Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Regulacja sprzęgła i obrotów silnika


Arestidis

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Chciałbym sobie wyregulować sprzęgło i obroty silnika w X-trailu z 2008. Czy mogę sobie to zrobić samodzielnie??

W serwisie dowiedziałem się tylko o sprzęgle że jest samoregulacyjne (czuje że to ściema).

Czy jest ktoś kumaty i doradzi jak mam to zrobić??

Pozdrawiam i dziękuje z góry

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość MonteChristo

no stary , jak juz nie wierzysz serwisowi to przeciez master jestes i nie potrzebujesz rady.

Sprzeglo jest hydraluliczne wiec jak chcesz go regulowac ?jedynie co mozesz w tej kwestii to wyregulowac polozenie i wcisk lewarka od sprzegla.

 

2) jest taka srubeczka po prawej stronie od obrotow ktora trzeba wkrecac i wykrecac regulujac pobor powietrza, tym samym wysokosc obrotow ;). JOKE.

 

a tak powaznie masz koncowki i gniazdo RS w laptopie zeby to zrobic ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A po co chcesz to zrobić, bo za bardzo nie kumam skoro masz auto na gwarancji i serwis za free.

A przeczucia Cię mylą, X-ie sprzęgło jest SAMOREGULUJĄCE .

 

No chyba że MacGyver jesteś to sorka ;):D

 

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja mam pytanie co się dzieje ze sprzęgłem i obrotami. Obroty za wysokie, za niskie?

Sprzęgło - nie bierze, bierza za wysoko za nisko?

W aucie z 2008r. są jakieś jaja?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skorzystam z założenia wątku o regulacji sprzęgła i zapytam doświadczonych czy można wyregulować twardość pedału sprzęgła? Mój jest tak twardy, że po dłuższej jeździe prawie dostaję odcisków na stopie. Sprzęgło bierze dobrze i w odpowiednim miejscu - tylko ta siła nacisku..... Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Skorzystam z założenia wątku o regulacji sprzęgła i zapytam doświadczonych czy można wyregulować twardość pedału sprzęgła? Mój jest tak twardy, że po dłuższej jeździe prawie dostaję odcisków na stopie. Sprzęgło bierze dobrze i w odpowiednim miejscu - tylko ta siła nacisku..... Pozdrawiam

 

A jaki masz przebieg?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

150 kkm, ale jestem po wymianie sprzęgła /docisk. łożysko, tarcza/

 

Możliwe, że podczas wymiany nie wymienili Ci płynu hydraulicznego albo masz go za mało, praca sprzęgła i nacisk na pedał jest powodowana przez układ hudrauliczny.

Miałem to samo w CR-Vce, a system jest podobny jak w X-ie.

pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...