Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[P12/WP12] Hałas w rurze od filtra powietrza


Gość michaltczew

Rekomendowane odpowiedzi

Gość michaltczew

Witam serdecznie dzis zauwazylem dziwny dzwiek w rurze idacej od filtra powietrza w kierunku silnika. Po zdjeciu gornej obudowy i filtra powietrza slychac wyraznie (nie wiem czy dobrze to okresle) żużnienie w w/w rurze. Słychac to jak sie lekko przygazuje i silnik schodzi z obrotow. Turbina moim zdaniem chodzi prawidlowo slychac po przygazowaniu delikatny swist. Auto przyspiesza bardzo dobrze do 4 tys obrotow.

Nie jestem szpecem w dziedzinie aut wiec prosze Was o pomoc.

Pozdrawiam

Dodam ze to P12 z silnikiem 1,9 dci 2004r.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w/g mnie nie masz się czym przejmować jest to normalne,w każdym jednym silniku przy wciśnięciu przepustnicy słychać jest wszystko co łączy się z kolektorem dolotowym,silnik zasysa powietrze i jest to związane z jego przepływem przez układ dolotowy.Pozdrawiam ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja bym na twoim miejscu sprawdził czy nei masz może jakiegoś pęknięcia na tej rurze. :-) Od czsu do czasu najlepiej sprawdzić wsztskie gumowe węże czy nie maja peknięć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość michaltczew

Dzieki koledzy za odpowiedz chetnie bym to sprawdzil tylko nie mam mozliwosci pracuje poza granicami Polski i nie mam nigdzie zadnego kanalu zeby dostac sie pod spod samochodu a do kraju narazie sie nie wybieram. Mam jeszcze pytanko dokad prowadzi rura od filtra powietrza z czym ona sie laczy z turbina czy wchodzi gdzies w silnik.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...