Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

[ B13] 100nx Przewód Gala ?


Gość Kamikaze
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

nie mogę nigdzie znaleźć podobnego tematu więc założyłem nowy .

A więć . . . mam problem

Przypadkiem stałem się posiadaczem Nawigacji MFD "D" od audi i do podłączenia ów nawigacji jest potrzebny Przewód gala ...(?)

 

"wystarczy tylko podłączyć sygnał prędkości GALA do kostek!"

 

Co to jak wygląda i gdzie to znajdę ?

Bardzo proszę o pomoc . . .

Dziękuje bardzo za wszelką pomoc :)

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki bardzo za pomoc :)

Jeszcze mi został tylko problem mn.

Ok podłącze przewód do kabla od prędkościomierza i ?? gdzie go podłączyć ? gdzie to bedzie pisało ? musze znaleźć instrukcje navi czy to jest jakoś standardowo ułożone ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sygnał GAL jest to sygnał z prędkościomierza. Podejrzewam że w nawigacji służy do jakiegoś układu zliczającego przebytą drogę (układ nawigacji zaliczeniowej) w przypadku zaniku sygnału GPS np. gdy wjedziemy do tunelu nawigacja mimo braku sygnału GPS będzie dalej podawać właściwą pozycję.

 

Tylko raz miałem okazje podłączać radio z nawigacją i do tego okazało się że wszystkie potrzebne sygnały podłączone są do fabrycznej kostki ISO więc nie zagłębiałem się w temat.

 

Link - instrukcja do jakiegoś radia z miejscem podłączenia sygnału GAL strony: 12,13,14. To tylko dla przykładu najlepiej poszukać w instrukcji do konkretnego modelu żeby czegoś sobie nie spalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

co to jest to już gdzieś doczytałem tylko niebardzo wiedziałem czemu to ma służyć ponieważ nawigacja prędkośc mierzy z satelitów. a co do tuneli to musi być jakaś stara technologia gdyż teraz to jest rozwiązane za pomocą jakiś akcelerometrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Doczytałem że: „służy to do kalibracji urządzenia nawigacyjnego”. Niestety nie chwalą się żadnymi szczegółami do czego to jeszcze służy.

 

Technologia niepewno nie nowa. Może to być też jako dodatkowe zabezpieczenie im więcej metod pomiaru tym pozycja dokładniejsza. Ewentualnie mogło by to służyć do obliczania błędu wyznaczanej pozycji dzięki porównaniu prędkości prawdziwej z wyznaczaną przy pomocy sygnałów z satelitów nawigacyjnych. Ale to tylko moje teorie :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w tej chwili sygnały z satelitów do użytku cywilnego są praktycznie na równi dokładne z wojskowymi, od 2002r. nie ma już przekłamań w pozycjonowaniu. błąd pomiaru zazwyczaj dochodzi maksymalnie do 2 metrów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gal służy do :

 

W nawigacji prawdopodobnie do tego o czym mówił przedmówca czyli mn. o tunelach

 

Natomiast w radiu i głośnikach chodzi o to ze w miarę zwiększania prędkości zwiększa się głośność (im szybciej sie jedzie w samochodzie jest głośniej a ze to sie montuje tylko w furkach luksusowych to to wymyślili że radio też będzie grac głośniej muzyka jak i dźwięki nawigacji ) W końcu fakt faktem nie wiem jak wy ale zawsze podczas jazdy pogłaśniam radio a jak staje na światłach to sie denerwuje że tak głośno :)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

im szybciej sie jedzie w samochodzie jest głośniej a ze to sie montuje tylko w furkach luksusowych

 

ooo, to ciekawa teoria nazywanie forda transita furką luksusową:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

HaH no dobra mozę nie tylko w luksusowych ale patent ten sam :)

O ile dobrze zrozumiałem to co czytałem a jest możliwość ze nie bo czytałem to około 1/2 w nocy wczoraj więc mogłem zrozumieć zupełnie co innego niż tam było napisane ;p

 

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 00:19 ]

właśnie umarłem !

szukam kombinuje chu--e muje gdzie u mnie podłączyć gale ale przez przypadek kumpel mi pokazał na mojej navi naklejkę . . . w tym momencie ujżałem naklejke na której największy rysunek z pinami i na pierwszym miejscu jest napis Dużymi literami GALA nosz kuźwa mać . . .

 

[ Dodano: Nie 21 Gru, 2008 00:53 ]

właśnie umarłem !

szukam kombinuje chu--e muje gdzie u mnie podłączyć gale ale przez przypadek kumpel mi pokazał na mojej navi naklejkę . . . w tym momencie ujżałem naklejke na której największy rysunek z pinami i na pierwszym miejscu jest napis Dużymi literami GALA nosz kuźwa mać . . .

Serdeczne dzięki za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...