Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P11.144] Problem ze światłami


Gość Yoka

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam problem ze światłami dziennymi po włączeniu świateł długich. Ostatnio zadażyło mi się, że jechałem sobie przez las i żeby okświetlić dobrze trasę włączyłem długie światła. pojakimś czasie wszystkie światła zgasły i jedyne co pozostało to wcisnąć hamulec. Po zatrzymaniu się włączyłem przełącznik świateł, ponieważ mam zmontowany automatyczny włącznik świateł i światła się włączyły, gdy włączyłem znów światła długie po krótkiej chwili znów zgasły (spalony bezpiecznik). Efekt jest taki, że automatyczny włącznik świateł nie działa, a ja boję się włączać światła długie, żeby sytuacja się nie powtóżyła bo jak zgasną mi kiedyś na zakręcie to lipa będzie ....

Macie jakieś sugestie? Czy to wina tego automatycznego włącznika ?

 

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Problem jest chyba rozwiązany. W zeszłym tygodniu rozbebeszyłem całą przednią konsolę żeby dostać się do tego przełącznika i szukałem przyczyny problemu. Okazało się, że jeden z kabli do przełącznika był, źle przylutowany i przy podskoczeniu na dziurze itp. występowało małe zwarcie, które wystarczało do wybicia bezpiecznika. Dzięki za wszelką pomoc.

Pozdrawiam. :one:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
Gość szymekTST

Witam ,

Podłączę się do tematu ponieważ mój problem też dotyczy długich świateł.

Usterka w mojej p10 jest trochę dziwna. Zapalając światła mijania czasami też razem z nimi zapalają się dodatkowe światła długie(te pierwsze od atrapy) i lekko żarzy się kontrolka od zapalonych długich świateł, po czym gaszę światła i zapalam jeszcze raz a dodatkowe długie gasną ale kontrolka nadal się żarzy. Następnym mankament to gdy zapale w nocy długie lub pomrugam komuś i zaraz je wyłączę światła dodatkowe nie gasną i muszę znów wyłączyć całość i włączyć przy tym jak już wcześniej pisałem non stop żarzy się kontrolka zapalonych długich. Wydaje mi się że to jakieś zwarcie na przełącznikach świateł na kierownicy , ale może ktoś miał taki problem i to coś innego.

Serdecznie pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...