Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

kontrolka check engine świeci się - problem z katalizatorem


slawekg

Rekomendowane odpowiedzi

Panowie,

 

zapaliła mi się ostatnio kontrolka check engine (żółty silnik) - kolesie z serwisu stwierdzili że to problem z katalizatorem i że wymiana jego jest strasznie droga (ok 4,5 tys PLN). Czy ktoś z Was ma już ma ten temat rozeznany? Czy można zastosować jakiś zamiennik ew. przeróbkę.? W necie znalazłem info, że podobno jakiś zakład z Piaseczna zakłada "standardowy" katalizator i przeprogramowuje komputer tak aby dobrze pracował z nowymi/innymi sygnałami z sondy lambda. Czy to prawda? Jeszcze dodam, iż od czasu zapalenia tej kontrolki/ może z miesiąc wcześniej samochód zaczął palić ok 10 % więcej (mam 2 litrową benzynę).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw trzeba by wiedzieć jaki nr usterki miałeś. Jeżeli był to P0430, to wcale nie wiadomo od razu, że to katalizator. Zwykle problem robi sonda za katalizatorem, która monitoruje jego pracę.

Postępowanie przy takich usterkach jest taki:

1. kasujesz usterkę i jeździsz dalej.

2. przy ponownym zapaleniu się check sprawdzasz, czy ten sam problem się powtarza (czy coś innego)

3. sprawdzasz dokładnie sondę nr2

4. jeżeli sa wątpliwości co do jej pracy trzeba ją wymienić lub zamienić (jeżeli się da) z pierwszą sondą (cena sondy w porównaniu do katalizatora jest znikoma, więc warto zaryzykować)

5. jeżeli to nie pomaga - wymieniasz katalizator

powodzenia

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wydruku z testera mam kod błędu P0420 opis TW CATALYST SYS-B1. Czy możecie mi pomóc to rozszyfrować czy to na pewno jest katalizator czy może sonda lambda?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na wydruku z testera mam kod błędu P0420 opis TW CATALYST SYS-B1. Czy możecie mi pomóc to rozszyfrować czy to na pewno jest katalizator czy może sonda lambda?

 

Niska efektywność pracy katalizatora.

Po pierwsze: kasujesz usterkę i spokojnie jeździsz. Nie wiadomo czy to była prawdziwa usterka, czy tylko chwilowa anomalia sygnału.

Jeżeli usterka się powtarza, to:

- sprawdzasz sondę lambda za katalizatorem - najlepiej jeżeli się da zamieniasz ją z pierwszą sondą. Jeżeli się nie da i jeżeli odczyty z pracy sondy są wątpliwe - wymieniasz sondę na nową. Koszt nieporównywalny do ceny katalizatora.

- jeżeli usterka się powtarza - wymieniasz katalizator.

Innej metody skutecznej diagnozy nie ma.

Tu masz opis jak się to diagnozuje w toyotach:

http://alflash.com.ua/OBDII/P0420/P0420.htm

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...