Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11/WP11] kompletny Układ wydechowy


counterox
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

W przyszłym sezonie już na bank czeka mnie wymiana zarówno środkowego jak i końcowego tłumika. Do dnia dzisiejszego mam oryginalne części z 98 roku, jednak środkowy tłumik jest ciut niżej niż powinien, a końcowy tłumik przy dotknięciu łatwo się wgina - już miękka blacha.

 

Myślę nad kompromisem między kupnem środkowego tłumika + końcowego i wymianą oraz zrobienie na zamówienie kompletnego układu wydechowego.

 

Często jeżdżę w trasie, dlatego nie chcę mieć głośnego auta, ewentualnie delikatnie mruczące.

Czy układ wydechowy z kwasówki musi być głóśny ? Jaka byłaby różnica w cenie przy układzie wydechowym na zamówienie ? Dodam, że środkowy + końcowy można dostać dobrej jakości za 300-400 zł.

 

Gdzie w Poznaniu ewentualnie w okolicach można zrobić fajny układzik za niewielką cenę ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam ale to koniecznie chcesz z kwasówki czy ci to nie robi rożnicy bo przecież jedziesz do pierwszego lepszego tłumikarza a on z rur o odpowiedniej średnicy powinien ci wygiąć odpowiednie kształty no i dołożyc tam gdzie trzeba tłumik środkowy i końcowy bynajmniej tak robił mój znajomy i ja mam taki zamiar a czy zwykła blacha czy kwasówka to iema nic chyba do hałasu kwestia jaki tłumik ale pewności ci niedaje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No w sumie to chciałbym zrobić układ wydechowy porządnie i na dłuższy okres czasu, a kwasówka chyba dłużej wytrzyma naszą "solanke" na jezdni. Kurde jest pełno warsztatów. które robią układy ale żaden - na oko- nie podaje ile mniejwięcej może kosztować taka przyjemność. Bez sensu za kawałek pospawanej rury płacić np. 2 tys. złotych..

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no własnie i tu pies pogrzebany bo kwasówka dobry ale drogi materjał no i za obrubke sobie liczą wiencej no ja mam znajnomka co działa z kwsówki ruzne dziwy wienc niemam zabardzo z tym problemu zeby taniej kupic bo i ja nosze sie z zamiarem zrobienia układu kompletnego tyle ze juz o więkrzej srednicy tylko mam problem zeby kolektor dostac taki jagbym chcial widziałem na ebayu ale teraz to sprowadzić to koszta sa ze chej no a porozgladaj sie po aukcjach moze gdzies trafisz kompletny a pozatym nawet taki zwykły układ to przecież nie jest sezonówka pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość Brow4r

Witam…

Może trochę z innej beczki ale też o wydechu.

Panowie potrzebuje pomocy. Przymierzam się od dłuższego czasu do wymiany kolektora w mojej primerce (SR20De 98r.) (tu pytałem o szpilki: http://www.nissanklub.pl/forum/viewtopic.php?t=22603) jednak mam pewne wątpliwości. Wczoraj zajrzałem pod autko i ku mojemu zdziwieniu okazało się ze układ wylotowy składa się: z kolektora z katalizatorem, łącznika metalowego, drugiego katalizatora ?, tłumika środkowego i tłumika końcowego. W kolektorze przed katem siedzi sonda lambda. Czy jako że mam 2 katy może gdzieś dalej siedzieć 2ga sonda lambda ? Chciałem się pozbyć tego katalizatora przy kolektorze jednak skoro i tak jest 2gi to ma to sens ? I czy jak wywalę jeden lub oba katalizatory nie wywali check engine ? Sądziłem że jest jeden kat ten w kolektorze i jedna lambda i mogę go wywalić jednak teraz to już sam nie wiem.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jako że mam 2 katy może gdzieś dalej siedzieć 2ga sonda lambda ? Chciałem się pozbyć tego katalizatora przy kolektorze jednak skoro i tak jest 2gi to ma to sens ? I czy jak wywalę jeden lub oba katalizatory nie wywali check engine ? Sądziłem że jest jeden kat ten w kolektorze i jedna lambda i mogę go wywalić jednak teraz to już sam nie wiem.

Poszukaj ;) ...wszystko jest opisane na Forum :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie to że gdzieś trochę było to ja wiem. :)

Przejrzałem trochę tych tematów jednak z tego co wyczytałem to taki układ wydechowy ma tylko ta wp11, nawet w katalogu bosala nie ma takiego układu wydechowego. Czytałem ze w P11 ludzie wybijali środek i wspawywali rurkę itd jednak nikt nie pisał (lub nie udało mi się tego odnaleźć) jak jest z wp11. Dlatego pytanie nadal aktualne.

 

Pozdrawiam...

 

Ps. może kolega Przem się wypowie bo widzę że też śmiga ładna WP11 :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..nie wiem czy wydechy w P11 i WP11 sie czyms roznia (nie wiem czy jest jakis powod zeby sie roznily??) moze wypytaj sie Coobcia..jako ekspert wyjasnilby Tobie...albo wypytaj w Intercarsie lub w PB Auto po nr VIN

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zeroberto

Piszecie o tłumikach w P11 wiec mam pytanko. Sprowadziełem autki i miało uszkodzony łącznik zaraz za kolektorem, mechanik zamiast łącznika elestycznego (siateczki) wstawił mi rurę - cz ma to znacxzenie podczas eksploatacji i czy wpływa na mozliwe uszkodzenia wynikające z usztynienia wydechu. Obiecał mi ze jak cos sie wydarzy to wymieni , tylko czy mam czekac az cos sie stanie czy odrazu wymienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mechanik zamiast łącznika elestycznego (siateczki) wstawił mi rurę - cz ma to znacxzenie podczas eksploatacji i czy wpływa na mozliwe uszkodzenia wynikające z usztynienia wydechu

Oczywiście że może ci uszkodzić auto. Silnik jest zawieszony na poduszkach i zmienia swoją pozycję (nieznacznie) podczas pracy, jeśli nie ma łączenia elastycznego (siatka lub tzw jabłko) to naprężenia przenoszą się aż do końca wydechu. Może dojść do uszkodzenia kolektora, szpilek lub urwania na którymś łączeniu wydechu. Nie bez powodu cały układ wydechowy jest zamocowany na elastycznych wieszakach. W tej chwili to te wieszaki muszą rekompensować ruchy silnika oraz drgania powstałe przez uderzenia spalin.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hmm..nie wiem czy wydechy w P11 i WP11 sie czyms roznia (nie wiem czy jest jakis powod zeby sie roznily??) moze wypytaj sie Coobcia..jako ekspert wyjasnilby Tobie...albo wypytaj w Intercarsie lub w PB Auto po nr VIN

pozdro

 

Tutaj sa 2 linki mozna sobie porownac:

http://www.catalogue.bosa...fuel=&year=1998

http://www.catalogue.bosa...fuel=&year=1998

Czyli rozni sie koncowy tlumik a raczej sposob jego zaczenienia.

 

Tu akurat różnicy nie ma, ale jak powyżej wspomniałem katalog bosala nie zawiera kompletnego układu wydechowego WP11. Akurat w tym i prawdopodobnie tylko w tym modelu układ wydechowy to:

http://www.catalogue.bosal.com/pages/exh_s...;sysnr=05890008

+ dodatkowo na przodzie auta w kolektorze 4-1 pod osłoną termiczną siedzi katalizator i fabrycznie jest usunięty EGR. Dlatego postawiłem pytanie czy ktoś w WP11 wywalał ten pierwszy katalizator w kolektorze, i jak to się ma do pracy drugiego katalizatora. Reszta wątpliwości jak w poście powyżej.

 

Pozdrawiam...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...