Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

wyciek oleju z Intercoolera


Gość Wojjtas
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

olej w ICku zbiera bo turbina zaczyna troszke wyrzucać :P radził bym ci rozebrać wszystkie rury od dolotu i dobrze je wyczyścić bo jak silniczek zassie olej to rozbiga się tak mocno że go nie zgasisz :P a 9000 rpm nie jest zdrowe dla Diesla :P

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

olej w ICku zbiera bo turbina zaczyna troszke wyrzucać

dokładnie, do zmiany uszczelniacze turbiny. Nie wiem jaka u ciebie jest turbina, ale w lagunie przy turbinie ze zmienną geometrią zmiana uszczelniaczy kosztuje ok 800zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

taka wymiana nic ne daje, podobnie jak regeneracja turbiny. chcesz mieć spokój kup nową turbinę

nowa turbina to koszt kilku lub klikunastu tysięcy złotych. Owszem, można pewnie kupić za 2.5tys, ale lepszym wyjściem jest dobrze zrobiona regeneracja od założenia takiego dziadostwa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zależy, jak używasz, czy dajesz jej się schłodzić po forsownej jeździe, czy nie katujesz zimnej. W lagunie (są dość słabe uszczelniacze) może paść nawet po 30kkm (w skrajnych przypadkach). Generalnie jednak z 200kkm lub więcej może wytrzymać. Regenerowana dobrze można przyjąć że będzie trwała jak nowa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tonek co ty bredzisz? nowa turbina do przeciętnego tira kosztuje ok 3500 zł regenerowana turbina to góra poł roku jazdy - nie wciskaj ludziom ciemnoty jak nie wiesz czegoś napewno

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jeżeli jest to turbina ze zmienną geometrią do nowego silnika, np z CR, a nie do starego klepacza, to koszt jest taki, jak napisałem powyżej. Jeżeli twoja wiedza o turbinach zamyka się na silnikach TD, to doczytaj kolego, a nie unoś się. Spróbuj ....

Jak wspomniałem wyżej, piszę o turbinach dobrych producentów, nie noname, które wytrzymają twoje pół roku. A w okolicach rzeszowa, dokładnie w mielcu w zakładach lotniczych regenerują turbiny na tyle solidnie, że wytrzymają sporo lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

fantazjujesz koleś - nie chodzi o turbiny, tylko o ich zestawy naprawcze i technologię ich regeneracji - ćwiczyłem to wielokrotnie a jeden klient w mercedesie Vito tak się zawziął że 4 razy w ciągu 2 lat zmienialem mu turbinę na regenerowaną i nie żadne no name, bo takich nie widziałem tylko były to turbiny Garret.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

przyznam, że z cenami turbin troczę przesadziłem, do laguny wychodzi 3-4tys. Ale koleś twoja fantazja też cie nieco ponosi. Każdy dobry zakład regenerujący turbiny daje tyle gwarancji na turbinę po regeneracji, co na nową. Wpisz regenaracja turbin w google, to się przekonasz. Wymieniają części ruchome plus uszczelniacze. Nie wiem więc skąd brałeś te turbiny po regeneracji. Może miały tylko wymienione uszczelniacze, a jak turbina ma luzy, to pomaga jej to jak umarłemu kadzidło. Pozdrawiam, koleś

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dawać gwarancję sobie mogą, tylko gorzej z jej wyegzekwowaniem... Cóż po regeneracji skoro dają polskie uszczelniacze które leją zaraz po montażu?

Spróbuj złożyć reklamację w słynnej firmie w Mielcu to się dowiesz jak to wygląda;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie niczym się nie różni. Ale co zrobisz kolego, gdy miły pan z firmy regenerującej turbiny odpisze Ci, że przyczyną ponownego pojawienia się oleju w kolektorze dolotowym jest zużycie silnika? I ty wiesz, że jest to oczywistą nieprawdą. Z pistoletem?

Zaczniesz najpierw wymieniać papiery przez pół roku, może rok. Potem weźmiesz rzeczoznawcę, napisze opinię na Twoją korzyść, tamten weźmie swojego rzeczoznawcę który napisze opinię na jego korzyść i tak dalej. Niewiele zrobisz.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

oczywiście, ale tak może być dokładnie z każdą gwarancją, na każdy sprzęt. I co, nie kupujesz nic, sam wytwarzasz? trochę śmieszne podejście masz....

A jeżeli kupujesz nową turbinę w firmie, która zajmuje się także regeneracją, to:

co zrobisz kolego, gdy miły pan z firmy regenerującej turbiny odpisze Ci, że przyczyną ponownego pojawienia się oleju w kolektorze dolotowym jest zużycie silnika? I ty wiesz, że jest to oczywistą nieprawdą. Z pistoletem?

Zaczniesz najpierw wymieniać papiery przez pół roku, może rok. Potem weźmiesz rzeczoznawcę, napisze opinię na Twoją korzyść, tamten weźmie swojego rzeczoznawcę który napisze opinię na jego korzyść i tak dalej. Niewiele zrobisz.

zastanów się

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kupisz nową regenerowaną to odpiszą Ci tak samo: przyczyna usterki - nieprawidłowa eksploatacja pojazdu.

I koniec kropka. Co zrobisz?

Nie mam dziwnego podejścia, tylko tak wygląda życie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj uważnie, zanim coś napiszesz. Napisałem wyraźnie "nową" turbinę. Widzę, że sprawia ci to problem. Nie mam zamiaru z tobą dyskutować, bo nawet nie wiesz o czym piszesz. "nowa regenerowana", to coś takiego jak "nowa używana" tak??

Ale koniec OT, bo nie miejce tutaj. Jak masz jeszcze inne cudowne pomysły, to napisz mi na PW, roześlę do znajomych...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czytaj uważnie, zanim coś napiszesz. Napisałem wyraźnie "nową" turbinę. Widzę, że sprawia ci to problem. Nie mam zamiaru z tobą dyskutować, bo nawet nie wiesz o czym piszesz. "nowa regenerowana", to coś takiego jak "nowa używana" tak??

Ale koniec OT, bo nie miejce tutaj. Jak masz jeszcze inne cudowne pomysły, to napisz mi na PW, roześlę do znajomych...

 

pozdrawiam wszystkich szczęśliwych z rzeszowa... ciebie też :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...