, fajne w dotyku, nic nie trzeszczy nie stuka. Zdecydowanie najlepiej wykonane w porównaniu do konkurencji w podobnej cenie (wiem bo zwiedziłem kilka marketów przed kupnem:). Pentagram jest całkowicie odblokowane, wiec nic nie trzeba przy nim dłubać, wystarczy za parę zł kupić kartę (ja kupiłem 4 GB Kingston Cllas 6 za 29zł ) i można uruchomić dowolną nawigacje, oglądać zdjęcia, filmiki, słuchać mp3 (można podłączyć pod zewnętrzny wzmacniacz przez wyjście słuchawkowe). Skopiowałem automapę 5.2 na kartę SD i śmiga aż miło. Bardzo szybko łapie sygnał. Mam pełny dostęp do Widnowsa CE. W zestawie jest ładowarka sieciowa i samochodowa, rysik chowany w urządzeniu, pokrowiec i uchwyt. Uchwyt w sumie widać, ze wizualnie jest najsłabszym elementem, ale wszystko się trzyma i nie ma problemów.

 

Wybierając nawigacje myślałem o zakupie:

- Akira MM-4301 – na forach znalazłem informacje i różnych problemach no i jakość wykonania nie najwyższa. Firma tez taka sobie.

- GoClever 4330A – jakoś i firma nieznana, średnie opinie

- NavRoad NR410 – słabszy procesor (266 MHz – bałem się, ze przy zmianie dłuższej trasy podczas jazdy może nie wyrabiać z obliczeniami)

- Lark (43.0) – przeczytałem jednak o awaryjności i szybko zrezygnowałem

 

Zrezygnowałem z zakupy Garmina i Mio ponieważ są znacznie droższe dla wyświetlacza 4.3”, mając zablokowany system a ich własne mapy nie jest najlepsza na polskę (szczególnie Garmin). Jedyne urządzenie z jakimi miałem okazję pobawić sie więcej to właśnie Garmin i Mio i musze powiedzieć, ze pentagram na pewno nie ustępuje im pod żadnym względem.

 

Najlepiej niech świadczy fakt, ze dystrybutor po paru dniach nie miał już ani jednego egzemplarz i ja w musiałem czekać ponad tydzień na urządzenie i jak odbierałem swoje to w sklepie została już tylko 1 sztuka!

 

Pozdrawiam

Daniel

 

 

P.S

Swój sprzęt kupiłem za 405zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość sargoszyygy
Moje zdanie jest takie, że lepiej dołożyć kilka stów i kupić Palmtopa z GPS.
kolego a co byś poleciał za sprzęt, właśnie też o tym myślałem mam nawet nadajnik gps zewnętrzny ale zastanawiam się który palmtop dobry, opcje jakie brałem pod uwagę to omnia, htc ale może jest coś godnego polecenia
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do płynnej obsługi GPS, palmptop potrzebuje proca co najmniej 200MHz i dobrze jak ma Windows Mobile co najmniej 5.0

 

Ja używam Fujitsu Siemens LOOX T830

Ma wszystko co trzeba, telefon GSM/UMTS, wbudowany SiRFStar III charakteryzujący się doskonałą czułością, Win mobile z pakietem Office, klawiaturę qwerty, bluetooth a nawet WiFi.

Automapa chodzi idealnie.

 

Za nieco ponad 400zł można go dostać używanego z masą dodatków.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak już koniecznie chcesz wydać góra 400 zeta to kup TomToma One V3. Seryjnie masz mape Polandu chyba 76% Słowacji i Czech bodajże po tyle samo.

Największą wadą jest tylko wbudowana pamieć 512 mb i brak wejścia na kartę pamięci, ale ja mam to samo bo potrzebuje tylko mapę Polandu i Niemiec, więc to mi na dziś wystarcza.

 

W/w navi w myśl zasady, że proste jest piękne taka właśnie jest. Będziesz musiał tylko wgrać sobie dod. mapy i podczas ewentualnego przekraczania granicy przełączyć mapę np. z PL na DE i cześć.

 

Suma sumarumm jeśli nie podróżujesz po całym świecie to ta navi jest naprawdę wystarczająca, a reszta to kwsetia wgrania dobrych map z dużym pokryciem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kupisz gówniane urządzenie za 400zł a za dobre mapy będziesz musiał dać 2gie tyle bo te standardowe beda prowadziły cie w las albo po polach :> pzdr :D

 

Ja za 500 zł w lecie kupiłem Garmina NUVI 200 z mapą GP Polska 2008 i nie uważam żeby to był gówniany sprzęt, przetestowałem i jestem zadowolony, jak na zakup za te pieni adze jest bdb. Nie jeżdżę cały czas w terenie więc dla okazjonalnego użytku taki sprzęt jest ok. A wyświetlacza 3,5 cala też nie jest za mały, bez przesady. Jest prosty w obsłudze, intuicyjnie.

 

pozdr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja za 500 zł w lecie kupiłem Garmina NUVI 200 z mapą GP Polska 2008 i nie uważam żeby to był gówniany sprzęt, przetestowałem i jestem zadowolony, jak na zakup za te pieni adze jest bdb. Nie jeżdżę cały czas w terenie więc dla okazjonalnego użytku taki sprzęt jest ok. A wyświetlacza 3,5 cala też nie jest za mały, bez przesady. Jest prosty w obsłudze, intuicyjnie.

 

pozdr

 

Garmin to się nadaje, ale do zbierania grzybów w lesie :D z tym sprzętem lasy Wam nie takie straszne ;) ale do jazdy porażka totalna!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Garmin to się nadaje, ale do zbierania grzybów w lesie :D z tym sprzętem lasy Wam nie takie straszne ;) ale do jazdy porażka totalna!

 

Moje zdanie jest inne, podaj jakieś konkretne powody dla których tak uważasz, a nie o grzybobraniu coś tam, coś tam... :) Tak, żeby inni mieli latwiejszy wybór

Dla mnie Garmin jest ok, pod względem prostoty obsługi, mapa GP Polska 2008.2 oraz Europy dedykowana dla Garmina były dla mnie dobre, wszystko się zgadzało, dokładne wytyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 2 tygodnie później...

Za taką cenę to kupisz dobrą, nawet firmową. Polecam Garmina czy HP. Myślę, że najważniejsze aby miała dobrą mapę z możliwością aktualizacji za niewielką dopłatą, bo darmowych to już chyba nie ma, chyba że pierwsza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość wolf1973
Za taką cenę to kupisz dobrą, nawet firmową. Polecam Garmina czy HP. Myślę, że najważniejsze aby miała dobrą mapę z możliwością aktualizacji za niewielką dopłatą, bo darmowych to już chyba nie ma, chyba że pierwsza.

 

tylko, która to jest ta dobra???

bo jeśli chodzi o mapy, to raczej zdecyduję się na automapę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Polecam tą nawigację 4,3: http://droptrend.com/product-pol-159-NAWIGACJA-VORDON-4-3-MAPY-POLSKA-EUROPA-2GB.html

Nabiłem już z nią sporo kilometrów, sprawdzała się bardzo dobrze (w tym także na Słowacji i na Węgrzech). Dobrze łapie sygnał, mapa też jest niezła, a można bezproblemowo wgrać jakąś inną, bo urządzenie jest odblokowane. Ekranik jest czytelny, głośniki też słychać dość wyraźnie.

Ogólnie polecam - nie miałem żadnych problemów z wysyłką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...