Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Pompa Paliwa


Gość carlsbergxxx

Rekomendowane odpowiedzi

Gość carlsbergxxx

Witam wszystkich forumowiczów!

Od niedawna jestem posiadaczem Nissana Terrano I rocznik '87. Kupiłem go z niedziałającą pompą paliwa. Jak się okazało była ona odłączona, gdyż silniczek raz pracował, raz nie (samochód działał jedynie na instalacji gazowej). Z tego co powiedział mi elektryk, pompa ta jest podobno nietypowa, gdyż posiada zawór zwrotny i nie można jej zastąpić żadną inną. W serwisie za taką pompę wołają 1600zł! Moje pytanie brzmi, czy jednak nie dałoby się znaleźć jakiegoś zamiennika dla tej pompy? I czy prawdą jest, że w tym modelu nie ma przelewu, tylko ilością paliwa steruje właśnie ten zawór zwrotny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W BRZEGU JEST FIRMA NAPRAwIAJĄCA ELEKTRYCZNE POMPY PALIWA - RÓWIEŻ WYSYŁKOWO 49-300 brzeg ul kasztanowa 25 077/4112248 0609/203731 powodzenia

 

[ Dodano: Sro 10 Gru, 2008 19:40 ]

ps. choć kiedyś dużo naprawiałem układów wtrysku benzyny to chyba właśnie dlatego wolę stare poczciwe diesle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...
Gość terranosaur

podłączam sie do tematu :D

 

1-gdzie wogole ta pompa sie znajduje ?

2- jak sprawdzić czy dziala ?

3- czy można zamienić oryginalną pompę inną ?

4- dlaczego pompa może nie działać,

5- co sprawdzić gdy nie działa (bezpieczniki, przekaźniki itp) ?

 

ustalilem :

do pompy mozna sie dostac przez bagaznik,

pompa nisko cisnieniowa dla monowtrysku wiec latwa do zastapienia

 

pod pokrywka jest pompeczka

post-28911-1278339879,4207_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...

Witam forumowiczów!

po kilku latach bezawaryjnej jazdy mój terranek odmówił posłuszeństwa. padła popa paliwa.

w pobliskiem sklepie polecili " bo po co pan bedzie przepłacał" towar nie znanej mi marki w cenie ok. 120 zł - niestety starczyło tego tylko na miesiąc jazdy, reklamacja, zwrot kasy , wizyta w innym sklepie, nauczony że nie ma co skąpić grosza dołożyłem do pierszego 120 drugie i za 250 zł zakupiłem meat&dorię, bo ponoć zdecydowanie lepsza, wszyscy chwalą i nikt nie narzeka. i co? znów miesiąc jazdy i padaka! rekalmacja przyjęta kasa zwrócona.

Pytanie teraz jaką teraz wybrać, żeby cieszyc siebezproblemową jazdą?

Pierwsza którą wyciągnęli to pewnie jeszcze oryginał UNISIA JECS A 42-6500 16 12 V 6206B - to z obudowy,

 a z pomki A42-201N05.

Czy to możliwe żeby dwie pomki była aż tak felerne, czy to moze coś innego?

pozdrawiam. Ps. Auto jeżdzi tylko na benzynie ( nie mam LPG), jedyne co mogło dokuczać to poranne problemy z rozruchem gdy zimno, albo po dłuższej przerwie w jeżdzeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

http://autopartsmarket.dk/?action=catalog_part_info_view&code=O2U011JC&id_brand=0&item_code=JCA_O2U011JC&id_provider=10366&return=code%3D1704273Y00%26action%3Dcatalog_price_view

Taką mam założona już pół roku, kupiona w intercarsie działa do tej pory a jeżdżę na gazie. Jedynie ze swojej winy (brak paliwa) załatwiłem zaworek zwrotny w pompce i teraz muszę czekać aż zassie żeby zapalić (ale to chwilę i tylko po dłuzszym postoju). Montaz jest plug & play :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...