Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

JAKIE OPONY NA 1/4 MILI DO AUTA 4X4????


Gość zywiec26
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość zywiec26

WITAM MAM TAKIE PYTANIE OD PRZYSZLEGO SEZONU MAM ZAMIAR STARTOWAC NA WYSCIGACH 1/4 MILI I NIEWIEM JAKIE OPONY WYBRAC?I JAKI ROZMIAR I SZEROKOSC OPONY.AUTO NISSAN SUNNY GTI-R OCZYWISCIE 4X4,NA POCZTKU BYLEM ZDECYDOWANY NA TOYO R888 ALE GDZIE ZAJADE TO KAŻDY ZACHWALA INNE!!!PROSZE JAKIES WYPOWIDZI BO NIECHCIALBYM ZŁYCH OPON KUPIC :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Toyo R888 polecane, taniej można Markgumy slick z homologacją drogowąi na przód i coś cienkiego na tył. Poczekaj na inne opinie. Sam dopiero zacząłem :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości się pytam jak slick może mieć homologację drogową skoro przepisy mówią o co najmniej 3mm (czy 3,5mm) głębokości bieżnika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak z ciekawości się pytam jak slick może mieć homologację drogową skoro przepisy mówią o co najmniej 3mm (czy 3,5mm) głębokości bieżnika?

 

ponieważ posiada nacięcia... slick wcale ne znaczy gładka opona... tutaj bardziej chodzi o rodzaj mieszanki:

 

kilka przykładów opon z tzw średnią mieszanką, Semi Slick (intermediate):

 

351756.jpg

Yokohama Advan A048

 

7c20ca28-20de-43e1-af58-1e906c498f1fYokohama-PARADA-site.jpg

Yokohama Parada Spec-2

 

falken-Azenis-Sport.jpg

Falken Azenis Sport

 

0803_impp_10_z%20tire_buyers_guide%20falken.jpg

Falken Azenis RT615

 

POTENZA_RE070R_RFT.JPG

Bridgestone Potenza RE070

 

pi_pzero_corsa_ci2_l.jpg

Pirelli Pzero Corsa

 

każda z powyższych opon będzie lepsza od markguma, będzie nadawać sie również do "codziennej" jazdy i nie będzie wykazywać się takim stopniem zużycia jak to:

 

CAR%20RACING%20SLICK%20200x200.jpg

 

czy to:

 

rearslick.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam inne zdanie na ten temat, ten markgum to semi slick a nie slick. slick nie ma nic wspólnego z rodzajem mieszanki bo i zwykłą bieżnikowaną oponę można kupić z miękkiej mieszanki a i slicka z twardej.... swoją drogą czytałem gdzieś że psy zabrały komuś dowód rej. za toyo r888 i nie pomogły żadne tłumaczenia że opona ma homologację, żeby było ciekawiej to na bodajże 5 stacjach kontroli pojazdu również nie chcieli podbić przeglądu z tą oponą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość zywiec26

a jaki rozmiar proponujecie?bo letnie mam 195/50/16 i wydaje mi sie ze wolno przyspiesza,ale jak mialem 175/65/14 to palił wszystkie cztery kapcie na starcie :diabel: a nie natym to polega :|

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Popatrz na powierzchnię styku opony z podłożem. semi- może i tak, ale ciagnie nawet na mokrym :diabel2: markgum nie jest zły, ale są lepsze opony.Ale cena....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a jaki rozmiar proponujecie?bo letnie mam 195/50/16 i wydaje mi sie ze wolno przyspiesza,ale jak mialem 175/65/14 to palił wszystkie cztery kapcie na starcie :diabel: a nie natym to polega :|

 

moze cos posrodku 195/50/15 dobry stosunek opon cena/jakosc tani rozmiar

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale cena....

 

około 100-120 euro za 225/35/17 bo taki rozmiar załatwiam dla siebie

205/45/16 czy 205/50/15 są tanie jak barszcz powinny być po 80 euro

 

polecam parade jest niedroga i daje rade

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzę że masz seryjne heble to polecam 14" i R888 gwarantuję że przyczepność bedziesz miec o niebo wieksza niz na dotychczasowcych 16"...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Tak jak Coobcio napisał, R888 14-calowe, a dodałbym do wypowiedzi że szerokość najlepiej 195 w tym przypadku

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rzeczywisicie sa tylko w jednym rozmiarze 185/60 R14 82 V . Ale nie podałeś nigdzie wyżej dokładnych :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...