Skocz do zawartości
Części Nissana - iParts.pl

różnice w elektryce ds =>de


koziro

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

jakie różnice w elektryce (wiązka, sterownik) są przy silniku gaźnikowym a na wtrysku?czyli jak by wygladało podlaczenie silnika na wtrysku do instalacji od gaźnika??dużo by było przeróbek ?

 

Pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mój gaźnik lata jak zły ale dostałem za "grosze" 1,6 16V na wtrysku.sam silnik wejdzie bezproblemowo,cały napęd (szkrzynia,półosie) będzie pasował tylko zostaje elektryka no i założenie pompy paliwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jest to wykonalne kolego, robiłem to z kumplem w 100nx.

 

w silniku kolektor ssący przekładasz z przepustnicą i wszystkim.

z tego co pamiętam, przekładalismy tez wydechowy bo albo sonda sie nie chciała wykręcic, albo sie rozniła średnicą, zabij mnie ale nie pamiętam już. to było tak,że on robił a ja pokazywałem co i jak, ale i pózniejsza godzina była tym coraz bardziej "miękki"sie robiłem :P

 

sonda lambda jak juz wspomniałem była 3 przewodowa w DE a 1 przewodowa w DS.

 

Komputer silnika/sterownik

 

wiązka elektryczna - ciągneliśmy całą od ECU, bo poza wtyczkami typu krokowiec, tps, przepływomierz czy wtryski itd, były też przekaźniki inne itd.

 

Da sie zrobic, ale drugi raz bym sie za to nie brał.

 

Nas to nic nie kosztowało bo wypruwaliśmy z Sunny, a wciskalismy do 100nx, więc jakie koszty wchodzą w grę nie potrafię Ci powiedziec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja mam kompletny motor (nie licząc obudowy filtra powietrza) więc z kolektorami nie będę musiał kombinować.no właśnie to mnie interesuje.o ile z mechanicznymi sprawami bym sobie poradził o tyle na elektryce wiem tyle co nic...chyba to zostawie w spokoju bo coś czuje,że zawale sprawe..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zawalić nie zawalisz, tylko będziesz miał problemy typu, kurde, brakuje mi tego i d*pa, dalej bez tego nie jedziesz. szukanie czesci, allegro, i inne bajki, przyjdzie jedno, to potem następne. Koniec konców problemy = zmniejszenie ilosci $$

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

no właśnie o tym mówię.chyba bym musiał mieć jakiegoś rozbitka na części i wtedy chyba by to było najbardziej realne.ale dzięki za info :)

 

[ Dodano: Pon 12 Sty, 2009 20:53 ]

a co bym musiał mieć by taki swap przeprowadzić ??

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...
Gość sunnyn14

Witam, przeczytałem post i chłopaki mam problem bo mi pompa nie działa:( wszystko ładnie eleganco zamontowane jest, a problem tkwi w pompie bo mi palia nie podaje:(

 

Pomożcie bo mnie szlak trafia

 

zapomniałem dodac, ze wrzucilem silnik kompletny z wtryskami, wiazka pod kompa i kompem, problem z pompa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...