Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[Vanette] Prędkość maksymalna


Gość slimaktlen2
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość slimaktlen2

Witam z dostępnych mi źródeł doczytałem iż Vmax vanetki(140km/h) ogrnicza przełożenie mostu a nie skrzyni.Pytanie czy ktoś ma lepszą wiedzę na ten temat lub czy ktoś ma na zbyciu(darmocha)most (zajechany oby w jednym kawałku)od vanetki i syrenki.Chciałbym rozebrać oba i porównać czy faktycznie różnią się przełożeniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość Mariusz Szwałkiewicz

Zdecydowanie za szybko :) Następnym razem proszę przestać przyśpieszać już po osiągnięciu 130 km/godz. :mikolaj:

A tak na poważnie to może wystarczy porównać przełożenie tylnego mostu, bez rozbierania tychże? Wtedy wystarczy jakaś literatura :) ( niestety nie posiadam żadnej)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość slimaktlen2

Z chęcią poczytał bym niż rozbierał ale nie dysponuje żadną literaturą i tu jest problem,myśle że uda mi się szybciej załatwić zajechany most niż literature.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Występują dwa rodzaje tylnych mostów typ H190A stosunek przłożenia 4,636 przy ilosci zebów Tarczy -51 Wałka Atakujacego- 11. Typ R200V stosunek przełożenia 4,363 przy ilości zębów T-48/WA-11. Ten pierwszy w Serenach z silnikami 1,6 drugi w Vanetkach i Serenach 2,0 benzyna. Do rozebrania tylnego mostu potrzebne są narzędzia specjalistyczne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

w serena 2.3D przy prędkości 130km/h staje się najcichszym samochodem świata - kierowca i pasażerowie stracili słuch ...

 

ja jechałem 145, ale tylko dla próby - bo przez hałas jest takie męczące i przy tym paliwa żre jak smok, że ostatecznie jeździłem równo 90km/h i mogłem nawet radia posłuchać, a spalanie rekordowo 6.25 l / 100km

 

t82

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

A mi sie udało rozpędzić mojego zielonego jaszczura do 180km/h nie włączając 5 biegu :) skala na liczniku się skończyła więc nie było sensu jechać dalej :) ale pije jak smok przy tej prędkości :) a silnik to dwulitrowa benzyna :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
  • 2 tygodnie później...
Gość zenas z-1
:rolleyes: ja swoją syrenkę 2.3D na autostradzie bujłem do 135km/h z siedmioma pasażerami na pokładzie no troche zajeło mi to czasu,a jeżeli chodzi wam o hałas sprawdzie czy macie osłone wygłuszającą pod silnikiem :blink:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...