Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Ustawienie reflektorow w Pathfinedrze


Gość plusgsm5
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam. Czy ktos z kolegow moglby mi powiedziec jak mozna ustawic refelktory w Pathfinderze 07r. Swiatła sa ustawione za nisko i prawie nic nie widac na drodze i trzeba sie wpatrywac...

 

Pozdrawiam

 

[ Dodano: Pon 15 Gru, 2008 16:02 ]

Czy ktos podsiada ten samochod i na napisze mi jak sie ustawia te swiatala chodzi mi o podwyzszenie ich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witaj,

jesli nadal potrzebujesz pomocy, to wydaje mi sie ze podnieść swiatla mozesz poprzez podkrecenie białym pokrętłem na silniczku. W zalaczniku masz fotke, o ktore pokrętło mi chodzi. Bedziesz potrzebowal do tej operacji klucza imbusowego 5 ewentulanie srubokrętu krzyżakowego.

Pamietaj jednak, ze jest to tylko rozwiązanie doraźne i najlepiej byłoby podjechac do ASO lub warsztatu aby miec tak ustawione światła żeby nikogo nie oślepiać!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, to jest zdjecie reflektora od tyłu, tak aby było widać sliniczek i to pokrętło. Otwierasz maske, stajesz przed reflektorem i patrzysz jakby w dół auta, pod maską, tam bedziesz widział (na reflektorze od tyłu) silniczek do regulacji i na nim to białe pokrętło.

Stawiasz auto ok 2 mery od ściany, włączasz światła i zaczynasz kręcić. Kręcisz do momentu az podniesiesz sobie linie światła do zadowalającego poziomu. Potem musisz zrobić to samo z drugim reflektorem! Pamiętaj jednak żeby nei przesadzić!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 miesięcy temu...

Mam pytanie czy w waszych Pathfinderach mimo prawidłowego ustawienia świateł wg stacji diagnostycznej tez macie wrażenie że świecą jakoś krótko ? Mam u siebie xenony ale świecą mi przed maską a gość na przeglądzie mi regulował i powiedział że są ok. Może w wyższych samochodach jakoś specjalnie niżej ustawiają żeby nie oślepiały osobówek ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

swiatła sa słabe, fakt. do dego właczenie swiateł drogowych autoatycznie wyłacza halogeny w zderzaku i swiatla mijania co drastycznie ogranicza oswietlenie bliskiego planu. moze ma ktoś jakis skuteczny patent na poprawe oswietlenia?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja u siebie doszedłem co jest ze światłami - odmówił współpracy czujnik od samopoziomowania (nie zmieniają swojego położenia po obciążeniu tyłu). Nie wiecie gdzie to można naprawić w Warszawie ? Jeździłem po wertepach i nie wiem czy go nie urwałem o coś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...