Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

HB1 / 9004 ktoś znalazł coś lepszego niż standard??


FioleK
 Udostępnij

Rekomendowane odpowiedzi

zacznijmy od tego że oczywiście jest to nielegalne do użytku na drogach publicznych. kiedyś przez jakiś czas latałem na rajdowych żarówkach bodajże 130/110W. świecą co chyba oczywiste dużo jaśniej, w większym stopniu oślepiają innych użytkowników dróg niż 60/55W, bardzo szybko się przepalają i tak jak napisałeś istnieje dość duże ryzyko uszkodzenia reflektorów z powodu dużo wyższych temperatur, jak również i kostek co też stało się i u mnie, pzdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez

Podobno można zciągnąć ze Stanów HB1 o zwiększonej jasności - w stylu Philips +30% ale z tym pytaniem napisz na priv do użytkownika VQPower - powiniem wiedzieć najlepiej co da się zrobić w tym temacie.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...
Gość don_martinez

 

Czyli jednak miałem rację, w Stanach maja wszystko ;)

Jak kupowałem swoją maxi, miała założone żarówki Philipsa +50%, poprzedni właściciel mówił, że ściągał je sobie zza oceanu, ale wychodziło mu to za grosze bo żarówki jechały zawsze z jakimś większym transportem. Jak masz kogoś w USA to ściągaj, zobaczysz jaki super efekt dają te żarówy :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak samo marny jak w h4, h1, h7 itd to jeden wielki pic na wodę, wszystkie te żarówki typu + 30, +50 bardziej działają na zasadzie reklamy i autosugestii niż rzeczywiście lepiej oświetlają drogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
Gość don_martinez
wstaw sobie ksenon i będziesz miał dobre lampki :D polecam :D

 

Tiaaa, oprócz tego będziesz co jakiś czas jeżdził na dodatkowy przegląd i odbiór dowodu zatrzymanego przez Policję. A radość z oślepiania innych kierowców - bezcenna :/

Nie mówiąc już o tym, że w razie dzwona, nawet nie z Twojej winy możesz mieć bardzo poważne problemy...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gość don_martinez
co konkretniej masz na mysli ??

 

Jeżeli będziesz mieć "ksenony" bez spryskiwaczy i poziomowania, do tego zamontowane w lampach do tego nie przewidzianych, zamiast normalnych świateł i sprawca stłuczki czy wypadku zezna, że go oślepiłeś - masz kibel - będzie to Twoja wina, ponieważ oświetlenie Twojego pojazdu nie ma homologacji. Nici z odszkodowania, utrata dowodu rejestracyjnego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

 Udostępnij

×
×
  • Dodaj nową pozycję...