Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

rezerwa


szynszyl
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

rezerwa działała mi w ten sposób, że full bak - 3 diody (a są 4)

w połowie baku mrugała ostatnia

potem znowu full (3 diody)

przy końcu mrugała 1 i po rozświetleniu czterech wskakiwało za chwile na PB. bak oczywiście pusty

 

na przegladzie wymienili mi czujnik. ustawili na kompie. teraz mam cały czas full. jak się skończy gaz to po prostu wskakuje na czerwoną diode.

 

 

wnerwia mnie to do bólu. czy bez kompa się nic nie da? mam BRC flyseqwent 24

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trochę inny problem , butla 44l a gazu wchodzi 30,5litra max.....

jak skończy sie gaz to świeci jeszcze jedna dioda......

Sygnalizowałem u gazownika,mówił że to zawór ale może się ułoży... ale zrobiłem już 2000km i nic, muszę chyba pojechać na wymianę (mam gwarancję)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrzcie na te diody bo one pokazują jak chcą, lepiej już patrzeć na wskaźnik na butli, jak zaznaczył już Jam, Ja tam wiem mniej więcej ile potrafię zrobić na butli i to jest moj wyznacznik a nie jakieś diody rezerwy itd..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie patrzcie na te diody bo one pokazują jak chcą, lepiej już patrzeć na wskaźnik na butli, jak zaznaczył już Jam, Ja tam wiem mniej więcej ile potrafię zrobić na butli i to jest moj wyznacznik a nie jakieś diody rezerwy itd..
to najleepszy wskaznik wiedziec
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trochę inny problem , butla 44l a gazu wchodzi 30,5litra max.....

 

gazu można zatankować tylko do około 80% pojemności butli. jest to zrobione ze względów bezpieczeństwa, gdyby się dało zatankować więcej groziło by to ni mniej, ni więcej tylko jakże efektowną eksplozją. lpg w zależności od temperatury zwiększa swą objętość i zmniejsza, (benzyna zresztą też ale w dużo mniejszym stopniu, choćby prosty przykład do sprawdzenia przez każdego, w upalny dzień zatankujesz mniej za te same pieniądze niż w zimowy, mroźny poranek:)) gdybyś zalał butlę do pełna i na zewnątrz zaczęła by wzrastać temeratura, gaz nie miał by miejsca do rozszerzania i stało by się to o czym pisałem wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trochę inny problem , butla 44l a gazu wchodzi 30,5litra max.....

 

w tym przypadku powinno wejść max ok. 38,7 litra gazu. Pozostałem 20% pojemności butli to tzw poduszka powietrzna która ma za zadanie to o czym napisał kolega bujany,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To sie tak wspólnie wypowiem :P

 

Do butli sie zgadzam - coś z wielozaworem, nie musi być zły, ale może być padnięty. Jak założyłem instalke to do 44ki wchodziło mi 25. Przy pierwszym przeglądzie to wyregulowali... tak,że zawór nie odbija wcale :P albo tylko jak dystrybutor ma słaba pompe. Wchodzi mi zwykle koło 43. Takie tankowanie jest niebezpieczne, ale nie do końca... Miałem kiedyś okazje sprawdzic pojemności butli 44l w koło firmy Bormech w laboratorium u siebie na uczelni. Do butli weszło ok 46-47litrów jakiegoś gazu nie zmieniającego objętości.

 

Także nawet jak zatankujesz 43litry to jest jeszcze zapas na rozprężanie. Są też co do tego odpowiednie przepisy, w domu wykope książke to wam zeskanuje i wrzuce.

 

Co do wskaźnika, to zawsze dochodzi regulacja. Musicie też zaznaczyć jaki to czujnik.

Ja ostatnio założyłem u siebie czujnik PW2 firmy KME.

 

Działa bardzo dobrze, musze go jeszcze na kompie troche podregulować.

 

Pamiętajcie o tym, że moment zmiany diody na niższą sie kalibruje na komputerze w większości sterowników (wszystkich które znam, ale gaziarz ze mnie żaden więc mogą być inne)

 

Kalibruje się też przekręcając czujnik.

 

szynszyl: Wstawili Ci szkiełko z rezerwą a nie wskaźnik pełnego wskazania zapewne. Przezroczysty ze wskazówką? Ile kabli do niego dochodzi (czujnik pełnego wskazania zazwyczaj ma 3 (sygnał, + i minus) a sama rezerwa tylko minus i sygnałowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wszystko jest dobrze ustawione i doregulowane to dioda to bardzo dobry wskażnik.

 

Mam taki(bez wskaznika na butli) ma 4 diody ziel i 1 czerwona.

Butla 60 l.

 

jak sie zapali na stałe(nie tylko na zakretach) czerwona robie max 80km.

 

Póki co nie zawiodłem się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a ja mam trochę inny problem , butla 44l a gazu wchodzi 30,5litra max.....

 

w tym przypadku powinno wejść max ok. 38,7 litra gazu. Pozostałem 20% pojemności butli to tzw poduszka powietrzna która ma za zadanie to o czym napisał kolega bujany,

 

a skąd Ci to wyszło? bo jakby nie patrzeć to licząc -20% wychodzi 35.2l

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a skąd Ci to wyszło? bo jakby nie patrzeć to licząc -20% wychodzi 35.2l

 

dobre pytanie :< sam nie wiem jak mi to wyszło.. powinno być 35,2 tak jak mówisz, sory za błąd :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi wskaźnik gazu działał bezproblemowo (4 diody) do czasu aż się coś nie porąbało i teraz cały czas świecą się 3 diody bez względu na ilość gazu w zbiorniku (ale przyzwyczaiłem się do tego bo i tak bardziej polegam na wskaźniku licznika km).

 

Gaziarze wcale nie byli tym zdziwieni - ponoć w BRC Sequent24 tak się zdarza i wgranie nowego softu ma pomóc. Zobaczymy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie bylo troche inaczej: wydawolo mi sie ze do butli wchodzi za malo, az sie zorientowalem ze to rezerwa zapala sie zbyt wczesnie. Wyjezdzilem raz do konca i teraz patrze tylko na km.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

szynszyl: Wstawili Ci szkiełko z rezerwą a nie wskaźnik pełnego wskazania zapewne. Przezroczysty ze wskazówką? Ile kabli do niego dochodzi (czujnik pełnego wskazania zazwyczaj ma 3 (sygnał, + i minus) a sama rezerwa tylko minus i sygnałowy.

masz rację. mam 2 kabelkowe coś z szybką. pan położył z ustawieniem na maxa na metalowym deklu, pogrzebał w kompie.

potem z ustawieniem na min. i znowu pogrzebał.

potem założył i chyba z kompem, potem bez (a może to było wogóle bez kompa) - czekaliśmy z 10 min zanim przestała mrugać dioda. potem zabłysnęła jedna. kazzł jechać, bo niby komp to sczyta. baku było pół. po zatankowaniu na max jest jak opisałem na poczatku.

 

co ciekawe czasem pokazuje dobrze. ale tylko czasem. ja jeżdżę na wskaźniku dziennym kilometrów - jednak jakżaona zatankuje to nie kasuje i potem nie wiem na czym jadę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

kurcze, to jakoś sie zaczyna uczyć. zaczyna być coraz dokładniejsze :pomysl:

kurde... zeby to nie zaczęlo do mnie mówić :diabel:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...