Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

Sonda lambda , jaką kupić


Gość sew
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

  • 3 miesiące temu...

Czy ktoś wie może jaki powinien być zakres napięć na czarnym przewodzie sondy lambda, dziś mierzyłem i waha się pomiędzy 2 i 4 V co mi się średnio podoba bo wszędzie pisze że powinno być albo 0,1 - 1 V albo koło 5V zależnie od auta ??

 

Więc jak jest w tyranie ?? :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro masz 2-4V to widocznie mierzysz napięcie na grzałce sondy a nie na wyjściu. W japończykach jeżeli tylko sonde masz oryginalną wyjscie z elementu pomiarowego masz szare/niebieskie lub często np. w hondach zielone. Kolor czarny i biały jest zarezerwowany dla mas i zasilań grzałek.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przewody do sondy są 2 białe i 1 czarny więc możliwe że się pomyliłem, za wtyczką jest jeden gruby czerwony i 2 cienkie dwukolorowe, jak znaleść sygnałowy i ile się się na nim spodziewać :(

 

[ Dodano: Czw 16 Kwi, 2009 21:12 ]

a może inaczej jaka rezystacja jest na grzałce :?:

 

[ Dodano: Czw 16 Kwi, 2009 21:21 ]

dla ścisłości

 

przewód czarny sądy przechodzi w gruby czerwony za wtyczką

 

a 2 białe z sądy wchodzą za wtyczką w te dwa cienke dwukolorowe przewody

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Poprawka, faktycznie schemat terrano masz tak: czarny- sygnał, oba białe - grzałka. Więc skoro na czarnym (we wtyczce środkowy) masz 2-4V to jedynie może być to spowodowane jakimś zwarciem w samej sondzie, innego pomysłu brak.

 

pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy jest możliwość ze jeden z białych przewodów to wspólna masa do grzałki i sondy i że je zamieniłem ??

 

Albo że czarny z sądy nie ma iść na gruby środkowy przewód, tylko że na któryś z cienkich :?:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

a czy można zastosować sondę z innego auta ?

i czy jeśli jest jakieś zwarcie na sądzie to będzie palić jakiś bezpiecznik ?

 

Klucz do odkręcania 22

 

 

DO terrano I wygląda to tak :

post-28911-020368300 1287246958_thumb.jpg

 

A tu jest ona zamontowana :

post-28911-037022900 1287246992_thumb.jpg

 

.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...