Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

terrano I i intercooler??


Gość tasior1000
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Gość tasior1000

witam

 

jestem nowy na tym forum i wpierw chcial bym wszystkich pozdrowic.

a teraz moje pytanko mam tyranka 2,7td z 92r i chcial bym zalozyc w nim intercooler.

czy moze juz ktos z was to robil??bo teoretycznie to mozliwe i czy wiele przy tym zachodu i modyfikacji przykladowo wykorzystujac chlodnice od tyrana II??

 

z gory dziekoje za odpowiedz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leśnik-szkółkar

trochę bedzie z tym roboty, ale to raczej nieopłacalne, sam intercooler dużo Ci nie da bo terrano II ma elektronicznie sterowaną pompę wtryskową,

kup lepiej silnik z intercoolerem - będzie taniej :D , poza tym terrano I ma inna skrzynię biegów - inne przełożenia.

Też miałem I i to było super auto, teraz mam II i jestem mniej zadowolony niz z I.

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego intercooler ma niby nic nie dać?

 

Porządnie zmotać i dostroić autko i będzie co najmniej 15 kucy więcej.

 

 

Ale fakt faktem motania sporo :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leśnik-szkółkar

może sam intercooler "podniesie" moc, ale 15 KM to optymistyczny wariant,ja stawiam że max do 5 KM trzeba zamocować intercoolera do silnika, do wiekszej ilości wtłaczanego powietrza potrzeba innej dawki paliwa, poza tym pompa wtryskowa musi "wiedzieć" ile tego powietrza idzie do cylindra i na tej podstawie ustali dawkę wtrysku. poza tym to chyba są inne tłoki, bo muszą wytrzymać więszą siłę uderzeniową spalenej "mocniejszej" mieszanki w cylindrze

swoją drogą jak ktoś to zrobił to niech pisze czy zyskał moc czy też ja utracił

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

o toyoty land cruiser hdj 80 bły takie zestawy intercoolera dawało to 30 koni i trzeba było przestawiac regulatory pompy. Terrano II w wersji 99 koni wcale nie ma elektronicznej pompy wtryskowej. Ja bym założył do I cały silnik z terrano II i po sprawie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka elektronika ? silnik z terrano II 99 koni ma zero elektroniki.

Trzeba sprawdzić w książce wymiary wałka sprzęgłowego i sprzęgła, najprWDOPODOBNIEJ sa identyczne i poprostu wyją jeden silnik i wstawić drugi, a napotkane problemy rozwiązywać na bieżąco, tak to się zawsze robiło

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość leśnik-szkółkar

tylko po co????????

zamiana silnika 99KM z terrano I na identyczny silnik 99KM z terrano II??????

co innego na wersję 125KM ale z tym będzie więcej grzebania

poza tym ja w życiu nie zamieniłbym oryginalnego japońskiego silniczka z terrano I na hiszpański z terranoII o tej samej mocy,

I ma inne przełożenia w skrzyni i przez to lepiej jeździ w terenie od II, a I idzie na maxa 155 km/h, a II 145 km/h i do tego gorzej przyspiesza!!!!!!!!!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

tylko po co????????

zamiana silnika 99KM z terrano I na identyczny silnik 99KM z terrano II??????

co innego na wersję 125KM ale z tym będzie więcej grzebania

poza tym ja w życiu nie zamieniłbym oryginalnego japońskiego silniczka z terrano I na hiszpański z terranoII o tej samej mocy,

I ma inne przełożenia w skrzyni i przez to lepiej jeździ w terenie od II, a I idzie na maxa 155 km/h, a II 145 km/h i do tego gorzej przyspiesza!!!!!!!!!!!

Dawno tu nikogo nie było ale może ktoś odpisze.

posiadam ford mavericka 2.7 Td czy da się zamontować intercooler

?..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakładać IC + zwiększyć dawkę + podbić turbo, będzie czuć różnicę.

Jeśli silnik bez natrysku na denko tłoka, może zejść szybko :rolleyes2:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moim zdaniem to kompletna bzdura. duzo latwiej wymienic silnik bez profesjonalnego sprzetu, chyba ze ktos ma, bo jesli nie to jest to nie oplacalne calkowicie :rofl:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...